USD 38.80 39.15
  • USD 38.80 39.15
  • EUR 38.80 39.20
  • PLN 9.80 9.98

Права купили, їздити не навчили: волинянка напідпитку сіла за кермо

14 Травня 2021 17:55
19-річна Маргарита Лавренчук, щойно отримавши водійські права, опинилася в Луцькому міськрайонному суді.

Дівчина обмила посвідчення шампанським і того ж дня в компанії хлопця сіла за кермо та поїхала кататися, повідомляє телеканал «Аверс».

Як зізналася сама волинянка, права їй купив тато.

«Випила я приблизно десь 100-130 грамів «Фраголіно», – каже Маргарита. – Але це було приблизно о другій годині. Коли ми їхали, це було опів на дванадцяту. Я виїхала від Володимирської і доїхала лише до Львівської – почувалася абсолютно тверезою і ознак сп’яніння в мене взагалі не було».

Але нічний вояж новоспеченої водійки завершився зустріччю з поліцією. Зупинили її через технічну несправність автівки: не працювала ліва фара в режимі ближнього світла. А от результат зупинки куди серйозніший: 130-та стаття: нетверезе водіння.

Поліцейський розповідає: при свідках Маргариті Лавренчук запропонували пройти алкотест на драгері. Той показав 0, 25 проміле: алкоголь вживала. Дівчина тоді не заперечувала, з результатами драгера погодилася.

«Мій колега відібрав у свідків пояснення, що вони саме були свідками проходження огляду на стан сп’яніння, – повідомив поліцейський Святослав Рищиковець. – Лавренчук зачитали її права та обов’язки й повідомили, що на підставі пункту 2.9 «а» Правил дорожнього руху, відповідальність за яким передбачена частиною 1 статті 130, на неї буде складено протокол… її було ознайомлено зі статтею 63 Конституції та запропоновано за бажанням надати письмове пояснення до протоколу, яке буде долучено до матеріалів справи, а також повідомлено, що вона має право не свідчити проти себе та членів своєї родини. Вона пояснення написала, його було долучено до протоколу».
Татові Маргарити довелося розщедритися не лише на водійське посвідчення, а й на адвоката. Той захищає юну водійку як може. Як його послухати, то враження таке, що шампанське було заледве не дитячим. Мовляв, дівча не винне – то все драгери з похибками. Сама ж водійка нібито просила поліцію про повторний тест.

«Я розмовляв зі своєю клієнткою, то справді були келихи для шампанського, такі тоненькі, високі. Вони були неповні, – запевняє адвокат Сергій Ковальов. – З 14-ї години і до 23-ї така кількість алкоголю ніяк не може показати 0,25 проміле. Відносна похибка +/- 10%. Далі: при такій похибці у моєї клієнтки, на мій погляд, були всі підстави вимагати повторної перевірки як мінімум на драгері. Їй було відмовлено».

Але відеодокази лише підтверджують слова поліцейського. Дівчина особисто не просила копів про повторний тест. Не наполягала і на поїздці в наркодиспансер. Без заперечень підписала протокол і все. То ж до поліцейських претензій жодних. Вони їй усе пояснили.

А от чому дівчина згодом сама не поїхала в наркодиспансер, якщо так переконана в своїй тверезості?

«Я не знала, якщо чесно. Думала, це обов’язково треба поліцейський і тоді з ними я могла б пройти тест ще раз», – знизує плечима Маргарита.

Зрештою суддя Луцького міськрайонного суду Віталій Ковтуненко ухвалив рішення. Цілий рік Маргарита Лавренчук кермувати не буде. А ще сплатить штраф, і чималий – 17 тисяч гривень. Він також зазначив, що рішення суду вона може оскаржити в апеляційному порядку.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 29
Лучанин Показати IP 14 Травня 2021 18:10
Саме головне всі знають, що права продаются і нічого не роблять, де ьборотьба з корупцією. Знайомий розказував, щоб здати по новому 100 дол. категорія не заплатиш не здасиш, ПРАВОХОРОНЦІ ви де , чи ви теж в ДОЛІ!!!!!!!!!!!!!!
Луцьк до Лучанин Показати IP 15 Травня 2021 20:01
Отож бо й воно. Тут судити потрібно не тільки дану панянку, а ще й того, хто ті права продав, а також ще батька, який цей документ купляв...
Oleksandr Показати IP 14 Травня 2021 18:11
Ще б хто розуму купив!
Оглядач Показати IP 14 Травня 2021 18:15
Чудова номінанткиня на Премію Дарвіна!!
123 до Оглядач Показати IP 14 Травня 2021 18:51
Ні, поки не номінанткиня. Премія Дарвіна - для осіб, які самовипилились у дибільний спосіб, цим самим покращивши генофонд. На даний момент героїня статті - ТП звичайна, одна штука.
Шарій Показати IP 14 Травня 2021 18:25
А хто продав права?
скептик Показати IP 14 Травня 2021 18:30
шампусік за 600 баксів. мабуть колекційний з урожаю 1900-го року. але хіба для доці шкода ... добре, що нікого не покалічила
екс до скептик Показати IP 15 Травня 2021 14:13
Ти як в бочку перднув!!! Фраголіно за 600 баксів? ви бачу великий знаток і сомельє шампанських вин!! Яка різниця, який вид алкоголю вона пила? Чи це було колекційне шампанське, чи сільський самогон, чи як вона казала Фраголіно, керування в стані алкогольного спяніння це злочин, як і те що люблячий тато купив їй посвідчення водія.
Анонім Показати IP 14 Травня 2021 18:30
Спочатку ато купив права доці,потім папік купив доцю,якщо не розіб'ється і доживе,або якщо не посадять.Не розумію таке б...дло,винне,але всерівно виправдовується,а потім правди шукає.
Микола Показати IP 14 Травня 2021 18:37
Чому поліція не розслідує хто і як продав їй права? Чи це вже норма - купувати права?
екс до Микола Показати IP 15 Травня 2021 14:16
Нажаль так, у нас купувати права це вже норма! Шкода тільки, що потім страждають сторонні люди!
Жах Показати IP 14 Травня 2021 18:38
Як можна позбавити права керування на рік якщо права куплені?? Чому не розберуться відповідні органи де купували і хто продає? А таких багато на наших дорогах, і далі купують.
Внук до Жах Показати IP 15 Травня 2021 22:25
Її позбавили на рік, але згідно закону, якщо апеляція нічого не змінить, її права анульовуються взагалі. І все потрібно спочку - або по новому здавати або купляти ще разок))
дідо Показати IP 14 Травня 2021 19:22
знайшли "злочинницю"..... показуха...у десять раз більше алкоголю відмазують у судах і алкашня далі їздить.
Внук до дідо Показати IP 15 Травня 2021 20:15
Просто дівка і її хлоп навалили в штани і самі у всьому зізналися. Без л... І жизнь плоха. А хлопцю з поліції премія.
Чєсть імєю ! Показати IP 14 Травня 2021 19:24
Ну, раз права забрали - то бабки треба назад вернути !
Лол Показати IP 15 Травня 2021 08:48
Ще би старішого адвоката взяла. Ці старпери оперують ще радянськими поняттями,якщо вже брати адвоката,то молодого з зубами
Пук Показати IP 15 Травня 2021 09:24
Кришує то все діло СБУ на чорі з Юрою. Сервісний центр потрібно весь повністю розігнати і набрати нових працівників. Також потрібно тих рішал всіх розігнати і кримінальну відповідальність за рішання.
777 Показати IP 15 Травня 2021 09:32
Вся біда нашої сучасності. Тато купив права - це вважається нормою у молоді. Немає навіть розуміння, що це протизаконно, бо немає поняття про існування якихось правил і норм поведінки ( встановлених законом чи мораллю, вихованням). Є тверда віра, що все можна купити. І це на їх погляд справедливо. У цьому винні дорослі. Її вини немає у такому сприйнятті світу. В цьому вся біда Ковтуненко респект!
Внук Показати IP 15 Травня 2021 09:51
Моя жінка вчилася в автошколі приватній, їздила добре, пдр вивчила, тести здала, а водіння не здала лише вона одна із групи, бо не платила в мрев. Здала навіть дівка яка ручнік забула зняти і їхала весь час тільки на першій передачі не виконуючи жодного маневру. В результаті я заплатив 100 зелених і права нам привезли додому. Все, що треба знати.
Поліціянт до Внук Показати IP 15 Травня 2021 13:15
Дали хабаря? Мда! Потім дивуємся чому такі дурепи по вулицях роз'їзжають
Внук до Поліціянт Показати IP 15 Травня 2021 15:42
Мудак, вивчи алфавіт, і перечитай ще раз, що я написав. І не потрібно кожен раз показувати наскільки ти тупе.
Поліціянт до Внук Показати IP 15 Травня 2021 19:08
Може абетку, чоловік-забарник?
Внук справжній до Поліціянт Показати IP 15 Травня 2021 22:20
В українській мові є такі два слова синоніми. Не ганьби поліцаїв, і без тебе їм не солодко.
Внук справжній до Поліціянт Показати IP 15 Травня 2021 19:15
Вона краще вас поліцаїв їздить і паркується, а ви - тсц мвс без взяток не проживите за ваших 8000 грн зп. В Польщу без ліваків поїдете бігом.
Внук справжній до Внук справжній Показати IP 15 Травня 2021 19:18
А на дурнів ви більше похожі, особливо в судах.
Дудка Показати IP 15 Травня 2021 16:12
Алкоголічка!
555 Показати IP 15 Травня 2021 16:58
Я з вами згідний. Мені зараз 60 років. На права здавав у 1983 році. Перед здачею на водійське посвідчення у коридорі приміщення сервісного центру МВС - рух, плач жінок, у всіх готовність підвищена, пляшки з горілкою та закуска з торб випирають, могоричі наготовлені. Один я спокійний, як віл не пхаюсь, не плююсь, не тусуюсь, не чіпляюсь з дурними питаннями до майбутніх водіїв. Прийшла пора здаю теоритичні іспити, здав на п'ять. Призначають на таку то дату практичні іспити, перший іспит не здаю, призначають на таку то дату другий практичний іспит, другий не здаю. Хоча в сім'ї є, чи правильніше сказати у мого батька автомобіль, а я з 13 років за кермом. Підходить якось до мене один з тих, хто приймає практичні іспити і каже без докору совісті: хлопче (мені 22 роки) принеси могорич, бо хоча лопни, ти ніколи не здаси практичний іспит, хоча бачу, що вмієш керувати автомобілем. На третій практичний іспит я передаю горілку і закуску одному з тих, хто приймає практичні іспити. Здав на п'ять. Водійське посвідчення вже маю 38 років. Гадаю, що таке траплялось з 75% кандидатів на отримання водійських прав.
Експерт Показати IP 17 Травня 2021 19:10
Того що вы на бабки молится начали, их уже законом оберегают как святыню :)