USD 39.56 39.90
  • USD 39.56 39.90
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.75 9.87

Росія поки генерує нові сили майже еквівалентно до поточних втрат на війні, – ISW

25 Лютого 2024 20:08
Росія поки що генерує нові сили приблизно зі швидкістю, еквівалентною поточним своїм втратам, проте неясно, чи зможе підтримувати наступальні операції в такий самий спосіб на більш високому оперативному рівні зі ще більшими втратами.

Про це пише ISW.

Аналітики відзначають, що, незважаючи на те, що Росія перехопила ініціативу на полі бою, російська армія страждає від багатьох недоліків, які Україна навчилася використовувати. А сукупна економічна потужність союзників України в багато разів перевищує російську.

У звіті додають: однак Путін залишається смертельною загрозою і для НАТО, і для України.

Кремль місяцями створював умови для проведення операцій гібридної війни в країнах Балтії та Фінляндії і наразі проводить такі операції проти Молдови.

Читати ще: Загарбники проводять підготовку до «виборів» на окупованих територіях

Експерти вказують на те, що цілями Путіна залишаються руйнування НАТО як ефективного альянсу, розрив зв’язку між Сполученими Штатами та Європою і побудова нового світового порядку, в якому голос і сила Росії будуть домінувальними.

Інтереси Америки, Європи та американських союзників в Азії та в усьому світі нерозривно пов’язані з наданням допомоги Україні у перемозі над Росією.

За оцінками російських ЗМІ, з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року в Україні загинуло понад 75 000 російських військовослужбовців.

РосЗМІ проаналізували дані відомств РФ, які фіксують смерті своїх громадян. У результаті вони вказали, що з лютого 2022 року по грудень 2023 року на війні загинуло від 66 000 до 88 000 російських військовослужбовців.

Читати ще: Україні не загрожує вторгнення з Придністров'я, – ISW

«Медуза» і «Медіазона» екстраполювали поточні щомісячні показники загибелі російських військових в Україні на січень і лютий 2024 року і підрахували, що з початку повномасштабного вторгнення загинуло приблизно 83 000 російських військовослужбовців.

Вони відзначили, що кількість загиблих російських військових в Україні почала неухильно зростати після початку локальних російських наступальних операцій на сході України в жовтні 2023 року, і додали, що з середини 2023 року більшість загиблих складали російські добровольці.

За оцінками американської розвідки за грудень 2023 року, російські війська втратили з початку повномасштабного вторгнення 315 000 осіб.

В огляді зазначають: оцінка «Медуза» і «Медіазона» узгоджується з американською оцінкою, виходячи зі стандартного співвідношення поранених до вбитих для російських військ в Україні – три до одного.

Аналітики додають, що російські війська наразі підтримують наступальні операції в Україні, незважаючи на ці важкі втрати, «покладаючись на криптомобілізацію».

«Росія генерує нові сили приблизно зі швидкістю, еквівалентною поточним російським втратам, що дозволяє російським військам постійно посилювати атакуючі підрозділи і регулярно проводити ротацію на оперативному рівні», – повідомляють в огляді, посилаючись на проаналізовані дані.

При цьому відзначають: «Однак неясно, чи зможе Росія підтримувати наступальні операції в такий самий спосіб на більш високому оперативному рівні, що спричинить ще більші втрати».

Ключові висновки ISW за 24 лютого:

Україна продовжує захищатися від російської агресії та спроб Кремля знищити українську державність та ідентичність, незважаючи на зростаючі труднощі через два роки після початку повномасштабного вторгнення Росії.

Європейські та канадські партнери України у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії пообіцяли додаткову допомогу Україні та обговорили питання інтеграції України до ЄС.

За оцінками російських ЗМІ, з початку повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року в Україні загинуло понад 75 000 російських військовослужбовців.

МО Росії продовжує висвітлювати діяльність командувача Центрального угруповання російських військ генерал-полковника Андрія Мордвічева та захоплення Росією Авдіївки.

Мордвічев наголосив на російських технологічних і тактичних адаптаціях при захопленні Авдіївки, ймовірно, намагаючись відповісти на постійну критику російських військ в Україні.

Читати ще: У ЗСУ підрахували втрати російських військових під Авдіївкою

Російські військові високопосадовці, ймовірно, намагаються перекласти відповідальність за гучні військові злочини Росії з себе на російських командирів середньої та нижчої ланки.

Нещодавнє опитування в Росії показало, що настрої росіян щодо війни в Україні за останні місяці практично не змінилися, але свідчить про те, що ще одна хвиля мобілізації була б непопулярною серед населення.

У ніч з 23 на 24 лютого українські спецслужби завдали удару з безпілотника по одному з найбільших металургійних заводів Росії.

Українська сторона повідомила, що збитий 23 лютого літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 тимчасово призупинив операції російської авіації в інших частинах театру бойових дій.

Російські суб’єкти інформаційного простору продовжували реагувати на збитий 23 лютого літак А-50 і здебільшого заперечували, що Україна несе відповідальність за збиття будь-яких російських літаків, що сталися останнім часом.

Російські війська нещодавно здійснили підтверджені просування поблизу Бахмута та Авдіївки, а також у західній частині Запорізької області на тлі тривалих позиційних боїв вздовж усієї лінії зіткнення 24 лютого.

Влада Індії звернулася до російської влади з проханням про «дострокову демобілізацію» індійських громадян, які воюють на боці Росії в Україні.

Російський уряд продовжує підтримувати розвиток інфраструктури та логістики в окупованій Україні, що, ймовірно, сприятиме російській ОПБ та зміцненню російського контролю над окупованими територіями.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus