Очікують потомство: у луцькому парку пара лебедів облаштувала гніздо
У парку 900-річчя Луцька пара лебедів облаштувала гніздо та готується до появи потомства. Птахи оселилися в очереті за кілька метрів від входу до кав’ярні.
Як розповів власник закладу Леонід Баглай, лебеді прилітають у парк уже третій рік поспіль, однак цього року вперше гніздуються, пише Суспільне.
«Тут треба берегти тишу, берегти їх від перегодовування. Хлібом взагалі заборонено годувати лебедів. Мені, насправді, тут за кожен папірець, який викидають біля берега, як за своє – я постійно прибираю», – каже підприємець.
За його словами, самка вже, ймовірно, висиджує яйця. Тому на цей період планують обмежити доступ людей до води.«На цей час у нас не буде працювати пірс. Ми загородимо територію так, щоб мінімізувати доступ людей до води. Поки що і прокату човнів не буде», – зазначив Леонід Баглай.
Читати ще: Понад 60 га території, де щодня триває робота: як у Луцьку доглядають парки
Також підприємець планує встановити камери, щоб спостерігати за птахами дистанційно, не лякаючи їх.
«Ми просто її виведемо на гніздо. Намагатимемося мінімізувати будь-який рух по воді, щоб їх вберегти. Це мене дуже хвилює, бо поруч багато будинків і людей», – додав він.Гніздування диких птахів у місті небезпечне з багатьох причин, говорить директорка зоопарку Людмила Денисенко. Одна з них – це загроза від риболовецьких гачків, що застрягають у дзьобах птахів.
«Я прошу всіх небайдужих людей, якщо насправді небайдужа доля цих маленьких птахів і маленьких майбутніх пташенят, надати їм спокій. Не лізти ні з годуванням, ні з облаштуванням якихось будиночків, укриттів. Це може травмувати птахів», – каже вона.Окрім людського фактору для лебедів існують і інші загрози.
«Коли буде дощ, є велика ймовірність того, що стічні води, які просто змивають звідти всю брудну воду, можуть попасти сюди», – зазначив Леонід Баглай.
Пташенята будуть вразливими до осені, поки не навчаться літати. Леонід Баглай просить відвідувачів парку бути максимально свідомими та берегти лебедів від нападів собак і хаотично не годувати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Як розповів власник закладу Леонід Баглай, лебеді прилітають у парк уже третій рік поспіль, однак цього року вперше гніздуються, пише Суспільне.
«Тут треба берегти тишу, берегти їх від перегодовування. Хлібом взагалі заборонено годувати лебедів. Мені, насправді, тут за кожен папірець, який викидають біля берега, як за своє – я постійно прибираю», – каже підприємець.
За його словами, самка вже, ймовірно, висиджує яйця. Тому на цей період планують обмежити доступ людей до води.«На цей час у нас не буде працювати пірс. Ми загородимо територію так, щоб мінімізувати доступ людей до води. Поки що і прокату човнів не буде», – зазначив Леонід Баглай.
Читати ще: Понад 60 га території, де щодня триває робота: як у Луцьку доглядають парки
Також підприємець планує встановити камери, щоб спостерігати за птахами дистанційно, не лякаючи їх.
«Ми просто її виведемо на гніздо. Намагатимемося мінімізувати будь-який рух по воді, щоб їх вберегти. Це мене дуже хвилює, бо поруч багато будинків і людей», – додав він.Гніздування диких птахів у місті небезпечне з багатьох причин, говорить директорка зоопарку Людмила Денисенко. Одна з них – це загроза від риболовецьких гачків, що застрягають у дзьобах птахів.
«Я прошу всіх небайдужих людей, якщо насправді небайдужа доля цих маленьких птахів і маленьких майбутніх пташенят, надати їм спокій. Не лізти ні з годуванням, ні з облаштуванням якихось будиночків, укриттів. Це може травмувати птахів», – каже вона.Окрім людського фактору для лебедів існують і інші загрози.
«Коли буде дощ, є велика ймовірність того, що стічні води, які просто змивають звідти всю брудну воду, можуть попасти сюди», – зазначив Леонід Баглай.
Пташенята будуть вразливими до осені, поки не навчаться літати. Леонід Баглай просить відвідувачів парку бути максимально свідомими та берегти лебедів від нападів собак і хаотично не годувати.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
Лінивець
Показати IP
7 Травня 2026 17:38
дарма написали-тепер до тих лебедів будуть ходити всі під ряд робити селфі,будуть кидати їм хліб...може попадуть хлібом в лебедя
У Франції поліція під час рейду проти наркоторговців виявила викрадену картину Пікассо
Сьогодні 00:15
Сьогодні 00:15
Лише кожен четвертий американець вважає, що війна з Іраном була того варта. Опитування
23 Червня 2026 23:42
23 Червня 2026 23:42
Смертельна поїздка на Львівщині: власник прокату дав 17-річній дівчині несправний квадроцикл без гальм
23 Червня 2026 23:21
23 Червня 2026 23:21
⚡️Наш Telegram-канал. Оперативні новини з Волині, України і світу⚡️
23 Червня 2026 23:14
23 Червня 2026 23:14
Клуб УПЛ підписав футболіста з Ковеля
23 Червня 2026 23:01
23 Червня 2026 23:01
Медведчуку оголосили підозру у виправданні збройної агресії РФ
23 Червня 2026 22:40
23 Червня 2026 22:40
На Волині дикі кабани витолочили картопляне поле
23 Червня 2026 22:20
23 Червня 2026 22:20
18 днів без зв'язку і зі зламаними ребрами: з Миколаївського ТЦК звільнили шістьох чоловіків
23 Червня 2026 22:00
23 Червня 2026 22:00
На Волині судили патрульного, який вчив водія давати хабарі і просив 250 доларів
23 Червня 2026 21:41
23 Червня 2026 21:41




Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.