USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.94

Рада церков: вакцинація проти коронавірусу необхідна та не суперечить релігійними приписам

26 Лютого 2021 17:35
Церква стала однією з інституцій, яким українці найбільше довіряють, коли розмова заходить про коронавірус та вакцинацію. Такі результати продемонструвало дослідження, проведене Харківським інститутом соціальних досліджень, Міжнародним фондом «Відродження» та Лабораторією журналістики суспільного інтересу, опубліковане у січні 2021-го.

За рівнем довіри церква входить у топ-3 і поступається лише громадським та міжнародним організаціям. Водночас, українці більше прислухаються до позиції релігійних установ, ніж місцевої та центральної влади.

Представники Всеукраїнської ради церков погоджуються, що вакцинація проти COVID-19 необхідна і не суперечить церковним переконанням. У ПЦУ, УГКЦ, Всеукраїнському союзі баптистів та Духовному управлінні мусульман України розповіли докладно про своє ставлення до коронавірусної хвороби та методів боротьби із нею.

Православна церква України

Євстратій Зоря, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський

Православна церква України з релігійної точки зору не має жодних заперечень щодо вакцинації як медичної процедури.

Існує міф, що церква нібито проти вакцинації. На жаль, і в середовищі тих, хто належить до Православної церкви України, і, тих, хто належить до інших релігійних спільнот, є групи та поодинокі особи, які не сприймають саму ідею вакцинації і живляться якимись теоріями змови. Важливо, щоб для них та суспільства загалом чітко була озвучена позиція, що церква не є противником імунізації.

Вакцинація має бути добровільною. Тоді її будуть сприймати значно легше. Адже те, що несе у собі безальтернативність вибору, викликає значно більше питань і застережень.

Однак, очевидно що ми як священнослужителі не можемо і не повинні брати на себе обов’язок щодо сертифікації чи посвідчення якості вакцинації, не можемо впливати на саму процедуру і визначати ті препарати, які можуть застосовуватись. Адже це відповідальність медичної сфери та держави загалом.

У низці країн вже використовуються різні вакцини. Ці препарати створювались у складних умовах, аби їх можна було якнайшвидше випробовувати і використовувати. Вакцини не рівноцінні між собою з медичної точки зору, там використовувались різні компоненти. Якщо в однієї вакцини доведена ефективність близько 50%, а в іншої – 96-97%, то будь-яка розумна людина обиратиме другу.

З інформаційної точки зору, неможливо не побачити намагання деяких держав (зокрема і країни-агресора), використовувати тему вакцинації для просування своїх політичних впливів і можливостей. Це дуже чітко прослідковується, коли з одного боку просувається ідея вакцинації препаратом «Супутник-5», виробленим у Російській Федерації, натомість, через різні ЗМІ поширюються фейки та теорії змов навколо всіх інших вакцин, які вважаються конкурентами для російського препарату.
Євстратій Зоря
Євстратій Зоря
Українська греко-католицька церква

Протоірей Олекса Петрів, керівник департаменту зовнішніх зв’язків

Від самого початку випробовування, пов’язаного з пандемією коронавірусу, греко-католицька церква намагалася надавати адекватну відповідь на цей виклик. Структури нашої церкви є у 27 країнах світу на 5 континентах, тому ще до впровадження карантину в Україні, ми вже мали досвід, яким чином уряди та народи тих країн відповідають на цей виклик і могли узагальнити цю позицію. Ще до запровадження офіційного карантину в Україні ми надали інструкції та розпорядження, яким чином влаштувати духовне і парафіяльне життя у нашій церкві.

Із перших тижнів карантину у нашій церкві було створено антикризовий комітет. Усім вірним церкви, а також іншим людям доброї волі, було надано роз’яснення, як захистити себе під час пандемії. Крім того, аби не допустити широкого розповсюдження хвороби, богослужіння стали проводити онлайн.

Наприкінці січня отець і глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав озвучив свою позицію на засіданні ради церков і релігійних організацій. Вакцинація має ґрунтуватися на трьох засадах, таких як: добровільність, доступність та безпечність. Тоді позиція церкви буде сприятливою.
Олекса Петрів
Олекса Петрів
Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів

Ігор Бандура, заступник голови

Довіра до вакцинації і справедливість розподілу до вакцин – дві теми, які турбують християн-баптистів понад усе. Всесвітній альянс баптистів, який об’єднує 126 країн, 26 січня цього року ухвалив резолюцію «Справедливий глобальний доступ до щеплень проти Covid-19». Цей документ доступний на сайті Baptist World Alliance англійською мовою, він відображає, що про вакцинацію думають усі баптисти світу. Наша спільна позиція така: як послідовники Ісуса ми з нетерпінням очікуємо Божого царства миру та справедливості і діємо згідно з нашим колективним біблійним мандатом – протистояти всім формам людської нерівності. Наш усвідомлений заклик базується на переконанні, що глобальний план вакцинації може стати безпрецедентною моделлю глобальної рівності людей.

Отже, ми передбачили 6 спільних кроків до справедливості.

1. Ми закликаємо до потужної міжнародної співпраці. Закликаємо представників урядів та приватного сектору підтримати колективні зусилля у світі щодо викорінення пандемії та виробництва вакцин на справедливій та доступній основі. Це повинно включати підтримку коаліції заради епідеміологічної готовності, фінансування дослідження та розробки нових вакцин у рамках програми COVAX (світова ініціатива задля імунізації проти COVID-19 та подолання гострої фази пандемії. Її створено на платформі Глобального альянсу із вакцин та імунізації (ГАВІ) за участю таких партнерів, як CEPI (Коаліція інновацій із готовності до епідемії, – ред.) та ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я, – ред.). Це найкращий спосіб, який гарантує, що вакцинація не перетвориться на зброю для досягнення політичних, економічних чи дипломатичних цілей.

2. Ми засуджуємо вакцинний націоналізм. Країни з високим рівнем розвитку вже придбали для себе 3,8 млрд доз вакцин. Однак, ні США, ні Китай не підключились до програми COVAX. Ми окремо закликаємо Сполучені Штати Америки, включаючи баптистів, що проживають у США, наполягати на тому, щоб країна реалізувала свій намір приєднатися до COVAX. Ми закликаємо виробників здійснювати поставки для бідніших країн і постачати препарати за собівартістю. Принаймні, доки пандемія не закінчиться. Також закликаємо працівників, інвесторів та інші зацікавлені сторони у фармацевтичній галузі лобіювати ці зобов’язання.

3. Закликаємо релігійних лідерів та уряди визнати важливу роль, яку можуть відігравати у боротьбі з пандемією релігійні громади, які є важливою частиною громадянського суспільства. Вони здатні мобілізувати людей для вакцинації та розміщувати центри вакцинації у своїх будівлях та громадах.

4. Авторитетні релігійні діячі також мають протидіяти небезпечним наративам і міфам, пов’язаним із вакцинами, а також налагоджувати співпрацю з національними програмами вакцинації.

5. Ми закликаємо до колективної підтримки наукових досліджень щодо запобігання майбутнім пандеміям та досліджень щодо обмеження негативних наслідків вірусу у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

6. Закликаємо уряди країн, які входять до Організації Економічного Співробітництва та розвитку (ОЕСР) збільшити бюджети допомоги на глобальну боротьбу з пандемією, реагувати на її гуманітарні наслідки та підтримувати відновлення. Оскільки бідність зростає внаслідок економічного спаду у більшості країн світу, необхідно збільшувати бюджети міжнародного співробітництва в галузі розвитку, надавати підтримку тим, хто цього потребує.
Ігор Бандура
Ігор Бандура
Духовне управління мусульман України

Імам Рустам Алі

Ми позитивно ставимось до вакцинації. В ісламі існує загальне правило: можна робити все, що не шкодить людині та суспільству. Якщо певні заходи стають перепоною для розповсюдження хвороби, тобто, приносять благо, то це дозволено в ісламі.

Важливого значення в умовах пандемії набула постійна взаємодія лідерів українських конфесій у складі Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій з органами влади, в тому числі, з Президентом та Прем’єр-міністром України. Розуміння та допомога з боку держави дозволили нам без ускладнень провести наші релігійні свята, уникнувши при цьому зростання захворюваності серед наших вірян. Сподіваємось, що подібний досвід з конструктивної співпраці продовжиться і в майбутньому, оскільки вона довела свою ефективність та доречність.
Рустам Алі
Рустам Алі
Матеріали підготовлені на основі виступу спікерів під час Всеукраїнського форуму «Україна 30: Коронавірус. Виклики та відповіді».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Атеїсткіня Показати IP 26 Лютого 2021 18:39
І власним прикладом покажіть своїм вірним як щеплюються.
Олександр Показати IP 26 Лютого 2021 19:31
СКІЛЬКИ ГРОШЕЙ ВЗЯЛИ ЗА ОСВ'ЯЧЕННЯ ?
Не всі ж до Олександр Показати IP 28 Лютого 2021 16:17
Не всі ж такі як ти. Просто не міряй по собі.
Вірний Показати IP 26 Лютого 2021 19:57
А що то за всеукраїнська рада така на якій відсутній представник найбільшої за кількістю прихожан, храмів та монастирів - Української Православної Церкви. "Фількіна грамота" то, а не рішення. Люди не ведіться на обман. Нічого хорошого в тій вакцинації немає.
Не до Вірний Показати IP 28 Лютого 2021 16:18
НЕмає Української Православної Церкви, є РПЦ в Україні. Називаймо все своїми іменами.
777 Показати IP 26 Лютого 2021 20:06
Почем опиум для народа?
ВІРУС Показати IP 26 Лютого 2021 21:09
ПРИЧАЩАТИ БУДУТЬ ВАКЦИНОЮ.
ОДІН. Показати IP 26 Лютого 2021 21:15
А ЩО ЦЕ ЗА ПРИПИСИ?ВОНИ ЗАВТРА ПЕТРА І МИКОЛУ ВІНЧАТИ БУДУТЬ.І СКАЖУТЬ ЩО ВОНО НЕ СУПЕРЕЧИТЬ ЦЕРКОВНИМ ПРИПИСАМ.
Alex до ОДІН. Показати IP 26 Лютого 2021 22:07
Nice :))
лінивець Показати IP 9 Липня 2021 21:44
Одні церкви кажуть робити щеплення,сидіти в дома,другі не робити і ходити в храми,причащатись з однієї ложечки-і кому вірити?Українська ніби за щеплення,російська проти

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus