USD 39.00 39.37
  • USD 39.00 39.37
  • EUR 39.25 39.70
  • PLN 9.76 9.95

Показали, як виглядатиме нове 4-тижневе шкільне меню. Фото

25 Травня 2021 15:38
В Україні презентували нове 4-тижневе меню для школярів, яке складається зі 160 страв.

Його розробили не на два, а на чотири тижні для більшої різноманітності страв, повідомляє LIGA.Life.

«Ми сформували одні з найкращих норм у світі. Норми, які ми зробили, не прості. Ми говоримо не тільки школи, але й про дитсадки», – розповів шеф-кухар Євген Клопотенко, який працював над розробкою страв для школярів.

Клопотенко наголосив, що їжа має бути не тільки смачною, а ще й українською.

«Найголовніше – те, що дозволили спеції. Це зробить смак їжі різноманітним. Фруктів, овочів та м’яса стане більше. Плюс, зменшили кількість жиру, цукру та солі. Тобто тепер у школах не будуть доганятися калорійністю за допомогою неадекватної кількості олії та хліба і їжа буде здоровішою», – додав шеф-кухар.

160 страв, з яких складається меню, використовуватимуть залежно від кратності харчування у кожному закладі освіти.

У меню включили безглютенові позиції та збільшили кількість фруктів і м’яса у раціоні.

Детально зі стравами можна ознайомитися тут.

Зміни меню пов’язані з тим, що в Україні з 1 січня почали діяти нові санітарні правила і норми. У нових нормах збільшили кількість молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, бобових та круп.

Під час презентації показали таке меню:

салат з морквою, сиром та сметаною,
шпундру,
булгур,
львівський сирник,
йогурт,

банан.

Читати ще: З початку року в Україні вилучили понад 2 тонни неякісних продуктів для шкіл

«Багато з норм вступають в силу з 1 вересня, є ще час підготуватись. Я не можу проконтролювати, чим харчується моя дитина, коли я її не бачу.

Цифри на початку нашої роботи 91% їдалень в містах і 98% їдалень в селах взагалі не перевіряють калорійність страв. 25% шкіл не перевіряють температуру страв», – розповіла перша леді України Олена Зеленська під час презентації.

За її словами, 52% шкіл в селах та 40% в містах не мають потрібних приміщень та обладнання, щоб діти могли нормально харчуватись.

«Саме нездорове харчування є пусковим механізмом, який запускає зміни, що призводять до неінфекційних хвороб», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Нагадаємо, з 2021 року деякі діти можуть отримувати особливе харчування в школі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 11
bob Показати IP 25 Травня 2021 17:11
Яка дитина буде це їсти?
Анонім до bob Показати IP 26 Травня 2021 21:15
Хто буде крутити носом - залишиться голодний!
Ахаха Показати IP 25 Травня 2021 17:28
закуска норм, а наливати що будуть?
SVV Показати IP 25 Травня 2021 18:07
Шпундру, булгур. Що це за матюки? Це Українська кухня?
Віра Показати IP 25 Травня 2021 23:10
Деякі блюда нагадують свиняче місиво. Може сліпий і буде їсти. А діти точно ні.
Мама Показати IP 26 Травня 2021 11:33
Попередні дописувачі, Ви цікавились харчуванням у школах та садочках зараз?
Я Показати IP 26 Травня 2021 19:09
Так і уявила,як десь у сільській школі кухар,яка працює на 0,5 ставки, стоїть і випікає львівські сирники...
анна Показати IP 27 Травня 2021 19:04
Чому в технологічних картах сметана додається в салати без термічної обробки
анна Показати IP 27 Травня 2021 19:08
Де в їдальнях будуть брати буряковий квас для маринаду м'яса, адже приготування квасів, самоквасів в організованих дитячих колективах заборонено.
Аля Показати IP 27 Травня 2021 22:52
навіщо видумувати “Львівський сирник”, всеодно він схожий на звичайну запіканку. В наших школах та дитячих садочках цей "сирник" запіканку давно роблять і діти іі полюбляють. А цей салат з морквою і сиром, це тільки перевод продуктів. А "Шпундру", це вибачте брєд. Після цього повірте, ви враховуйте що воно сире і на ьуряковій заквасці - це ХТІ. Я дивлюсь на суп і виникає питання - а де в тому супі навар? Євгене будь ласка передивіться все це, бо діти будуть голодні. Я згодна з нормами, я про це вже з 2016 року просто кричу, що треба змінити, прибрат - ковбаси, сардельки, сосиски. Знаєте в 2016 році коли перейшли з СЕС в Держпродспоживслужбу, то в нашому районі одразу в відділах освіти ми пояснили, що краще дати більше м'яса, риби, творогу замість ковбас, сосисок, сардельок. Ви знаєте і нас послухали. В наших школах і садочках такі меню просто "пальчики оближеш". Ми з того року відійшли від тих стериотипів, а повводили нові смачні блюда. І кухарі встигають. Ми разом сиділи і придумували щось нове смачне.
Аля Показати IP 27 Травня 2021 22:56
Я з цим згодна-Де в їдальнях будуть брати буряковий квас для маринаду м'яса, адже приготування квасів, самоквасів в організованих дитячих колективах заборонено. Згідно "Інструкціі з харчування в ЗНО та дошкілтних навчальних закладах"