USD 41.60 41.95
  • USD 41.60 41.95
  • EUR 41.70 42.00
  • PLN 10.20 10.38

Навіщо та коли потрібна консервація або ліквідація свердловини

13 Листопада 2024 15:56
Консервація (тампонаж) свердловини на воду проводиться, якщо нею тривалий час не будуть користуватися і при цьому важливо не допустити забруднення джерела або ж будь-якого іншого пошкодження.

Найчастіше такий варіант актуальний при сезонному проживанні у заміському будинку або ж коли ділянку виставляють на продаж та планують тривалий час (більше 1-2 місяців) не запускати свердловинний насос.

Детальніше про таку консервацію та правильність спорудження свердловини за умов періодичного її відключення мають розповісти майстри, які безпосередньо проводитимуть буріння свердловин Київ та Київська область і чітко розумітимуть індивідуальні особливості кожного окремого проєкту.

Загалом тампонаж свердловини – це можливість запобігти забрудненню екології та провокуванню епідеміологічної ситуації в регіоні, особливо якщо спорудження було покинуте або ж знаходиться в аварійному стані та потребує виводу з експлуатації.

Основні підстави для проведення консервації та ліквідації свердловини на воду

Головне завдання таких робіт полягає в тому, щоб не допустити змішування різних водоносних горизонтів між собою. При цьому консервація свердловин має тимчасовий характер, а ліквідація передбачає повну зупинку та демонтаж обладнання з закриттям внутрішнього простору.

Тимчасову консервацію (тампонаж) об’єкта проводять для:

– періодичного припинення функціонування свердловини з тих чи інших причин, з подальшим відновленням її роботи;

– свердловин розвідувального типу, які вже забезпечили виконання всіх необхідних функцій щодо вивчення та дослідження підземних надр, проте в подальшому можуть використовуватися безпосередньо для видобутку води з того чи іншого водоносного горизонту;

– споруди з самовиливом, коли вода фонтаном вибивається з джерела через високий міжпластовий тиск водоносного горизонту, що потребує швидких рішень щодо припинення самовиливу та створення свердловини придатної для експлуатації.

Ліквідаційні роботи щодо свердловин проводяться майстрами, якщо:

– на об’єкті вичерпано всі можливі ресурси або ж він став нерентабельним для замовника;

– вона перебуває в аварійному стані і не підлягає ремонту для відновлення;

– споруда має малий діаметр тимчасового призначення;

– усі геологічно-розвідувальні роботи вже завершені, а подальший добуток води в цьому місці не планується;

– об’єкт був споруджений з допущенням серйозних помилок та порушенням технології будівництва, зокрема це стосується недотримання санітарних, геологічних, екологічних та інших норм;

– стан споруди передбачає високий ризик забруднення підземних джерел сторонніми домішками та речовинами, наприклад, зараження шкідливими бактеріями.

У будь-якому разі роботи, пов’язані з тимчасовим або ж ліквідаційним тампонажем свердловини на воду, краще доручати майстрам, які безпосередньо проводили її буріння та добре знають особливості ґрунтових покладів та інші нюанси функціонування об’єкта.

Основні етапи тампонажу свердловини на воду

Будь-які ліквідаційні чи консерваційні роботи щодо функціонування свердловини мають розпочинатися з підготовки всіх необхідних документів, де чітко вказані дати та характеристики проведених перевірок справності обладнання, профілактичних оглядів, відповідних ремонтних робіт. При цьому всі подальші маніпуляції мають виконувати виключно кваліфіковані майстри з застосуванням спеціального обладнання та навичок. Процес консервації або ж ліквідації свердловини складається з кількох етапів:

– проєктування на основі інформації, отриманої з технічного паспорту споруди та останніх результатів гідрогеологічних досліджень;

– проведення підготовчих робіт, зокрема це стосується монтажу спеціального циркуляційного та бурового обладнання, організації місця для відведення забрудненої води та зайвих домішок і накопичень;

– очищення системи від корозійних відкладень, промивання та дезінфекція джерела (за наявності такої необхідності) спеціальним хлорно-вапняним розчином;

– засипання фільтраційної частини свердловини будівельним сипучим матеріалом (дрібним щебенем, піском або ж гравієм);

– якщо тампонаж проводиться для артезіанських свердловин, то таку споруду обов’язково потрібно зацементувати, заливши розчин до рівня гирла;

– зовнішня частина обсадної труби має бути демонтована та герметично закрита заглушкою.

Після завершення всіх робіт майстри мають скласти відповідний акт, за яким ліквідована свердловина знімається з обліку. Як і у всіх інших випадках замовлення буріння свердловини ціна її ліквідації визначається індивідуально. Вона залежить від глибини проведених робіт, загального стану об’єкту та необхідності використання додаткових приладів чи обладнання.

*реклама
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus