USD 28.30 28.44
  • USD 28.30 28.44
  • EUR 33.45 33.70
  • PLN 7.43 7.52

Наскільки поляки багатші за українців: зарплати, пенсії та ВВП

Хоч Польща й далеко не найрозвиненіша країна ЄС, вона найкраще справляється з кризами. Так було у 2008 і так буде й цьогоріч за прогнозами Єврокомісії.

Наскільки рівень життя у Польщі вищий, ніж в Україні покажуть економічні показники, такі як зарплати, пенсії, ВВП тощо, які проаналізували в матеріалі 24 каналу.

Зарплати

У 2020 мінімальна зарплата в Польщі – 2 600 злотих. Це трохи більше 19 100 гривень чи 700 доларів. Для порівняння в Україні мінімальна зарплата становить 4 723 гривні. Із 1 вересня очікують підняти «мінімалку» до 5 тисяч. Та мінімальні виплати в Україні залишаться відчутно нижчими.
Середня зарплата поляків у червні становила майже 5 300 злотих, як повідомляє tvn24. Це понад 39 тисяч українських гривень або понад 1 400 доларів. Українці отримують значно менше. Середня зарплата в Україні в липні склала 11 579 гривень, за даними Держстату, що майже в 3,5 раза менше.

Пенсії

Мінімальна пенсія в Польщі за віком становить 1 200 злотих. Її підняли у червні. Це трохи більше 8 800 гривень або 323 долари. В Україні мінімальна пенсія становить 1 712 гривень, що в 5 разів менше.
В Україні чоловіки та жінки з наступного року виходитимуть на пенсії однаково – в 60 років. Наразі чоловіки виходять в 60, а жінки в 59 років і 6 місяців. У Польщі є різниця: жінки виходять у 60 років, а чоловіки у 65.

Тож доходи пенсіонерів у Польщі, хоч і низькі для Європи, але значно вищі, ніж в Україні.

ВВП на душу населення

ВВП на душу населення – один з показників, який показує рівень життя. У Польщі за 2019 рік ВВП на душу населення становив 15 595 доларів, а в Україні – 3 660 доларів.

Хоча за іншим показником, ВВП на душу населення на основі паритету купівельної спроможності, різниця не настільки разюча – 9 775 доларів в України проти 33 685 доларів у Польщі.

Економіка Польщі

ВВП

У 2019 номінальний ВВП Польщі становив 566 мільярдів доларів. В Україні – 153,78 мільярда доларів, що майже в 4 рази менше.

Імпорт/експорт

Польща – важливий торговельний партнер України, але для нас вона важливіша, ніж ми для неї. У 2019 Польща стала другою країною, в яку Україна експортувала найбільше товарів та четвертою, з якої імпортувала.

Натомість Україна навіть не потрапила у десятку країн, в які Польща експортує, зайнявши частку всього у 2,1%. Частка українського імпорту в Польщі ще нижча – 1,2%.

Найбільше Польща співпрацює з країнами Європи (Німеччина, Чехія та Велика Британія), а також з Росією та Китаєм.
У чому секрет успіху Польщі

Така різниця у рівні життя українців та поляків пов’язана перш за все з тим, що Польща є частиною Євросоюзу, який вливає значні кошти в регіон. Саме завдяки цій допомозі Польщі й вдалося розвинутися.

Як ЄС фінансує Польщу

У період між 2007 та 2013, Польща отримала 56 мільярдів фунтів (приблизно 74 мільярди доларів) фінансування від ЄС. У той час як країни потерпали від кризи та зростав рівень безробіття, Європа вкладала величезні гроші в польську економіку, особливо сферу будівництва. Із 2014 по 2020 для Польщі виділили ще 60 мільярдів фунтів (78 мільярдів доларів), пише Reuters.

Зараз ЄС знову продовжує вкладати гроші у Польщу. Зокрема, у березні, коли пандемія лиш наростала у Європі, ЄС розпланував виділення коштів на кожну з країн-членів для боротьби з COVID-19. Цікаво, що на Польщу виділили найбільшу суму – 7,43 мільярда євро. При тому, що країна була далека від лідерів по захворюванню. До прикладу, на Італію, де на той час захворювання було найвищим, виділили значно меншу суму – 2,32 мільярда євро.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 40
Alex Показати IP 25 Серпня 2020 08:49
Кого обираємо, те і маємо....
Pfhfp до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 09:49
Зараз тобі мінусів наліплять ...
САме! до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 09:54
Що саме цікаве, ВВП Польщі на душу населення, в якій тільки яблука, трускавка і малина БІЛЬШИЙ за ВВП газонафтозолотоалмазовидобуваючої Рашії. Хахаха. "Корінний" і "Психопланетарій" в шоці.
777 до САме! Показати IP 25 Серпня 2020 11:50
А где тут про Россию? Тут за Украину .русские сами разбираются пусть. Да.и у них там в районе 12000 при населении 150 млн.
О! до 777 Показати IP 25 Серпня 2020 15:13
Як у вас рвануло ...
Анонім до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 10:35
а шо було з кого вибирати. ?? з двох лих вибрали менше.
Мавр до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 11:14
Так ви 29 років обираєте і що?! :)
скептик до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 12:57
народ в Україні звик жити по понятіям , а не по законах. от і маємо понятія: купка нуворишів розкошує, а всі решта - в злиднях.
скептик до Alex Показати IP 25 Серпня 2020 12:58
кожен народ заслуговує того правителя, якого має
лучани Показати IP 25 Серпня 2020 08:52
В Польщі податки та вартість життя набагато дорожчі. Якби українці працювали так,як гарують у Польщі,то б так само заробляли , але дома чому ліняться та бухають.
? до лучани Показати IP 25 Серпня 2020 09:50
Ти там був, чудо? Там жити дешевше і бізнес простіше вести в рази, в рази !
ототак до ? Показати IP 25 Серпня 2020 11:16
Що ти вважаєш за ведення бізнесу, купівля-продаж, спекуляція на ринку як в нас?! :)
скептик до ототак Показати IP 25 Серпня 2020 13:42
нє, у Польщі купівлею-продажем не займаються. там в холодильнику все само по собі появляється
Нєлох 42-річний Показати IP 25 Серпня 2020 09:03
Просто треба перестати красти....
Ми того варті до Нєлох 42-річний Показати IP 25 Серпня 2020 09:14
Он малдавани хочуть в Румунію, щоб зразу в дамки! Автор про цей варіант натякає?
? до Ми того варті Показати IP 25 Серпня 2020 09:51
То ти молдаван, бо молдаванські думки в голові ...
так таки так Показати IP 25 Серпня 2020 09:12
Секрет Польщі в тому ,що не краде ні верхівка ні народ,працюють закони і борються з корупцією ,а не роблять вигляд
НУ да до так таки так Показати IP 25 Серпня 2020 09:52
І цирк у владу не приводять...
анонім до НУ да Показати IP 25 Серпня 2020 10:33
а цирк чи барига у нас при владі один результат. нема за кого голосувати. і нема чого людей винити .
Помилочка до анонім Показати IP 25 Серпня 2020 15:14
Результати кардинально різні. Народ вже прозрів, місцеві вибои покажуть.
луцький до так таки так Показати IP 25 Серпня 2020 11:17
Ну Зе По не посадив - от і буде країна ще маятись... :(
анон до луцький Показати IP 25 Серпня 2020 12:48
видно там свої договорняки. може і ніхто б не посадив би його. хто б не став би. бо європа проти. а проти хазяїна непопреш а то грошей не дасть...
Анонім Показати IP 25 Серпня 2020 09:36
чогось в Польщі молоко дешевше та смвчніше. І сир. І побутова техніка і якісніша і дешевша і моделі новіші. Як же так? На заводі зарплата вища, в магазині у продавця зарплата вища, а товар - дешевший
Нім до Анонім Показати IP 25 Серпня 2020 11:19
