USD 26.80 26.95
  • USD 26.80 26.95
  • EUR 31.70 31.85
  • PLN 6.85 6.94

Освітній скандал в Україні: чому третина школярів провалила ЗНО з математики

В Україні – освітній скандал. Понад третина абітурієнтів провалила зовнішнє незалежне оцінювання з математики. За даними Українського центру оцінювання якості освіти, поріг склав / не склав (а він в цьому році становив всього 10 балів, це четвірка за шкільною 12-бальною системою) не подолали 31,11% учасників ЗНО. Це рекордна кількість. У минулому році тести не здали усього 12,71% дітей.

«Результат – просто катастрофічний. Він підтверджує: математики у нас по-суті взагалі немає. Рівень підготовки школярів з математики скочується вже не перший рік поспіль, а дистанційка тільки ще більше все посилила. Потрібно терміново міняти ситуацію, інакше країна взагалі залишиться без інженерних спеціальностей, для яких математика – ключовий предмет», – говорить ректор Технологічного університету "КРОК" (Харків) Віталій Зайцев, пише Страна.

Відзначимо, що результати ЗНО з математики виглядають ще більш провальними з урахуванням того, що якраз навчальний рік 2020-2021 був роком математики.

Ще в минулому році президент підписав указ, що оголошує «рік математичної освіти в Україні», а Кабмін прописав під нього цілий перелік заходів, які, по ідеї, повинні були підтягнути школярів з математики.

Причому, лише математикою тоді вирішили не обмежуватися, а заявили про курс на STEM (міжнародний термін, який об’єднує кілька академічних дисциплін – науку, технології, інженерію і математику).

Але, як видно, переорієнтувати школу на точні науки не вийшло. Більш того, за рік рівень знання математики катастрофічно впав.

«Це сором і ганьба. 10 балів (прохідні на ЗНО з математики. За звичною для ЗНО системою з максимальних 200 балів, це 100 балів, а за шкільною 12-ти бальною системою – 4 бали, – Ред) – рівень вгадування. Тобто, всі, хто вгадав відповіді на завдання тесту з математики, вважається, що математику знають. Але навіть з 10 балами тест з математики не склали 30% абітурієнтів. З урахуванням цього візьму на себе сміливість стверджувати, що математику в українських школах не вивчають. Взагалі», – написав на своїй сторінці в Фейсбуці ексглава Центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

Страна розбиралася, чому українські школярі провалили тестування з математики в рік математики, і що не так з викладанням цього предмету в школах.

Якщо радіус кульки 6 сантиметрів, то який діаметр?

ЗНО з математики в цьому році вперше було обов’язковим для всіх випускників середніх шкіл (інші обов’язкові предмети – українська мова і література та історія України або англійська на вибір). Але, окільки в останній момент державну підсумкову атестацію скасували (а вона була частиною зовнішнього незалежного тестування), у випускників з’явилася можливість відмовитися від тестів з математики. Тобто, в результаті на іспит пішли переважно ті, кому математика потрібна для вступу до вузу.

Сам тест включав 34 завдання, на виконання яких відводилося 210 хвилин (3,5 години). За ці завдання можна було набрати максимум 67 балів. При цьому, поріг склав / не склав встановили на рівні всього 10 балів.

Це нижче, ніж з інших тестових предметів. Наприклад, щоб здати фізику, потрібно було набрати 12 балів, хімію – 14 балів, англійську – 18 балів і т.д.

Проте, набрати навіть 10 балів змогли далеко не всі – тести не здали 31,11% учасників тестування. Це найгірший результат за останні кілька років. Наприклад, в минулому році тести з математики провалили 12,71% учасників, в 2019 – 18,17%, в 2018 – 18,57%.

Тобто, спостерігається явний провал в математиці за останній рік.

На думку Віталія Зайцева, такі низькі результати безпосередньо пов’язані з дистанційкою, на якій сиділи школярі чималу частину минулого навчального року.

Причому, в більшості шкіл дистанційка, по суті, обмежувалася тим, що вчителі скидали дітям по вайберу або в соцмережах список завдань, які ті повинні були виконувати самі або з батьками. Але математика – це не той предмет, який легко можна осилити самостійно.

Як кажуть самі вчителі, результати ЗНО – це тільки вершина айсберга. Насправді рівень підготовки школярів з математики ще гірший.

«Якби здавати математику пішли всі, як і передбачалося, результати взагалі були б катастрофічними. Третина тих, хто не здав – це найбільш підготовлені. Як видно за результатами – це "незадовільно" для всієї системи освіти», – говорить учитель однієї з київських шкіл.

Його слова підтверджують результати тестів з математики. Випускники шкіл не змогли вирішити завдань за 5-8 клас.

Наприклад, багато хто не дав правильної відповіді на таке завдання: за 6 однакових конвертів заплатили 3 гривні. Скільки конвертів можна купити на 12 гривень. «Тобто, тут елементарне завдання на пропорцію. Але далеко не всі дали правильну відповідь», – говорить Віталій Зайцев.

Інше завдання, яке виявилося занадто складним для школярів – про кульки.

«Пластикові кульки радіусом 6 сантиметрів зберігають в шухляді, що має форму прямокутного паралелепіпеда. Яка може бути висота цього ящика – 3, 6, 10, 13 сантиметрів». «Завдання – простіше простого. Щоб вмістити кульку в ящик, висота останнього повинна бути більше діаметра кульки, інакше він просто не закриється. Тобто, правильна відповідь – 13. Можна навіть вгадати. Але багато хто не вирішив це завдання», – дивується Зайцев.

Для тих, хто здавав математику хоча б 10 років тому, не кажучи вже про випускників радянських шкіл, ці завдання здаються до непристойності легкими. І виникає резонне питання – як такі прості завдання можна було провалити?

«Як на мене, це завдання (про кульки) – більше для перевірки пильності і кмітливості, ніж для перевірки рівня знання математики. Хіба що перевірити, чи знають діти, що таке радіус. Але таке питання на ЗНО? Я пам’ятаю, які ми завдання вирішували в 1997 році на іспитах після 11 класу. Якось дуже сумно все», – написав у Фейсбуці Олександр Сич.

Зрозуміло, що не всі завдання були такими як «про кульки», але в цілому рівень тестів експерти характеризують як нескладний.

«Завдання були легкими. Здати на 150 балів – не було проблемою – це на рівні 9 класу», – говорить нам репетитор і мама випускника Ольга Хомякова.

«10 балів в цьому році можна було набрати легко. Дуже прості завдання – рівень 5-8 класу», – пише в профільній Фейсбук-групі Математика в школі онлайн Надія Риндіна, співробітник ліцею «МИР».

Проте, багато батьків скаржаться, що завдання, навпаки, були дуже складними, і дітей спеціально «зрізали», щоб зменшити кількість вступників до вузів. «Всі здавали профільний рівень, і ті, у кого було 3 години математики, і ті, у кого їх було 6. А поставити перед фактом обов’язковості тесту з математики в цьому році – це нормально? Я вже не кажу про три карантини за два роки. Діти вчилися фактично самі, що і відобразилося на іспиті », – зазначає Наталія Лебедєва.

Уроків математики стало менше, вчителі пішли в IT

Втім, що б не говорили батьки і вчителі про складнощі з дистанційкою, очевидно, що проблема не тільки в цьому.

"Насправді якість підготовки з математики в школах падає вже кілька років. Ми це помітили по студентах, які приходять до вузу. Вступники п'ять років тому і зараз - це, як кажуть, дві великі різниці. Цього року ситуація вже просто дійшла до ручки. Дистанційка тільки "підсвітила" проблему, яка вже давно назрівала - математику у нас в школах просто "зарубали". Кількість годин зменшили по максимуму, викладачів толкових мало. Якщо в педагогічні вузи йдуть на математику абітурієнти з мінімальними 120 балами ЗНО, то які вчителі з них в результаті вийдуть? Ті, хто більш-менш розумний, біжить з жебрацьких вчительських зарплат - йдуть в бізнес-аналітику, проходять курси і перекваліфіковуються в IT-шників. Якщо людина добре знає математику, через три місяці вона уже програміст, а там зарплати - явно не вчительські. Так що в школах скоро викладати математику взагалі не буде кому", - говорить Зайцев.

Як розповів нам учитель однієї з київських шкіл, який попросив не називати його імені, в останні роки багато навчальних закладів за рахунок того, що можна було комбінувати обов’язкову і варіативну частину, скоротили кількість годин з математики.

«У нас для старшокласників було по два уроки алгебри і геометрії на тиждень, але годину ми додали з варіативної частини. Якби не вона, було б три години "Загальної математики". Але все одно навіть 4 години – це на годину менше, ніж було раніше. Мінус годину в тиждень – це 4 уроки на місяць або 36 уроків за навчальний рік. Програму в результаті теж максимально стиснули. На мою думку, виділяється занадто мало часу на кожну тему – тільки галопом пробігли теорію, відразу ж йде самостійна або контрольна робота, і – наступна тема. Діти не встигають засвоїти матеріал. Особливо з урахуванням дистанційки», – говорить педагог.

Його колеги також розповідають, що нерідко на зменшенні годин з математики наполягають батьки – просять, щоб «краще додали англійської, вона потрібніша».

У такій ситуації – коли немає нормальної програми, а вчителі в дефіциті, освоїти такий непростий предмет як математика можна хіба що з репетиторами.

За словами Зайцева, дочка-випускниця якого в цьому році також проходила ЗНО з математики, її готували репетитори.

«У 172 балах, які вона набрала, заслуги середньої школи немає ні на бал – все за рахунок репетиторів, природно, платних», – зазначає Зайцев.

Але гроші на репетиторів або приватні школи є далеко не у всіх сімей. Тому ті, хто розраховував на якісну шкільну підготовку, але в підсумку її не отримав, тепер пролітають з вузівською освітою.

Що викликало справжню хвилю обурень серед батьків.

«Вчителі математики як ніби спеціально погано вчать, але ось на додаткових платних заняттях викладаються на повну. Варто було б прив’язати результати ЗНО до премій вчителів. А у кого результати погані – нехай влітку займаються з дітьми замість двомісячної відпустки. Особливо дивує, коли в класі по 4-7 дітей, а їх вчать на 4-6 балів », – пише в профільній Фейсбук-групі Олена Петрова.

На що вчителі говорять: спочатку батьки купують дітям готові домашні завдання, звідки можна просто переписати вже виконані вправи, кажуть, що, мовляв математика з фізикою не дуже то й потрібні, краще англійську вчити, а, коли бачать провальні результати – дивуються.

Тобто, все зводиться до взаємних звинувачень.

Рік математики без математики

Парадоксально, але саме минулий навчальний рік був в Україні «роком математики».

Цей статус з’явився не випадково. У 2019 з’явився національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 . Він підтвердив: з математикою в наших школах зовсім погано. Так, за даними дослідження, базового рівня з математики досягли тільки 64% школярів, у інших – рівень нижче. Для порівняння: з природничих наук цей показник – майже 74%. У порівнянні зі школярами країн ОЕСР (Австралія, Австрія, Великобританія, Німеччина, Данія та інші) наші діти набрали з математики на 39 балів менше. Цей розрив відповідає приблизно року навчання.

Після такого провалу Кабмін розробив план заходів для "Року математики" . У ньому, наприклад, є проведення індивідуальних занять для учнів, збільшення числа уроків з математики, додаткові курси з логіки та математичної логіки, майстер-класи для батьків з розвитку математичних навичок у дітей, літні математичні школи, квести і т.д.

Але в цьому переліку немає основного – як вирішити проблему з нестачею висококласних викладачів з математики та «перепрошити» навчальну програму.

Та й, як кажуть самі вчителі, навіть те, що перераховано, по більшій мірі так і залишилося на папері.

«Рік оголошений, а нічого для математики і вчителів, для школи в цілому не зроблено. Соромно за такий рік математики», – зазначає вчитель Конотопської гімназії Наталія Антоненко.

За словами Зайцева, проблема з математичною підготовкою в школах вже вийшла на такий рівень, що незабаром про інженерні професії нам можна буде забути – на них просто ніхто не підійде, адже базовий предмет там – математика.

«Ну давайте всі підемо в аграрії або на юристів вчитися. Тим часом навіть IT-шники у нас в дефіциті, хоча і зарплати їм платять хороші. Про інженерів я взагалі мовчу», – говорить Зайцев.

«Проблема є. Можливо, варто переглянути програми, і абсолютно точно потрібно збільшувати кількість уроків математики в середній школі. Більш точну стратегію можна розробити за підсумками вивчення проблеми за участю вчених, шкільних викладачів і представників університетів. Але, варто зазначити, що одним з основних мотивів для учнів зараз у випадку з математикою є ЗНО. Здати і потім «забути цю математику до кінця життя». І з таким підходом дуже складно буде боротися », – вважає експерт в сфері освіти Андрій Черних.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 46
Отакої Показати IP 22 Червня 2021 22:43
Справа в тому що цих всіх "доцентів з процентами" і інших причетних (це більше стосується міністерства) попереджали що їх реформи призведуть до патової ситуації. Це ще не кінець, зараз вонипочнуть нове реформування через ці події і тоді ЗНО вже не здадуть дві треті учнів. Якщо бігти в сторону прірви і кричати "зараз ми заберемося на гору" то де хто буде?
Поляк-фермер Показати IP 22 Червня 2021 23:46
То є бардзо добже! Пєньонзі за хлопа бендзе лічиць пан.
Yes до Поляк-фермер Показати IP 23 Червня 2021 10:12
І не лише пан, діти будуть навчатись у Польщі ,Чехіі... Там де ЗНО нікому не потрібне.
Анонім до Yes Показати IP 23 Червня 2021 12:42
Сумніваюсь, що учень, який не зміг осилити такі тести з математики, зможе осилити щось в Чехії чи Польщі
Анонім до Анонім Показати IP 24 Червня 2021 10:50
У реальному житті вища математика та алгебра нафіг не потрібна!
Математик до Анонім Показати IP 27 Червня 2021 08:06
Звичайно не потрібна! Треба ті хто збирають полуницю, копают траншеї, та улюблена професія молодді - принеси-подай-цеглу
Хисока до Анонім Показати IP 28 Червня 2021 09:43
По-перше, в Чехії або в Польщі, рівень науки та викладання інший. По-друге, не по приколу же з усього світу туди прилітають на навчання. В Україні іноземці навчаються бо в нас найдешевша освіта в Европі, також парится тут з навчанням не потрібно. Викладачі на відстань викладають. По-третє, тут звинувачувати дітей не потрібно, репетитори дуже дорогі, а в школі вчителю важко справитися з 30 учнями, тому індивідуального підходу не буде. Особисто коли я складала ЗНО у мене не було грошей на репетиторів, а коли вчитель за це дізнався, то принижував мене за це у класі при всіх, але ж склала іспит, не ідеально, але достатньо для вступу, бо я готувалася чисто по шкільній програмі сама.
Анонім Показати IP 23 Червня 2021 05:45
все йде по плану - д.рнями легше керувати
Мама Показати IP 23 Червня 2021 07:09
Мені дуже цікаво, з тих хто складає те зно зможе сам все вирішити? Думаю що ні. Перед тим як давати дітям, перевірте на депутатах, їх помічниках, помічниках помічників і т.д. От ми і глянемо, чи вони можуть займати ті посади куди так рвуться. Це ж вони всі дружно міняли систему освіти.... От кожної весни треба робити перевірки на них, а не робити подопитних кроликів з наших дітей.
Анонім до Мама Показати IP 23 Червня 2021 12:44
Вирахувати радіус кульки така проблема? Чи обрахувати кількість конвертів, які можна купити за 12 гривен?
Мама до Анонім Показати IP 25 Червня 2021 06:52
А ви тільки ці питання знаєте які там були? Там багато інших ще є.... А сидіти на дівані і умнічати то круто... Радіус кульки ... Ну ну.. А ходити і з металошукачем перевіряти кожну дитину це не стрес.... Частина вчителів як бульдоги стояли над тими дітьми..... Ви рахуєте це нормально? Зно це "брєд". Були колись екзамени, і нічого страшного не було. І наша освіта була одна з найкращих, а тепер все зроблено для отупіння тих дітей.
Марта до Мама Показати IP 25 Червня 2021 17:37
Дуже цікаво було прочитати дану статтю, ви дуже гарно вмієте описувати, але чому тоді минулого року ви жаліли випускників, бо ніби дистанційне навчання їм було важко підготуватись, а дітям які 2 роки сиділи на дистанційному, і по суті навчання було 0, зробили такі високі пороги, світ ще такого не бачив, щоб з порогового балу 22 підняли до 27 це просто жах!!!!
Макс до Мама Показати IP 30 Червня 2021 18:27
Знаете бред несли зараз ви бо я здавав зно в цьому році то ніхто наді мною не стояв не кричав і .т.д. а якщо ваша дитина вам розказала що над нею стояли учителі як бульдоги и поліцейські з металошукачем то вона чи бреше чи віднікується від низького бала
Людмила до Мама Показати IP 27 Червня 2021 12:50
Звичайно МОЖЕ!!!!!!
Тамара до Мама Показати IP 29 Червня 2021 03:39
ЗНО- це найкраще, що придумали і поєднали випускні екзамени зі вступними. Можна подумати, що в дітей не буде стресу від вступних екзаменів. Не буде у багатьох, чиї батьки вже проплатять за вступ, а інші діти будуть нервувати і НЕ ПОСТуПЛЯТЬ. Це вже проходили,
луцьк Показати IP 23 Червня 2021 08:51
А що за радянських часів так добре всі знали математику? Просто не поступали у вузи всі підряд. Вступали розумні, ті, кому цікаво було вчитися і щось знати. А сьогодні діти вчитися у школі не хочуть, а вищу освіту отримати хочуть ( може не стільки вони, як їх батьки). Дехто приходить на ЗНО, тому що батьки за них вирішують, куди їм вступати і що далі робити. Відповідальні учні ВЧАТЬСЯ і здають ЗНО. І не треба звинувачувати вчителів. Якщо учень не хоче, його НІХТО не навчить.
я Показати IP 23 Червня 2021 09:15
для того і об.єднують предмети щоб тупіші діти були а не всерозвинуті..та і вчителі на уроках це не ті вчителі шо колись. колись за неуспішного учня карали а зараз хочеш вчи а не хочеш як хочеш.
Репетитор до я Показати IP 23 Червня 2021 14:21
Один і той самий вчитель вдома за гроші батьків доучує того ж учня, який був на уроці, але грався мобілкою. Як і всі.
Торі до я Показати IP 27 Червня 2021 11:28
Так колись і відношення дітей і батьків до школи, навчання і вчителів було не таке. Вчителя поважали і прислухалися до порад. А зараз кожна самка - сам собі педагог, начиталася в інтернеті порад, приходить до школи і повчає!
Анонім Показати IP 23 Червня 2021 09:45
Ганите педагогів? За радянських часів, в тому ж педучилищі, було 5-7 червоних дипломів на весь випуск. Зараз педколедж, і із 30 в групі по 27 червоних дипломів. А як ті червонодипломовані педагоги навчають, гляньте, будьласка, результат ЗНО.
я до Анонім Показати IP 23 Червня 2021 10:28
За радянських часів вчитель мав повагу від держави, батьків і дітей, а тепер його помножили на 0..
Анонім Показати IP 23 Червня 2021 11:51
Образование на Украине идет ко дну. Главное, что бы выпускник твердо усвоил, что Черное море выкопали древние укры, и можно после выпускного ехать в Польшу на клубнику.
Іриніда Показати IP 23 Червня 2021 12:37
ЗНО - це прекрасне оцінювання знань! В нинішньому році, щоб "здати" ЗНО, достатньо було володіти елементарними поняттями та ще ж і формули "в додачу"! Критики заслуговують всі причетні до даного питання, особливо, окремі вчителі та Міністерство освіти і науки України, але, при нинішніх ресурсах, при бажанні учня, студента можна забезпечити собі принаймні "здав"; бо Міністерство "творить" і ще невідомо скільки це буде тривати, а час "летить" і треба , в першу чергу надіятись тільки на власні пошуки здобуття знань!!! Математику не "любити" треба, а прагнути до її , хоч би елементарного , пізнання!
Анна до Іриніда Показати IP 26 Червня 2021 18:23
Шановні, треба видалити з Інтернету ГДЗ, тоді учні змушені будуть уважніше слухати на уроках. Тоді і результат буде іншим.
Віка до Іриніда Показати IP 27 Червня 2021 16:32
Підтримую
Анонім Показати IP 23 Червня 2021 12:48
Раніше в перші класи дітей групували. Зараз пхають в один клас тих, хто читає і тих , хто не знає букв. Як думаєте , коли діти мають не один рівень навичок на кого орінтується вчитель на слабшого чи на сильнішого? От і виходить, що ті хто вчитися не хоче просто тягнуть до низу тих, хто прийшов з якимось навичками в школу.
Василь Показати IP 23 Червня 2021 14:07
Поки не буде престижу вчителя-це все балачки.Якщо оплата на ринку більша оплати праці вчителя-то і отримали результат.Провал з математики приведе до провалу інженерних дисциплін-зробили відкриття!!!!Головне.що Кива захистився!!!зробили посмішище з кандидатських і червоних дипломів.Коли країною керують неучі-то маємо відповідний результат.
Саш Показати IP 23 Червня 2021 20:45
Закінчив інститут в 2008 р з інженерною спеціальністю в Лнту, але тоді хто хотів той навчався, зараз студент магістр це рівень першокласника ... з одним спілкувався, де він був практикантом на п-стві де я працюю і я підписував йому практику як керівник одного з відділу, так цей магістр даже незнав як в нього спеціальність називається ... показав мені фото на телефоні де був перелік спеціальностей і сказав "якась з отих" ... ні як викладача звати ні елементарних понять першокурсника він незнав ... повний "нуль" ... Я був в шоці з нього ... для чого ВНЗ взагалі тримає таких екземплярів ... і таке скрізь
Пилип Орлик до "Саш" Показати IP 24 Червня 2021 10:29
Бо у нас в Україні не тільки знання та дипломи купляються за хабарі, а все, що забажаєш?! Навіть державні посади у офіс президента продаються. А корупційні схеми проникли та процвітають у всіх галузях життєдіяльності, і не тільки в освітян. І ви це самі краще за мене знаєте. Про це також знають на заході, і тому українців європейські чиновники ніколи не зарахують бути членами ЄС чи НАТО, ми їм тільки необхідні як раби. Нами українцями простіше маніпулювати, а не бути з нами - рівноправними.
Володимир Показати IP 24 Червня 2021 17:24
Написав на 172 Самооцінка:stonks↗️↗️↗️
Валентина Показати IP 26 Червня 2021 17:29
Легшого тесту й годі було придумати. Ще й формули додали. Як побачила той тест, то була думка, що поріг "склав-не склав" буде на рівні 20. Нашим діткам та тест наших "сусідів", будь вони неладні, там 19 завдань. Але 2/3 таких, що було б не 31% , а всі 80%. Або якби повернули, як раніш, екзамен у школі, потім 2 математики (письмо та усно) у ВНЗ, та теореми всі с доведенням. В останні роки пріоритет це англ.мова. А математика, стала "то таке". Якщо "то таке", та "навіщо вона потрібна", то і отримуйте те , що заслуговуєте.
Випускник школи 2008 Показати IP 27 Червня 2021 01:13
Здаю зно з математики (онлайн) щороку для підтримки тонусу. Настільки легких завдань не пригадаю. В школі дуже погано вчив геометрію, тому не розв'язав завдання з колом в прямокутнику і на вектори. Решту завдань (до описової частини, яку не можна перевірити онлайн) розв'язав усно, як і завжди. Ще раз пишу - усно, без ручки, чернетки і калькулятора. Так, зробив 3 помилки - у прогресії, у первісній (от похідну пам'ятаю, первісну ні) і дибільну помилку в біквадратному рівнянні (погано помножив корені). Все. Зно давно скотилося. Проблема хіба в тому, що діти скотилися ще більше. Сумно це...
Людмила Показати IP 27 Червня 2021 13:00
А підмет і присудок потрібний у повсякденному житті??? - так можна договоритися до АБСУРДУ! Для того, щоб мати хоч якийсь інтелектуальний рівень розвитку, потрібно орієнтуватися в усіх шкільних дисциплінах. Інакше чим людина буде відрізнятися від тої самої мавпи? (образно кажучи).
Анонім Показати IP 27 Червня 2021 16:34
Я викладаю математику старшої школи в профтехосвіті більше 25 років, репетиторством принципово з учнями не займаюся. І от що ми маємо в результаті - кількість годин з математики зменшилася протягом цього періоду на 40 годин, було 250 год, на 2 роки, а зараз 210. Крім того додався розділ з Теорії ймовірностей, а годин для нього не було додано. Тобто фактично з похідної, тригонометрії чи інтегралів потрібно забрати по 2-3 год., щоб вистачило на розділ. А деякі теми взагалі можна було б забрати, наприклад ті ж логарифми, чи формули по тригонометрії
Маша Показати IP 27 Червня 2021 18:09
Поломали жизнь моему сыну на год, разрешите поступить детям в вузы без зно.
Ира Показати IP 27 Червня 2021 18:19
Разрешите детям поступать в вузы по внутреннем экзаменам.
Випадковий прохожий Показати IP 28 Червня 2021 07:54
Ну,особисто у мене зауваженння до укладачів.Приклад із кульками.Як ви кажете на кмітливість і спостережливість.Де в завданні сказано яка кількість кульок? Вони можуть бути розташовані в один чи два шари.Стосовно спостережливості-якщо кількість кульок не максимальна,то кульки верхньго шару частково займуть проміжки між кульками першого шару і тоді висота коробки може бути і 10 см.То хто розумніший і спостережливіший-кандидати наук чи діти? Інколи заглядую в підручники з алгебри і геометрії і жахаюся-матеріал розташований не логічно,діти перескакують з теми на тему.Підручники сирі,багато помилок,це визнають самі вчителі. То перш ніж хаяти молоде покоління,може потрібно написати нормальні підручники,а не можете написати, то перекладіть іноземний. Риба гніє з голови.
Ірина Показати IP 28 Червня 2021 09:15
Тепер вчителі викладають предмет так, щоб йти на заняття до репетитора
Максим до Ірина Показати IP 29 Червня 2021 07:55
Висота ящика 10 см з кульками діаметром 12 см? Серьозно
Лина Показати IP 28 Червня 2021 12:22
6+6 =12, как ни крути))) а в ответах-10 и 13 см. Ес-но 13)))
Египетская Сила Показати IP 28 Червня 2021 18:23
Решали в 7м классе с сыном задание по египетскому треугольнику. Не смогли. Открыли гдз. И я вспоминаю что была формула про угол 30% и 1/2 гипотенузы. Обрыскала учебник сына вдоль и поперек. Формулы не нашла. Затем еще раз и удача! Она подана , внимание, в опорной задаче. Т.е. простым пунком решения - как- то 1), 2) или 3); без какого-либо обьяснения, т.е. просто строчкой (!) И, конечно же, записано как нагромождение сторон типа АВ ВС АС, вместо формулы как было у нас с лаконичными (перенесенными) буквами: а б с. Верните учебник Погорелова и часы, уроды!
Египетская Сила Показати IP 28 Червня 2021 18:40
Т.е. обьяснение тем из серии "догадайся сам"! А мой (в 95м году) учебник по Анатомии. Тонкий, с красочными иллюстрациями, со стрелками и терминами. Термины лаконично расписаны в параграфе. Сейчас это талмуд с серо-голубыми невняными изображениями, параграфы по 5-6 страниц (!) с водой НИ О ЧЕМ! Да кто этот бред читать станет? Или в начальной школе идет перечисление океанов в рамочке (дословно!): мировой океан, северный ледов., тихий, атлантический, индийский. Во-первых, южный не включили, а, во-вторых, некорректно мировой перечислять чз запятую со всеми остальными
Наталія Показати IP 29 Червня 2021 19:56
Провалили, бо насильно заставили здавати цей екзамен тих дітей, який їм непотрібний. Якщо дитина вступає на гуманітарні спеціальності, то він навіщо?
ДТПА 2006 Показати IP 30 Червня 2021 02:01
Уже сейчас нормальный сантехник, электрик или другой специалист инженерной имея небольшие знания математики, ответственность и желание работать, является практически монополистом и может рубить 2к$ в месяц не напрягаясь, а молодежь не заинтересована просто, не хотят ни чем заниматься, только в игры на телефоне и морды в соцсетях корчить, при этом ничего не делать и деньги получать, а логичный вопрос - какая от этого польза? И представители что лет через 10 будет?
Виктор Показати IP 2 Липня 2021 12:14
А самое страшное то что забастовка учителей связанная с повышением зарплаты практически происходит регулярно.Вопрос-глядя на такую успеваемость наших детей,о каком повышении зарплаты может идти речь?И не нада списывать на ковид.Определенный процент детей всеже сдали зно по матиматике.Что у них мозги другие?Нет,это говорит о наплевательском отношении нынешних учителей на обучение наших детей.Но увы год прошел,зарплаты выплачены и никто так не поднимет вопрос,за что получены деньги?Каждый человек выполняя определенную функцию на работе несет ответственнлсть за качество исполнения.Кто ответит за провал целого учебного года?А денежки друзья это и есть наши с Вами.И мы точно можем на сегодня сказать,что деньги выброшены на ветер!Позор!Кто ответит?
Виктор. Показати IP 2 Липня 2021 12:54
И оптимизм покинет наши головы,вот увидете,когда мы увидем сдачу тестов по других дисциплинах.Например-история или иностранный язык.Это кошмар и полный провал всей образовательной системы страны.Неадекватное отношение к нашим детям и нам родителям со стороны педагогов.Иначе и не скажншь.После такого провала не остается выбора для нас как начинать учебу наших детей нужно гдето в Польше,Венгрии,Румынии с первого класса.И не сомневаюсь что финансовый вопрос будет не на много выше,чем на сегодняшний день в нашей стране.Скоро украинци как не жаль будут уезжать не только на зароботки за границу,а и на учебу.Стыдно и страшно.С кем мы останемся?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus