USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 45.00 45.30
  • PLN 3.30 4.00

«Наважилися бути мамами»: в Луцьку підтримали вагітних, чоловіки яких – на фронті

13 Лютого 2025 16:43
Самопочуття вагітної дружини напряму впливає на самопочуття її чоловіка-військовослужбовця. І навпаки. Саме тому – щоб підтримати вагітних, кохані чоловіки яких нині перебувають на фронті, нагадати їм, що вони не одні, обдарувати їх увагою та теплом, – у «Студії щасливого батьківства» волинського перинатального центру напередодні Дня святого Валентина організували зустріч «Коли серце наповнене любов’ю».

«Незважаючи на складну ситуацію в нашій країні, ці жінки наважилися бути мамами. Вони – наші героїні. Рішення народити дитину, живучи в країні, охопленій війною, від чоловіків-захисників, які нині на фронті, – це дійсно відповідальний і зважений вчинок. Тому найперше я хотіла би їм подякувати. Подякувати за їхню стійкість, за їхню мужність, за їхню відповідальність, за все те, що вони роблять у цей напрочуд складний час для нашої країни. Це не тільки їхня особиста справа, це ще й великий вклад у наше повсякденне життя. Вони дарують надію іншим. Українки продовжують народжувати дітей, тому все в нас буде добре. Коли ми бачимо вагітних жінок, коли бачимо матусь, які гуляють із маленькими дітками, розуміємо, що все в нас буде добре», – наголосила генеральна директорка Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства Ірина Горавська.
Читати ще: Під час найдовшої на Волині тривоги в укритті перинатального народилася дівчинка

«Їхній стан особливий. Вони мали би насолоджуватися вагітністю, про них мали би піклуватися їхні захисники – тати малюків. По суті, вони залишилися з низкою проблем і непростих викликів. Тому актуальні питання – про ресурс, де його знайти, як триматися, як спілкуватися з чоловіком-військовим, щоб не нашкодити, як подбати про себе, про малюка, як доносити вагітність і народити здорову дитину. Сьогодні ми шукатимемо відповіді на всі ці питання. Вони одночасно дуже важливі та складні, тому що немає єдиного рецепта. Водночас ми точно знаємо (наука це довела), що наш мозок нейропластичний, що наша нервова система здатна до відновлення, хай в яких складних обставинах ми опинилися», – зазначили психотерапевтка Тетяна Удалова і клінічна психологиня Ірина Морохова.
Читати ще: Важив менше кілограма: у Волинському перинатальному майже три місяці рятували передчасно народженого хлопчика

Майбутнім мамам, які чекають на народження малюків, а також на повернення чоловіків із фронту, вони розповіли про те, як підготуватися до пологів, як впоратися зі страхами та як психологічно допомогти своїм чоловікам на війні. Ще для вагітних провели вікторину. Не залишили жінок при надії й без подарунків.
Своїм досвідом із майбутніми мамами поділилася дружина військовослужбовця Ірина Котова, яка народжувала в перинатальному центрі близько двох років тому.

«Деякі речі, на жаль, ми не можемо змінити. Нам залишається тільки прийняти їх і запитати себе: а що я можу зробити для себе, щоб знизити цей стрес, цю тривожність? Я пам’ятаю свої хвилювання на етапі вагітності: як все відбуватиметься, як підготуватися до появи малечі вдома, як усе організувати? До того ж, тиснуть очікування, нав’язані суспільством. Але хочу нагадати: мамами не народжуються – ними стають. Насамперед мене в період вагітності заспокоювало те, що я стою на обліку тут, у перинатальному центрі. Знала, що я – в надійних руках, що мені допоможуть. До речі, дуже допомогла мені школа батьківства. Не прогулюйте заняття, адже це – база», – зазначила Ірина.
Її хлопчик народився здоровий і непосидючий. Нині він командує всіма вдома, навіть ротвейлером, пожартувала Ірина. За її словами, саме дитина підказує мамі, як діяти, що робити в той чи той момент.
25-річна Вікторія Савчук очікує на первістка, тому заняття у «Студії щасливого батьківства» в перинатальному центрі для неї дуже корисні та пізнавальні.

«Це моя перша вагітність. Ми чекаємо на дівчинку. Наш тато – військовий. Його позивний – Волинь. Із самого початку він на війні. Ми плануємо, що він приїде на пологи, але, звісно, війна вносить свої корективи, тому хто знає, чи вдасться. Нині ми спілкуємося по відеочату. Він слідкує за нашою вагітністю, підтримує. Звичайно, хвилюється, як і кожен майбутній тато», – розповіла Вікторія.
Як анонсували в перинатальному центрі, на базі «Студії щасливого батьківства» планують створити групу для дружин військових «Рівний – рівному», щоб зустрічатися та обговорювати різноманітні теми.

Ольга ШЕРШЕНЬ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus