USD 26.85 26.98
  • USD 26.85 26.98
  • EUR 30.00 30.25
  • PLN 6.60 6.73

Перші підсумки відкриття продринків: антисанітарія шокує перевіряльників, а ціни — покупців*

Компроміс із боку уряду, який під тиском фермерів зважився на відкриття продовольчих ринків, не дав бажаного результату. Ціни у торговців виявилися набагато вищими, ніж у супермаркетах, а санітарно-гігієнічні умови та порушення протиепідемічних стандартів на ринках можуть призвести до другої хвилі пандемії коронавірусу.

Як повідомляють ЗМІ, щодня Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів десятками закриває ринки, а кількість розпоряджень про усунення порушень протиепідемічного режиму обраховується сотнями. У регулювання діяльності ринків змушені втрутитися місцева влада та навіть поліція – вони знову закривають такі торговельні майданчики, оскільки ті можуть стати вогнищами поширення небезпечного захворювання.

«Ці цифри та безвідповідальність адміністрації ринків, а також продавців, які працюють, свідомо наражаючи на небезпеку життя та здоров’я покупців, лякають. Адже звіти Держпродспоживслужби – це лише верхівка айсберга, що демонструє тільки виявлені порушення на перевірених об’єктах. А на скількох із них перевірки ще не проводили?

Там, у духоті й антисанітарних умовах продовжують юрбитися люди, всупереч нинішнім суворим обмеженням. Багато ринків відкрилися і працюють, не звертаючи уваги на санітарні та карантинні норми до того часу, поки туди не приїжджають перевіряльники Держпродспоживслужби», – обурюються журналісти.

Раніше продавці та підприємці наполегливо вимагали відкрити ринки, а в деяких регіонах навіть загрожували бунтами. Обіцяли, що будуть дотримуватися необхідних тепер обмежень. Як виявилося, слова розійшлися з реальністю. Торговці своїми діями підтвердили: в умовах карантину безпеку, чистоту та протиепідемічні стандарти можуть запропонувати лише супермаркети. Їхня адміністрація та персонал за два місяці роботи в умовах нинішніх обмежень виробили до автоматизму алгоритм прибирання та дезінфекції, завдяки чому стандарти безпеки щодо роботи торговельних залів і правила обслуговування касирами покупців суворо дотримуються. Організований мережний роздріб увесь час дії національного карантину працює під постійним моніторингом контролюючих органів, доводячи, що тут споживачам гарантовані безпечні покупки.
ЗМІ повідомляють, що особливо відвідувачів ринків обурюють ціни: фермери та перекупники неймовірно їх підвищили, щоб надолужити упущену вигоду майже за два місяці вимушеного простою. Така ситуація спостерігається навіть у південних регіонах України, де овочі вирощують, а отже, там вони традиційно коштують менше.

«На Місяці буде дешевше овочі купувати! – вислів обуреної клієнтки ринку з Херсона облетів українські ЗМІ. – Хто там просив відкрити ринки та підтримати наших фермерів? Як вам ціни, не кусаються? [Ринки] у цінових рекордах перемогли навіть супермаркети! Вирішили фермери та спекулянти у травневі дні зняти останні штани з людей, які теж місяць сиділи без роботи!»

Тепер багато хто із нас замислився: чи слід було так ризикувати під час пандемії та продовження національного карантину? Чи задля цього країна на два місяці зупинила весь бізнес та економіку, щоб після досягнення піку захворюваності знову наражати на небезпеку життя своїх громадян під натиском спекулянтів?

Слід зазначити, що оператори мережного організованого ритейлу (Billa, «АТБ», «ЕКО маркет» й ін.) для протидії економічним наслідкам національного карантину не тільки знаходять можливість продавати овочі за розумними цінами, але навіть відмовляються від частини свого прибутку – найбільш важливі продукти й овочі супермаркети продають без торговельної націнки. Крім цього, організований мережевий роздріб може забезпечити покупцям доступні овочі, а фермерам – цивілізований великий ринок збуту.

Одна тільки найбільша національна мережа "АТБ", за її інформацією, щодня закуповує у виробників понад 300 тонн сезонних овочів та овочів так званого борщового набору: капуста рання в асортименті – 60–70 т/день; редис – 50–60 т/день; кабачки – 10–15 т/день; теплична продукція, огірки та томати – 100–150 т/день; свіжа зелень – до 8 т/день.

ЗМІ припускають, що фермери та продавці домагалися бунтами і погрозами відкриття ринків, щоб одержати можливість збуту за неконтрольовану готівку: «В одній із мереж поділилися, що після спаду ажіотажного попиту на овочі та закриття ринків, деякі виробники робили пропозиції про поставки за готівку з метою мінімізації податків. Але мережа від таких пропозицій відмовилася, оскільки це незаконно, і задовольняє попит своїх покупців за рахунок поставок від тих виробників, які працюють «по білому»».

Тетяна Поліжай

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 14
дідо Показати IP 13 Травня 2020 18:08
Базарні спекулянти не платять податки та торгують гнилими та контрабандними товарами.
Лучанка Показати IP 13 Травня 2020 18:32
Сьогодні супермаркет Вопак теж пішов по "ринковому" шляху: огірки короткі по 45грн., огірки довгі - по 34 грн.!!!!!! і т.д.
Луцький до Лучанка Показати IP 13 Травня 2020 21:59
Ну рівняти Вопак з іншими немає сенсу, бо то "особлива" мережа, що з реальними цінами не товаришує!
спостерігач Показати IP 13 Травня 2020 18:45
Не розумію я наших людей. Замість того, щоб купити в супермаркеті в нормальних умовах та по нижчих цінах, вони пруться на базари купувати в антисанітарії те, по чому лазять мухи та оси.
Вихрест Мошко з Вуль Показати IP 13 Травня 2020 18:51
Сушили голови, шо робити з ринками ! А для них 3,14здєц підкрався нєзамєтно, сам по собі і з того боку, з якого і не чекали ! Якийсь малий мікроб зробив все чотко замість управлінь підприємництва, економіки, санстанції, муніціпальної варти і антимонопольного комітету. Якшо можна обійтись без них - то нашо їх тра ? Мається на увазі і перших, і других ...
Нуууу Показати IP 13 Травня 2020 19:16
в супермаркетах все дешеве та свіженьке, один "аромат свіжості" чого вартий відразу на вході, їжте, дорогі українці; і ще: відсутність черг, дотримання 3 метрової!! дистанції, і, звичайно, дуууже низькі ціни-це все переваги супермаркетів
Лучанин Показати IP 13 Травня 2020 19:55
В основному на ринок ходили не за продуктами, а за одягом, взуттям, будматеріалами тощо. Продукти завжди були дорожчі, хіба що були деякі продукти яких не було в супермаркетах, а їх реально не вистачає. Ціни на продукти там завжди були високі. І перше за чим ходили це придбати щось в бабок та інших приїзжих з сіл, в основному в тих кого не допускали всередину ринку і ганяли муніципали довкола ринку. Те що відкрили зараз реально не потрібне.
Психопланетарій, Лип Показати IP 13 Травня 2020 20:15
Купляти та вживати зараз серед травня місяця огірки та помідори собі та своєму організму робити шкоду. Невже не ясно, невже у людей виникає така спрага до всього отруйного та наповнювати свій шлунок та дитячі шлунки біс знає чим зі всіма пестицидами. Якщо пестициди небезпечні для комах і гризунів, то вони потенційно небезпечні для людини, навіть у незначних дозах призводять до хронічного отруєння. Постраждалі можуть відчувати сильний головний біль, спрагу, дзвін у вухах. Потерпіть хоча ще з місяць до 01.07.2020 року, дивишся і ціна впаде.
луцький Показати IP 13 Травня 2020 21:54
Що і треба було довести! :( Позбавлятись тих ринків треба якщо ті так звані підприємці не наводять біля себе лад, то кому вони такі потрібні?! Далі продовжувати бариг-перекупників плодити які ще і податки не платять? Розігнати і все!!!
місцевий Показати IP 13 Травня 2020 21:58
Базари скільки часу були закриті то хтось на свіжий товар розраховує? Наївні :))) Ну а ціни встановили, щоб відбити свій простій під час карантину але такого нахабства тих бариг ніхто терпіти не буде і ринки самі зникнуть з такою "політикою" тих бариг! А ще так у соцмережа розпинались - відкрийте, торгувати хочемо... Чим - прострочкою і зіпсованим товаром по космічних цінах? Совість йдіть позичте бариги!!!
Не байдужий Показати IP 14 Травня 2020 07:00
Складється враження. що коментують одні проплачені тролі.Хочете їсти продукти довготривалого зберігання ідіть в супермаркети.Хочете свіже -ідіть на ринок.І не треба нікого обзивати.
Остап Вакарчук Показати IP 14 Травня 2020 08:55
Спекулянти торжествують та не можуть дочекатись коли почнуть знову обдурювати народ. Ночами базарники не сплять, а умовно підраховують прибуток та нові шляхи, як приховати гроші від оподаткування.
Пересічний громадяни Показати IP 14 Травня 2020 10:14
Ходив на варшавський ринок. Ціни реально НИЖЧЕ ніж у супермаркетах, а міри безпеки на мій погляд краще. Палатки всі обмотані стретчем, пороблені віконці. Палатки стояли нещільно, але це було пару днів назад. Людей було менше ніж у любому супермаркеті. І головне: МОЖНА ВИБРАТИ. Можливо я не на той ринок пішов? Чи може тут пишуть лобісти супермаркетів? Я не прихильник ринків, але від цін, що пропонують супермаркети теж не у захваті.
Пенсіонер Прокопчук Показати IP 14 Травня 2020 11:42
Я сьогодні, 14.05.2020 року спеціально обійшов супермаркети по вулицях Л. Українки, Ковельська та Б. Хмельницького, а потім пішов на центральний ринок. Так ось можу доповісти: супермаркет по вул. Ковельська, буд. 2 (ательє "Зося"), хто знає картопля класна молода вимита і суха по 24.99 грн. за один кг., а на центральному ринку як подуріли всі спекулянти та не гавкають, молода картопля не мита брудна за один кг. по 30-33 грн. Я вже не буду писати про інші продукти, аналогічна ситуація. Я не лобіст супермаркетів, але пишу те, що побачив. Ось і все.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.