USD 24.7 24.85
  • USD 24.7 24.85
  • EUR 27.1 27.3
  • PLN 6.3 6.38

Підкуп виборців? Як у Луцьку працює схема агітації за Порошенка під виглядом опитування

У Луцьку під виглядом соціологічного опитування розпочався підкуп виборців на користь Петра Порошенка та збір персональних даних. За успішне виконання декількох завдань агітаторам обіцяють близько 3 тисяч гривень, а підписати на таку схему пропонують чи не всю сім’ю. Саме ж опитування є абсурдним, адже проводити його можуть, наприклад, усі мешканці під'їзду.

Інтерв’юерів мотивують іти на вибори та голосувати за Порошенка, адже за «правильне» голосування на президентських виборах їм обіцяють премію.

Однак такі «легкі гроші» можуть обернутись для лучан втратою субсидії, адже додатковий дохід повинен належним чином обліковуватись.

Схема підкупу діє по всій Україні

Людей змушують підписувати так звану анкету однодумців та особисте зобов’язання. Ці папірці багатьма сприймаються як зобов'язання голосувати за Порошенка в обмін на обіцяну тисячу гривень. А у Хмельницькому вже відбулися заходи для «волонтерів», які виявили бажання проводити «соціологічне опитування щодо ставлення до ситуації в Україні».

З-поміж завдань тих, хто проводитиме опитування, – виявляти прихильників чинного президента та підтримувати з ними зв'язок. Натомість журналіст Олександр Дубінський опублікував агітаційні матеріали, які українців просять заповнити за 1000 гривень в інтересах Порошенка. Однак з 10 000 гривень, які виділяє на підкуп сам Порошенко, до людей доходить всього лише 1 000. Решту крадуть люди президента.

Ця схема дісталась і Луцька, першим про неї заговорив у Facebook лучанин Ілля Токаренко.
Інформаційне агентство Волинські Новини спробувало розібратися у цій ситуації. Як виявилось, здебільшого, голови ОСББ, використовуючи базу Ощадбанку, дзвонять до мешканців свого будинку, пропонуючи провести соцопитування від Блоку Петра Порошенка «Солідарність».

Телефонує голова ОСББ та пропонує анкетувати людей від імені БПП

«До мого знайомого зателефонували і попросили до телефону матір, але вона вже близько 20 років знаходиться в Італії. Потім з’ясувалося, що мама оформлювала минулого року картку Ощадбанку і записала номер сина, бо в неї українського номера не було», - розповідає житель 33-го мікрорайону пан Леонід на умовах анонімності. Тож, можна зробити висновок, що базу номерів клієнтів Ощадбанку видають централізовано, тобто, використовуючи дані людей, зокрема і їхні кредитні історії, ними можна маніпулювати.

Потім Леоніду дали номер, з якого телефонували до його знайомого, і він сам вирішив зконтактувати з координаторами. Як з'ясувалося, координатором був голова одного з ОСББ в 33-му мікрорайоні Луцька.

Під час спілкування він пропонував попрацювати агітатором на президентських виборах: спочатку потрібно було зустрітися з ним, аби надати копії паспорту та ідентифікаційного коду, він їх передає в офіс БПП, куди згодом потрібно прийти, щоб підписати договір про співпрацю.

Після цього агітатору платять 500 гривень і дають завдання пройтися по сусідах лише у своєму будинку і нібито провести соцопитування, за кого люди хочуть голосувати.

В анкетах потрібно заповнити паспортні дані, хоча відповідно до законодавства, збір персональних даних в такому форматі - заборонений. Після цього анкети потрібно здати в офіс БПП, де їх перевіряє їхня служба безпеки: якщо вони справжні, то агітатору дають ще 500 гривень.

Як лучан агітують «опитувати» сусідів

У телефонній розмові, яка потрапила до Інформаційного агентства Волинські Новини, чути як чоловіку пропонують попрацювати у передвиборчій кампанії на Порошенка протягом трьох місяців. Зокрема, у січні потрібно зробити соцопитування, здати анкети і отримати гроші.
Лучанин дивується, як люди будуть опитувати один одного, якщо з такими пропозиціями звертаються до всіх сусідів, пропонуючи також оформити дружину, батьків, хоча це мешканці однієї квартири.

Далі потрібно рознести запрошення на вибори. Але не офіційні від дільниці, а безпосередньо від партії, після чого агітатор отримає ще 500 гривень. На зауваження про те, що така процедура суперечить здоровому глузду координатор сказав, аби чоловік не переживав щодо того, що сусіди будуть носити ці запрошення один одному. Після закінчення виборів у штабі обіцяють порахувати, яка явка була з будинку, і агітатор зможе ще отримати до півтори тисячі гривень премії.

В підсумку за три місяці можна отримати три тисячі гривень фактично за те, що ти нічого не робиш, але задача полягає в тому, щоб самому прийти на вибори і проголосувати за Петра Порошенка.

Лучанин, до якого звертались з пропозицією «співпраці» каже, що молоді люди можуть просто взяти гроші і в подальшому ігнорувати роботу, фактично, «кинувши» координаторів. Проте старша людина, підписуючи договір, відчуває відповідальність, тому виконує всі вказівки.

«А чи не найголовнішим фактором є те, що премію можна отримати, якщо будинок «правильно проголосує», тобто підсвідомо ти розумієш, що тобі самому треба проголосувати і повести на вибори усю сім’ю», - пояснює чоловік.

Лучани ризикують втратити субсидію через додатковий дохід

Здається, що все відбувається відповідно до законодавства, якщо всі працівники належно оформлені. Але, як з’ясувалося, отримані гроші ідуть в дохід фізичної особи. Якщо договори підписуються офіційно, то всі документи мають подати в податкову, тобто з отриманих коштів потрібно буде заплатити податок.

Більше того, при подачі документів на субсидію ці гроші будуть також враховуватися. Якщо, наприклад, в сім’ї три людини отримають по три тисячі гривень, то це дев’ять тисяч, це при тому, субсидію отримати і так складно, адже якщо лімітований субсидією дохід перевищений бодай на 100 гривень, то субсидію не надають.

Інша ситуація, якщо партія влаштовує на роботу людей, але не подає документи в податкову – за це передбачена відповідальність згідно з чинним законодавством.

Як повідомили у департаменті соціальної політики Луцької міської ради, приховування додаткового доходу може обернутись втратою субсидії.

«Рано чи пізно дохід буде перевірятись. І якщо в людини були додаткові надходження чи змінився матеріальний стан, то в місячний термін особа має проінформувати про це добровільно. В іншому випадку субсидіант може втратити субсидію», - пояснюють в департаменті.

Метою так званого опитування є не збір інформації, а надання її в майбутньому

Кандидат соціологічних наук, доцент СНУ Світлана Сальнікова для Інформаційного агентства Волинські Новини проаналізувала анкету та інструкцію, з якими ходять так звані анкетувальники.

З її слів, в анкеті має бути обов’язково вказуватися організація, яка проводить дослідження, та прописана мета. Інколи навіть вказують контакти виконавця, аби кожен, хто надає інформацію, зміг за потреби перевірити реальність дослідження.

«У цій анкеті жодних даних про того, хто збирає інформацію, немає. Дослідник виступає інкогніто. Ми нічого не знаємо про виконавця, тому можна стверджувати, що він принаймні непрофесійний і некомпетентний», - зазначає Світлана Сальнікова.
Та додає, що зміст документів наштовхує і на інший висновок – насправді таким чином збирається інформація, а процес замаскований під соціологічне опитування.

«Опитування завжди анонімні. В анкеті ніколи не прописуються приватні дані – прізвище, ім’я, по-батькові, контакти. Бланк анкети не можна ідентифікувати з конкретною особою. У цьому випадку – усе навпаки», - каже науковець.

Вона говорить, що запитувані у респондентів ім’я та контакти (наприклад, номер телефону) записують на окремий листок і використовують виключно для перевірки роботи інтерв’юерів, а не «з метою проведення роз’яснювальної кампанії серед населення та визначення настроїв громадян», як сказано у пункті №6 інструкції, чи щоб «надавати йому правдиву та своєчасну інформацію про політичне життя в країні», як сказано в пункті №8 інструкції.
Світлана Сальнікова наголошує, що мета будь-якого соціологічного опитування – зібрати інформацію, а не надати чи надавати інформацію в майбутньому.

«Щодо переліку питань в анкеті, то вони складені не зовсім грамотно. Наприклад, що робити інтерв’юеру, якщо на питання № 1 вказані відповіді «ні» або «важко відповісти». В інструкції про це нічого не сказано», - пояснює соціолог.

Насамкінець вона наголосила, що в інструкції вказана реальна мета цього фіктивного опитування: знати адресу, куди можна передавати інформацію або запрошення на зустріч.

Замість P.S.

Отже, що ми маємо в результаті: під виглядом соціологічного опитування команда БПП «Солідарність» у Луцьку, як і по всій Україні, купує голоси виборців та в непрозорий спосіб збирає персональні дані громадян для агітації.

При цьому рядові виконавці цієї схеми через декілька тисяч гривень ризикують втратити субсидію, що в умовах надвисоких тарифів на комунальні послуги для багатьох може обернутись серйозними фінансовими проблемами.

Не кажучи вже про моральну сторону питання, адже тут Петро Порошенко обігнав чи не всіх своїх попередників - в таких обсягах голоси українців ще напевне не купували. От тільки чи допоможе купівля голосів, «Томос-тур», необмежений адмінресурс та обман виборців вийти Порошенку хоча б в другий тур президентських перегонів – питання часу.

Від редакції: якщо вам стали відомі факти підкупу, неправомірного збору персональних даних чи агітації, повідомляйте про це правоохоронним органам, на редакційну пошту [email protected], та громадянську мережу «Опора», яка є однією з провідних неурядових та позапартійних всеукраїнських організацій громадського контролю та адвокації у сфері виборів.
Реклама
Загрузка...
Коментарів: 26
321 Показати IP 28 Січня 2019 10:54
Зверніться до поліції, якщо бачите ознаки складу злочину.
Анатоль_ до 321 Показати IP 28 Січня 2019 11:09
Не треба нікуди звертатись. Повний ігнор
Анонім до 321 Показати IP 31 Січня 2019 22:14
От мені цікаво, зараз по телебаченню, в інтернеті, газетах та кругом, куча рейтенгів кандидатів у президенти:—громадські опитування, соц.опитування і т.д. ЗВІДКИ вони беруть ці дані якщо ніхто, нікого, ніколи не опитує???? А тут реально проводять опитування, а ви біситесь, що питають вашу думку. Може хоть один рейтинг буде правдою! Прийдуть, відповім на питання, даних не дам, а на остальні відповім.!!!
Правда Показати IP 28 Січня 2019 11:36
Колись був один "Іуда", а тепер їх багато . На сході хлопці гинуть, а вони за тисячу продаються.
ДД до Правда Показати IP 28 Січня 2019 11:51
Порохоботе нагадай як П.П обiцяв закiнчити вiйну за 2 тижнi. Поки вони гинуть, росте чийсь капiтал. Все просто.
Анна до Правда Показати IP 31 Січня 2019 22:44
Я так зрозуміла, що це платять тим хто опитує людей, за їх роботу...........А що це ви не кричите -зрада, як зарплату отримуєте?, вас роботодавці теж купляють, от ви продажні. '......А ще є друкарні які друкують агітацію, рекламні агенства, які знімають агіт. рекламу, люди, які в ній знімаються і т.д О Жах, кругом ,,Зрада,, їм теж за це гроші платять!!
Мешканка Лена Показати IP 28 Січня 2019 11:41
Да такі ходять і гроші то вони не пропонують (може собі забирають), а вимагають чомусь прізвище ім"я і телефон!!!
петрик цукерманко Показати IP 28 Січня 2019 11:47
а то все мабуть за державнi грошi. генiально
К.лучанин Показати IP 28 Січня 2019 12:00
ПОЛІТИЧНА КОРУПЦІЯ в УКРАЇНІ В ДІЇ! Соцопитування - це та сама "гречка" ! Це приклад , як можна зубожілим народом управляти . Мене вражає одна річ: НЕВЖЕ УКРАЇНЦІ ТАК І НЕ НАВЧИЛИСЬ не БУТИ ПРОДАЖНИМИ на ВИБОРАХ ? Та вже досвід повинен бути за 27 років!!!
ДД до К.лучанин Показати IP 28 Січня 2019 13:26
Вибори нi при чому. Ми взагалi за обiцянку миски гречки можемо на тiльки голос на виборах вiддати, а наприклад угробити державу Майданом або позбутися суверенiтету за кредит мвф.
К.лучанин до ДД Показати IP 28 Січня 2019 14:06
Ми її вже угробили оту державу! Я ж ,вибачте на слові, не пацан за віком. Я все бачу та розумію. В 90-х роках , я був учасником майже всіх віче НРУ і я підтримував РУХ і ЧОРНОВОЛА. А потім побачив скільки там було підісланих , перефарбовани запроданців . А ВИБОРИ, не погоджуюсь з вами, якраз і при тому, тому що це є ВАЖЛИВИЙ момент для держави і суспільства в цілому. В нас навчились гукати "СЛАВА УКРАЇНІ!" , але не навчились обирати у владу потрібних людей, не олігархів типу ПОРОШЕНКА! А МАЙДАНОМ, я не захоплювався і відносився критично дуже. Памятаєте "КУЛЮ В ЛОБ" , хто це такий і які обіцянки- цяцянки роздавав та як лоханув українців субсидіями та пенсіями. Це і зараз ппродовжується!
позор Показати IP 28 Січня 2019 12:20
Це не тільки за пороха таке, а і за всіх інших. За Юлю теж подарунки вже роздають. Не робіть інших святими. Нам простим коментаторам видніше.
Петро Рошен до позор Показати IP 31 Січня 2019 12:10
Де роздають? Куди записуватися?
Луцьк Показати IP 28 Січня 2019 13:04
На тому тижні з такою анкетою ходила опитувач по вулицях в районі Спиртзаводу на прохання надати свої персональні дані опитувачу було відмовлено, посилаючись на ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТВО. Але якщо особа стоїть біля будинку з номером і бачить адресу, то хто гарантує захист персональних даних?
смiшно Показати IP 28 Січня 2019 13:38
А ви всi в курсi шо ми не зобовязанi заповнювати якiсь анкети?
Павло Показати IP 28 Січня 2019 15:03
На Соборности такы жыночки "гулялють" опитування
Олександр Показати IP 28 Січня 2019 20:21
Добрий вечір. Назви відеороликів на Ютубі: 1) Тихий жах на Волині. Частина перша. 2) Тихий жах на Волині. Частина друга.
345 Показати IP 28 Січня 2019 22:09
Ужас. Як з таким жити?
Теремно Показати IP 29 Січня 2019 11:53
Вечірньої пори завітали такі жіночки і на проспект Молоді. Цікавилися прізвищем господарів, за кого будуть голосувати. На прохання показати посвідчення чи болдай якийсь папір, який би давав дозвіл на проведення такого поквартирного обходу, нічого не могли відповісти. Заледве сказали, що вони він БПП "Солідарність". Що дивно, не зреагували навіть на обіцянку викликати поліцію. Пішли дальше дзвонити чи стукати в двері.
ввв Показати IP 29 Січня 2019 18:49
Дуже не впевнений , що Порошенко виграє другий термін.Це повна маячня.На місці майбутнього Президента ,перше щоб я зробов , то притягнув цих "агітаторів" та їх "кураторів" до кримінальної відповідальності. В ККУ така відповідальність передбачена.По-перше ,такі дії вплинули б на рейтинг нововибраного Президента в сторону збільшення ,виборці люблять коли "запроданців" та "скнар" притягують до відповідальності ,навіть на найнижчому рівні.По- друге, вибивається ,вибудувана порошенківцями корупційно-кримінальна схема підкупу виборців на передодні парламентських виборів.Після таких дій , я не думаю, що порошенківці та до них приєднавшиїся зможуть попасти в парламент,а якщо і попадуть то з мінімальним відсотком.До цих дій ще добавити кілька заходів ,політтехнологи та радники майбутньго Президента до них я думаю додумаються і ВСЕ ... . Слава Україні.
Анонім Показати IP 29 Січня 2019 22:06
Скажіть хто за Пороха штуку дає, піду візьму, бо більш нажаль ні за кого голосувати.
Анонім Показати IP 29 Січня 2019 22:08
Шкода, що у нас Обама не балотується.
Кум Показати IP 29 Січня 2019 22:58
Там не за кого голосовать всех до одного накол надо.
Порада Показати IP 30 Січня 2019 12:22
Не бояться продаватись деякі "українці", а що якщо завтра Вашими персональними даними скористаються шахраї. Наприклад : кредит на вас оформлять???
Петро Рошен до Порада Показати IP 31 Січня 2019 12:08
Цена було б Чудово без паспорту і коду кредит оформити
Порада Показати IP 30 Січня 2019 12:43
Українське законодавство дозволяє збирати і обробляти персональні дані особи тільки, якщо є її згода або це передбачено нормативно-правовими актами. У разі ж незаконного доступу до особистої інформації та її поширення порушнику загрожує суд. Особи які збирають персональні дані без письмової згоди - шахраї !!!!! Люди будьте пильні !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.