Переїхала з Москви до Луцька і тут шиє подушки для воїнів ЗСУ
![](/resize/450x261/r/files/news/2024/01-19/375849/photo_2024-01-19 15.13.37.jpeg)
Для бійців на передову шиють навіть подушки. Волонтерки в Луцьку придумали, як створити такі, які служитимуть у польових умовах і навіть в окопі. Одна з них – Олена Лебедєва – поділилася ще й своєю історією, розповіла, як виривалася з Росії на початку війни.
Про те, що створити подушку для захисника допоміг спогад про діда-бійця Другої світової війни, йдеться в сюжеті «12 Каналу».
«Я згадала, що і в мого діда, і в діда моєї подруги, які пройшли Другу світову, було те, що називається «думочка», – сказала Олена Лебедєва.
Вона розповіла, як із колегою придумали шити для військових подушки. Волонтерить жінка з однодумцями в луцькій бібліотеці вже понад два роки. Сама вона – корінна лучанка. Працювала у військовому шпиталі, згодом переїхала в Росію до чоловіка-москвича. У перший день повномасштабного вторгнення без роздумів покинула все й поїхала звідти геть.
«Коли на твоїй Батьківщині – біда, тобі хочеться туди, де ти маєш бути. Я не уявляла собі, як можна там жити, я навіть зараз не уявляю», – зауважила Олена Лебедєва.
Додому жінка поверталася довгою дорогою – машиною через Литву та Польщу. Без цікавих історій на кордонах не обійшлося.
«Литва в мене питає: «Росія в Україну? А-а-а, Луцьк. Понятно». Польща: «Чого ви їдете на російських номерах? А-а-а, Луцьк». Там народилася. Усі розуміли, всі дуже гарно ставилися», – пригадала Олена Лебедєва.
Коли нарешті добралася до українського кордону, то вимагала, щоб запитали в неї рідний волинський пароль:
«Я кажу: «А чого ви в мене не питаєте пароль?» Вони такі: «Який пароль?» І я як заспіваю: «Волинь моя, краса моя». Це дуже мило, це так дуже по-людяному».
У рідному Луцьку Олена Лебедєва передусім пішла в першу-ліпшу бібліотеку. Знала, що книгозбірні стали осередками волонтерства, а їй дуже хотілося допомагати армії. В якийсь момент волонтерки почули з передової незвичне прохання.
«Пішли скарги від хлопців, що важко спати, немає на чому спати. Тому що всі подушки, які є, туристичні. Вони ж користуються такими. Вони переважно надувні, а це не для довгого спання, там дуже швидко втомлюєшся, – зазначила волонтерка Олена Лебедєва. – І я згадала, що і в мого діда, і в діда моєї подруги, які пройшли Другу світову, було те, що називається «думочка»… От в нього була «думочка». Це була його улюблена подушечка. І я подумала, що такі речі нам потрібні».Олена Лебедєва разом з колегою-волонтеркою Аллою Фень вирішили шити подушки з сучасної водонепроникної тканини. Вони легкі і практичні. Їх можна почистити навіть вологою серветкою.
«Відчувається, що воно протирається, але тут же сохне. Воно приємне на дотик, дуже приємне. Вага – приблизно 300 грамів… З якими відчуттями, з якою ніжністю, з якою любов'ю ми все це робимо», – наголосила Олена Лебедєва.
Волонтерки показали фотографії, які їм шлють із передової військові. Подушки воїни оцінили та просять ще і ще для своїх побратимів.
Читати ще: Волонтерки поважного віку: як лучанки плетуть сітки, в’яжуть шкарпетки і формують вітамінні набори для військових
Відпочиває на подушці від мами-волонтерки і син Алли Фень. Вона – бібліотекарка й лідерка у волонтерському центрі, що при бібліотеці на Київському майдані. Окрім подушок, тут готують енергетичні набори, окопні свічки, лікувальні мазі і навіть шиють білизну для поранених. Також роблять фіточаї. У посилки на передову додають янголів.
«Тут горішки, яблучка, фініки та родзинки. Янголи робляться з молитвою, щоб кожен воїн повернувся живим», – акцентувала Алла Фень.
Також у бібліотеці плетуть сітки. Леся Тюхта волонтерить із 2014-го. Плете сітки і знає про них усе.
«Ми питалися в них, чи є потреба в тих сітках. Вони сказали: «Якщо правильно зроблена сітка, то потреба є», – розповіла Леся Тюхта. – Увечері вдома біля телевізора дереш ті шматинки, а потім приходиш сюди і працюєш з ними».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про те, що створити подушку для захисника допоміг спогад про діда-бійця Другої світової війни, йдеться в сюжеті «12 Каналу».
«Я згадала, що і в мого діда, і в діда моєї подруги, які пройшли Другу світову, було те, що називається «думочка», – сказала Олена Лебедєва.
Вона розповіла, як із колегою придумали шити для військових подушки. Волонтерить жінка з однодумцями в луцькій бібліотеці вже понад два роки. Сама вона – корінна лучанка. Працювала у військовому шпиталі, згодом переїхала в Росію до чоловіка-москвича. У перший день повномасштабного вторгнення без роздумів покинула все й поїхала звідти геть.
«Коли на твоїй Батьківщині – біда, тобі хочеться туди, де ти маєш бути. Я не уявляла собі, як можна там жити, я навіть зараз не уявляю», – зауважила Олена Лебедєва.
Додому жінка поверталася довгою дорогою – машиною через Литву та Польщу. Без цікавих історій на кордонах не обійшлося.
«Литва в мене питає: «Росія в Україну? А-а-а, Луцьк. Понятно». Польща: «Чого ви їдете на російських номерах? А-а-а, Луцьк». Там народилася. Усі розуміли, всі дуже гарно ставилися», – пригадала Олена Лебедєва.
Коли нарешті добралася до українського кордону, то вимагала, щоб запитали в неї рідний волинський пароль:
«Я кажу: «А чого ви в мене не питаєте пароль?» Вони такі: «Який пароль?» І я як заспіваю: «Волинь моя, краса моя». Це дуже мило, це так дуже по-людяному».
У рідному Луцьку Олена Лебедєва передусім пішла в першу-ліпшу бібліотеку. Знала, що книгозбірні стали осередками волонтерства, а їй дуже хотілося допомагати армії. В якийсь момент волонтерки почули з передової незвичне прохання.
«Пішли скарги від хлопців, що важко спати, немає на чому спати. Тому що всі подушки, які є, туристичні. Вони ж користуються такими. Вони переважно надувні, а це не для довгого спання, там дуже швидко втомлюєшся, – зазначила волонтерка Олена Лебедєва. – І я згадала, що і в мого діда, і в діда моєї подруги, які пройшли Другу світову, було те, що називається «думочка»… От в нього була «думочка». Це була його улюблена подушечка. І я подумала, що такі речі нам потрібні».Олена Лебедєва разом з колегою-волонтеркою Аллою Фень вирішили шити подушки з сучасної водонепроникної тканини. Вони легкі і практичні. Їх можна почистити навіть вологою серветкою.
«Відчувається, що воно протирається, але тут же сохне. Воно приємне на дотик, дуже приємне. Вага – приблизно 300 грамів… З якими відчуттями, з якою ніжністю, з якою любов'ю ми все це робимо», – наголосила Олена Лебедєва.
Волонтерки показали фотографії, які їм шлють із передової військові. Подушки воїни оцінили та просять ще і ще для своїх побратимів.
Читати ще: Волонтерки поважного віку: як лучанки плетуть сітки, в’яжуть шкарпетки і формують вітамінні набори для військових
Відпочиває на подушці від мами-волонтерки і син Алли Фень. Вона – бібліотекарка й лідерка у волонтерському центрі, що при бібліотеці на Київському майдані. Окрім подушок, тут готують енергетичні набори, окопні свічки, лікувальні мазі і навіть шиють білизну для поранених. Також роблять фіточаї. У посилки на передову додають янголів.
«Тут горішки, яблучка, фініки та родзинки. Янголи робляться з молитвою, щоб кожен воїн повернувся живим», – акцентувала Алла Фень.
Також у бібліотеці плетуть сітки. Леся Тюхта волонтерить із 2014-го. Плете сітки і знає про них усе.
«Ми питалися в них, чи є потреба в тих сітках. Вони сказали: «Якщо правильно зроблена сітка, то потреба є», – розповіла Леся Тюхта. – Увечері вдома біля телевізора дереш ті шматинки, а потім приходиш сюди і працюєш з ними».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 1
![](/public/images/user_no_foto.png?1722044598)
Анонім
Показати IP
22 Січня 2024 06:58
Вона не шпигунка?
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.