Да і в нас така б ціна на техніку була, якби магазини-маркети не барижили! Що Самсунг, що ЛДЖі скрізь однаково продає але наші Комфі з Фокстротами ще нажитись хочуть - от і вся проблема!
Анон Показати IP 25 Серпня 2020 10:26
Ууу...яка середня зарплата там...з пальця висосали? Живу в Польщі, середня зп 3500 зл... Зп вихователя 2000 тис. Продавець - +/-2500. Пенсії малі, медикаменти дорогі. Оренда житла для сім'ї + чинш - зашкалює. Платиш медичну страховку - теж дорого. Приватні лікарі від 150 зл прийом. Щоб попасти до вузького спеціаліста хорошого можна і рік чекати. Податки тут великі. Є аспекти, які кращі ніж в Україні. Не пишіть казки.
О! до Анон Показати IP 25 Серпня 2020 11:13
О! Психопланетарій то ти? Твої думки і слова... невже найшовся ще один такий совкод*очер як ти ?
Манун до Анон Показати IP 25 Серпня 2020 11:20
Чого ж це наші ліки у Польщі купують? ти мабуть не у тій Польщі :)))
Анон до Манун Показати IP 25 Серпня 2020 19:59
Окремі ліки тут дешевші. А в основному медикаменти дорогі.
Анатоль_ Бідзюра Показати IP 25 Серпня 2020 10:27
Ні. Все не так. Поляки поважають себе. Вони націоналісти - Польща понад усе! Ми - ні. Вони не боягузи. Оце й увесь секрет.
Да до Анатоль_ Бідзюра Показати IP 25 Серпня 2020 11:14
Так і є. Поляк навіть будучи комуністом, залишався націоналістом. Тому і живуть.
правдиваЯ до Анатоль_ Бідзюра Показати IP 25 Серпня 2020 11:21
У польщі скільки національностей живе? А в нас історично як складалось? То тепер в нас людей поділили... Допоки так буде - будемо у повній ду...і! :(
тарас Показати IP 25 Серпня 2020 10:36
Секрет досить простий, в Польщі на цілу країну всього два мільярдера, а в нас ????!!!!!!! от й все.в Польщі гроші знаходяться в руках всього народу, а в нас в руках декількох мільярдерів!!!!!
О! до тарас Показати IP 25 Серпня 2020 11:15
В Польщі просто не такий "мудрий нарід", такого як в нас преза не вибрав би ніколи.
Карас до тарас Показати IP 25 Серпня 2020 11:23
В якого народу, що ти мелеш?! :))) Там приватний капітал, більшість всього скуплена великими корпораціями Заходу, а ти тут таке ліпиш :) Вчи матчастину :)
ототак Показати IP 25 Серпня 2020 11:14
Бо ті гроші що ЄС виділяє - не крадуть! А в нас крадуть все і вся!!! От у чому різниця!
ND Показати IP 25 Серпня 2020 12:10
Ну так, Польща не зацікавлена в Україні, експорт складає малий відсоток до неї, але в минулому році тільки за один квартал, службою скарбовою в Підкарпатському воєводстві РП було повернуто tax-free, громадянам України , на суму близько 34 млрд злотих, а це від вартості товару складає близько дев'ятнадцяти відсотків, тоді загальна вартість товару складає близько сто вісімдесяти млрд злотих , в річному вимірі це більше семисот млрд, а ще ж є Люблінське воєводство , та і інші, можливо в менших розмірах. Наша ж митниця нічого не бачить, бо це ж товар для власних потреб громадян України , а ще додати купу елітних продуктів харчування, які ведуть до України на чорно... Зрозуміло що ЄС буде вкладувати гроші в Польщі, так і Китай найбільший торговий партнер для РП, бо потім знову ж той товар їде до України за цими двома схемами... От вам і пенсії в Україні... І купа мільярдів доморощених
до О! до тарас Показати IP 25 Серпня 2020 12:17
так він лишив би пороха і радувався за його ріст статків?
W Показати IP 25 Серпня 2020 21:44
І який посил автора статті? Вступати в ЄС?., Там закрито, ніхто навіть і не думає відкривати. Їхати в Польщу? А хто податки буде в Україні платити? Звідки та пенсія в того пенсіонера повинна взятися? Нікому Україна не потрібна, для них ми конкуренти, сировий придаток, не більше.
Кшишьо Показати IP 25 Серпня 2020 23:09
Поляки красавчікі, а ви пишайтесь. Не країна, а ж*па з пантами
КЛВ Показати IP 25 Серпня 2020 23:41
Зате в нас гарно співають !