USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Проїзд в луцьких маршрутках подорожчає до 3 гривень

10 Лютого 2015 11:22
Тарифи на проїзд у маршрутках Луцька планують підвищити. Вартість пального зростає щодня, і є інформація, що оптові постачальники піднімуть ціну на нафтопродукти. Під час проведення наступного конкурсу на перевезення планують зменшити кількість автобусів на маршрутах.

Про це йшлося під час наради з перевізниками у Луцькій міській раді сьогодні, 10 лютого.

Нагадаємо, в травні минулого року було прийняте рішення про підвищення вартості проїзду на деяких маршрутках до 2,5 гривні, а на деяких до 3 гривень.

Однак, з тих пір вартість дизельного пального збільшилась від 13 до 17,87 гривні за літр. А заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив: є інформація, що оптові постачальники планують підвищити вартість пального. З приводу майбутнього підвищення тарифів уже відбувалося й декілька зустрічей з представниками Асоціації перевізників.

Голова Асоціації Ігор Семеніхін під час свого виступу зазначив: у Луцьку – ситуація з перевезенням одна з найкращих в Україні, діє ефективна система GPS. Незважаючи на ріст цін на пальне перевізники не зривали рейсів. А з нинішніми тарифами ніхто не зможе придбати нових автобусів, ремонтувати техніку.



«Ми ставили питання піднімати проїзд до 3 гривень ще в лютого 2014-го. 2,5 і тоді не рятувало. На сьогодні і 3 гривні вже не рятують. Адже в перевізників йдуть витрати на запчастини, шини, акумулятори. При курсу долара 26 гривень, літр дизпалива коштуватиме 21 -21,5 гривні. Відтягувати далі просто не можна. Перевізники все розуміють – що людям важко. Але зупинити транспорт теж не вихід», - зазначив він.

Тарас Яковлев повідомив, що міська рада обстежила пасажиропотоки в міському громадському транспорті і змогли вирахувати собівартість перевезень з урахуванням амортизації , без інвестиційної складової: «Лише 3 міста: Рівне, Тернопіль і Луцьк мають тариф за проїзд на рівні 2,5 гривні. Мабуть час прийшов, коли слід, для збереження системи транспорту, говорити про підвищення тарифів».

Так, згідно з розрахунками міськради, середня вартість проїзду коштує в межах 3 гривень: на маршруті № 12 – 3,04 гривні, № 17 – 2,66 гривні, № 16- 3,10, № 1 – 2,99 гривні.

Перевізники наводять аргументи на користь підвищення вартості проїзду в маршрутних таксі. Переконують: сьогодні 3 гривні вже не актуально. Мінімальна вартість проїзду - 3,50 з інвестиційною складовою.

«Всім тяжко, але й хліб теж дорожчає. Нічого не зробиш. Хтось пересяде на тролейбуси», - каже Олександр Шаміс.

Власне, аби не здорожувати проїзд, під час проведення наступного конкурсу на перевезення планують зменшити кількість автобусів на маршрутах.

А поки що на завершення регуляторної процедури призначені громадські слухання з цього питання на 12 лютого. Потому рішення про підвищення тарифу на проїзд в міських маршрутках до 3 гривень мають прийняти члени міськвиконкому 18 лютого під час чергового засідання.

Однак, перевізники кажуть: така вартість проїзду дозволить лише покрити витрати на пальне. Тож за місяць-другий доведеться знову порушувати питання про підвищення плати за проїзд.

А тим, кого не влаштовує вартість проїзду радять пересісти на тролейбуси чи велосипеди.

Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 47
Анонім Показати IP 10 Лютого 2015 11:32
Дякуем!
НЕЛУЧАНИН до Анонім Показати IP 10 Лютого 2015 21:51
перевізники знову заводять стару пісню. а касові апарати ставити вперто не хочуть, щоб не показувати свою "збитковість".. і електронний квиток влада запроваджувати не спішить. мабуть їй в мутній воді краще рибу ловити. пан РАМАНЮК минулого року грозився не піднімати більше тарифів, якщо перевізники не дадуть переконливих доказів обєму пасажиропотоку. і коли це паненя ЯКОВЛЄВ обстежував пасажиропоток ? з вікна кабінету, чи що ?
Анонім Показати IP 10 Лютого 2015 11:32
А зарплати то невиросли .скоро їсти не буде за що купити .А їм все мало і мало .КОЛИ ВЖЕ СУКІ НАЖРЕТЕСЬ...
лучани до Анонім Показати IP 10 Лютого 2015 12:01
За зарплатою звертайтесь до свого працедавця. Власники маршруток незобовязані вам доплачувати з своєї кишені.
пасажири до лучани Показати IP 10 Лютого 2015 12:22
А якщо зарплату виплачує держава?
лучани до пасажири Показати IP 10 Лютого 2015 12:51
Звертайся до держави.
Пасажири до лучани Показати IP 10 Лютого 2015 15:12
Щось в даному випадку держава чує лише вас, маршрутчиків (по коментах видно, хто це пише)
НЕЛУЧАНИН до Пасажири Показати IP 10 Лютого 2015 23:00
маршрутчиків "держава" не лише чує, а й відчуває шелест у кишенях. а від пасажирів їм який зиск ?
місцевий до лучани Показати IP 10 Лютого 2015 12:33
а ти звідки такий розумний взявся?як всі пересядуть на тролейбус то буде той власник за п"ятки ловити аби до нього сіли в маршрутку і 2.50 його влаштує.а ні піде підсобником на будівництво а автобуси зогниють біля сараю.після твоїх слів думай що всі люди.в котре переконуюсь що скоти деякі.правильні.може в твоєї матері пенція невлаштовує.все життя працювала щоб такий як ти тут писав куди звертатись?
НЕЛУЧАНИН до лучани Показати IP 10 Лютого 2015 21:44
ви вправно доплачуєте на так званих тендерах
Окс до лучани Показати IP 11 Лютого 2015 09:14
В Луцьку за 3 грн немає куди їздити. Луцьк як 1 район Львова - Сихів. Там по всьому місту проїзд 3 грн... Хоч Львів в 6 разів більше Луцька!!! Водії... зменьшіть апетити!!!!!!! Зажерлись!
Misteria Показати IP 10 Лютого 2015 11:34
От лайно...
Sieger Показати IP 10 Лютого 2015 11:39
Ага, на ровери зимою. Розум пре з усіх дірок.
Андрій до Sieger Показати IP 11 Лютого 2015 00:32
Я вже лижі купив, щоб на роботу їздити, так от тільки снігу нема.
просто Показати IP 10 Лютого 2015 11:40
а коли пальне дешевшало то може й ціну спускали?може хтось памятає що таке було?
пасажирка Показати IP 10 Лютого 2015 11:41
"А тим, кого не влаштовує вартість проїзду радять пересісти на тролейбуси чи велосипеди." - гарно сказано, але зовсім не коректно до пасажирів і не личить державним службовцям. Тому і висновки ми зробимо як ображені пасажири. Просто будемо ходити пішки і економія і здоров*я! А ви , скотиняки , заробите,як Зоблоцький на милі! А ще шановні, щоб ми пересіли на веловипеди - зробіть велосипедні доріжки, які ви обіцяли! І не забувайте, що скоро чергові місцеві вибори!
Без коментарів Показати IP 10 Лютого 2015 11:51
"Нагадаємо, в травні минулого року було прийняте рішення про підвищення вартості проїзду на деяких маршрутках до 2,5 гривні, а на деяких до 3 гривень. Однак, з тих пір вартість дизельного пального збільшилась від 13 до 17,87 гривні за літр." А ще б сказали на скільки зарплата в людей підвищилась з тих пір. Чогось про це ніхто нічого не говориться, як то людям прожити на ті копійки з такими цінами!!!!))))
Гвоздь Показати IP 10 Лютого 2015 12:10
Ціна на нафту впала вдвічі, а внутрішні українські ціни на пальне - виросли? Як то так? а не забагато хочуть ці жирдяї???
Я до Гвоздь Показати IP 11 Лютого 2015 09:16
За що боролись!!!! Слава Пороху і Яйценюку))))
Анонім Показати IP 10 Лютого 2015 12:22
Люди, пересідаємо на тролейбуси. Сама раніше їх уникала. Але ними таки набагато швидше і Дешевше! От би тільки більше їх пустили.
Гвоздь до Анонім Показати IP 10 Лютого 2015 12:25
Дешевше, то дешевше, але от чи швидше... якось мій досвід пересування цим видом транспорту вказує на те, що вони все ж повільніші, та й чекати їх довго
Анонім до Гвоздь Показати IP 10 Лютого 2015 12:27
Вони зупиняються тільки на тролейбусних зупинках і не стоять не чекають по 10 хв, поки пасажирів набіжить. Тому і швидше. Правда не у всіх напрямках є хороше сполучення. Потрібно розвивати тролейбусну сітку.
Вересневе Показати IP 10 Лютого 2015 12:28
Вересневе – один з районів, куди тролейбус ходить вряди-годи з специфічним графіком. Де право вибору? Перевізники, ставтесь по-людськи до пасажирів. Так, минають ваші часи надприбутків. А для нас вони і не наступали...
А з нашого боку Показати IP 10 Лютого 2015 12:55
А тим перевізникам, кого не влаштовує вартість проїзду радимо пересісти на паланкіни чи стати рікшами - ні витрат на паливно мастильні матеріали, акумулятори, шини і т.д., екоглогічно чисто, не сидяча робота, нерозбиті дороги, екзотика в кінці-кінців! Для туризму в самий раз! Одні плюси йопта!
Степ Показати IP 10 Лютого 2015 13:40
Після подорожчення ми маємо всі як один принципово вимагати квиток за прїзд і думати чи варто туди заходити взагалі
міша до Степ Показати IP 10 Лютого 2015 17:11
бозєбозє, так погрожували самі собі вже скільки разів?га? пригадайте? а ногами ніхто не хоче чомусь ходити, чи кататися на веліку
Катя Показати IP 10 Лютого 2015 13:50
А тим, кого не влаштовує вартість проїзду радять пересісти на тролейбуси чи велосипеди.... мда дуже коректно... одним словом їх не хвилює що скажуть люди...
Лучанка Показати IP 10 Лютого 2015 14:01
А є райони в місті, де тролейбуси не їздять - Теремно, зокрема...не у всіх є вибір
Пасажирці - учасник Показати IP 10 Лютого 2015 14:03
Пересісти на тролейбус чи ходити пішки - пропонували перевізники, а не державні службовці. Читайте правильно новину.
нафтовик Показати IP 10 Лютого 2015 14:26
У світі ціна на нафту суттєво знизилась, а в нас все бензин дорожчає і дорожчає - це тільки в Україні таке може бути!!! Може Коломойському слід не захвачувати нафтопереробні заводи і зупиняти чи банкротити їх, а запускати виробництво, а не за валюту закупляти готовий бензин за кордоном і по курсу долара продавати?! Відкрийте очі!!!
громадянин Показати IP 10 Лютого 2015 14:26
шановна громадо! Давайте зробимо бойкот всім маршруткам. Будем вставати раньше щоб вчасо добратися на роботу тролейбусом, чи пішки. Побачте треба буде не багато часу щоб маршрутчики вернули своїх клієнтів! Станом на теперішній час хватає 1,5 грн за проїзд на траспорті, а вони хочуть влупити по 3,00. Ці цифри нерентабельності перевізники рахують і подають по сидячих містях (стоячих у нас не має :) ). а назвіть хоч один маршрут де не стоять пасажири, почитайте правила ми платимо за сидяче місце!!! Дивіться перевізники не подавіться!!! Пропоную всім лучанам та гостям міста бойкотувати маршрутки коли піднімуть ціну! І не сідати на них доки не опустять до 2-х грн. Не хай не брешуть і не плачуться що так все погано!
Анонім до громадянин Показати IP 10 Лютого 2015 14:46
було б правильно зробити такий бойкот, але чи люди захочуть. у нас всі живуть по принципу аби не гірше, схилять голову і по 4 їздити будуть, бо бояться лишній раз слово наперекір сказати, та встати вранці раніше, та пройтись пішки. зараз будуть говорити я на каблуках, а мені з дитиною малою добиратись і т д. зробити зайві зусилля - це не про нас. а вони цим тільки і користуються. того і живем так паршиво, і на нас їздять всі кому не лінь
Юрій до Анонім Показати IP 10 Лютого 2015 16:57
Все вірно, але потрібно з чогось починати... Я вже з рік як маршрутками користуюся лише по "великих святах" і то в зв'язку з тим, що по певним районам міста немає тролейбусної лінії. До речі, графік руху тролейбусів потрібно терміново оптимізувати... Йду з ранку на роботу то їдуть через 1-2 хвилини напівпорожні тролейбуси які частину маршруту тягнуться один за одним. Наприклад: йду по Рівненській їде №2, через хвилину №15, потім № 7, за ним №9 і біля автозавод перед ними виїжджає № 5 і так кожний ранок...
я до Анонім Показати IP 11 Лютого 2015 10:13
Правильно !!! У всьому винні маршрутчики!!! І в тому що зарплати нема і живемо погано бо маршрутчик ціну на хліб підняв і на ліки і на газ і на яблука базарні .Думайте головою. але ні .Бойкот маршруткам і зразу зарплату піднімуть. і ціни впадуть разом з доларом.І буде комунізм!!!
новий до громадянин Показати IP 11 Лютого 2015 10:03
Ти де живеш???Запчастини у євро.Про паливо взагалі окрема мова. КОЖЕН автобус за робочий день заправляється від 800 до 950грн !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Але якщо ви рахуєте що в автобусі "вічний двигун" стоїть і шини і тд тоді я згоден: проїзд не більше гривні і то без пільговиків Їм повинна компенсувати держава. а ви люди і нелюди і надалі їжте перевізників а ще краще водіїв бо перевізника ще знайти треба а водій завжди під рукою.ВЙО ВПЕРЕД ДО ПЕРЕМОГИ !!! УРА !!!СЬОГОДНІ ВИЙНЯВ МІЗКИ ВОДІЮ І ПРОПОЛОСКАВ УРА! УРА УРА!!! Це єдина тема в Луцьку сама популярна.бо у водія є нал.А ще включимо фантазію множимо на рейси і зразу приходить тітонька жаба. Впізнали себе ???
громада Показати IP 10 Лютого 2015 14:31
Простіше з людей смоктати, а звернутись до нафтотрейдерів слабо з приводу такої ціни на пальне?! Сци...ни!!! Тільки і можуть людей оббирати!!!
Лучанка Показати IP 10 Лютого 2015 14:59
Запустили б побільше тролейбусів, зробили ціну не по 1,25 а по 2 наприклад - думаю від людей не було б відбою
важко Показати IP 10 Лютого 2015 15:05
я б залюбки їздила на роботу траліком,аби вони на ковельську їздили частіше!а не один в годину,а то й ще менше!хай блін,міська рада сама всядеться на велосипеди,а зимою на санки,літом ще є ролики і самокати!)нашо машинами їздити!
123 Показати IP 10 Лютого 2015 16:32
В чому проблема? Найдіть інших перевізників, які будуть їздити по 2 грн., а ці нехай ідуть на іншу роботу. Он скільки безробітних багато.Тільки чомусь інших міська влада не допускає до перевезень, бо сама має з цього відкати. Зробіть конкурс на перевезення, хто запропонує найнижчу ціну того і оберайте, так як це робиться у всьому світі. Уже б совість мали, в державі війна, люди останні копійки віддають, зарплати і пенсії не піднімають, а окремі категорії наживаються. Усіх в зону АТО
віра до 123 Показати IP 10 Лютого 2015 18:08
100% згідна!!!!
234 до 123 Показати IP 11 Лютого 2015 10:20
КУпи автобуса за 600тисяч грн СЯДЬ за кермо і не будеш безробітним!!!І Буде в тебе і проїзд по 2грн і пільговиків категорій зо20!!!
думка 145) Показати IP 10 Лютого 2015 18:33
Паливо і справді зросло в ціні, не кажучи вже про запчастини (оскільки машинокомплекти зарубіжного виробництва Богдан - Isuzu, БАЗ, I-van -ТАТА то при зростанні долара втричі, зросли втричі і запчастини). Можна багато кого звинувачувати, але це реалії. Доведеться пересідати на тролейбус, надіюсь, що внаслідок скасування пільгового проїзду з 1 липня пенсіонерів там значно поменшає, та частіше ходити пішки.
Знаючий Показати IP 10 Лютого 2015 18:47
НЕ винні перевізники й не винні пасажири - вирішується проблема в таких офісах як Кременецька, 38. Нафта дешевшає, а бензин дорожчає? То хай мерія там і вирішує проблеми вартості перевезень!
Анонім Показати IP 10 Лютого 2015 19:37
Згадайте, років 10 тому скільки тролейбусів було! Давайте зараз випускати на лінію більше тролейбусів, хай стареньких, але доступних. Зробіть ціну квитка по 2 грн, врятуєте галузь, людям добре зробите. Завжди є вихід.
Оля до Анонім Показати IP 11 Лютого 2015 14:57
А ще у тролейбусах заброти пільгові категорії пасажирів, типу пенсіонерів , міліціонерів і працівників прокуратури. Якщо людтна середнього віку безробітна, то вона мусить платити за проїзд, а пенсіонер, що отримує пенсію, а то ще й зарплату, їде безкоштовно. Де справедливість???
Карп Показати IP 10 Лютого 2015 20:02
Всі маршрутки обклеєні рекламою - навіть вікна. А це немалі гроші! Чому цей фактор не враховують?
Джулія Показати IP 10 Лютого 2015 20:07
Можна і треба: 1. більше ходити пішки-для здоров'я та для гаманця краще :-) 2. встати раніше і проїхатися тролейбусом-екологія скаже "дякую" 3. брати квиток у маршрутці...АЛЕ-доки міська рада не організує контроль перевезень з нейтральними перевіряючими (не зацікавленими кровно в обдиранні пасажирів!)-ніц не бендзе :-( Добре дивіться наступного разу. КОГО обираєте...