Санду розірвала ключові угоди Молдови по СНД
Президентка Молдови Мая Санду підписала укази про денонсацію основоположних угод Співдружності незалежних держав (СНД).
Про це пише «Європейська правда» з посиланням на Newsmaker.
Відповідні закони набули чинності 8 квітня після публікації в «Офіційному моніторі», що ознаменувало фінальний етап виходу з організації.
В уряді наголошують, що цей крок є логічним продовженням курсу на європейську інтеграцію. МЗС Молдови заявило, що основоположні принципи СНД більше не дотримуються.
Згідно з правилами СНД, держава-член має право вийти зі співдружності, і про такий намір вона повідомляє письмово за 12 місяців до виходу.
З 2023 року влада Молдови розпочала масштабну ревізію десятків угод, підписаних у межах СНД, поступово розриваючи ті, що суперечать національним інтересам або заважають вступу країни до ЄС.
Рішення про вихід з організації викликало гостру критику з боку проросійських сил всередині країни. Представники Партії комуністів назвали цей крок «трагедією для економіки» та «зрадою» громадян, які працюють у РФ.
Своєю чергою російський лідер Володимир Путін раніше заявляв, що участь Молдови в СНД нібито «не має великої цінності» для самої організації.
Рішення про вихід було ініційовано Міністерством закордонних справ та підтримане парламентом у другому читанні 2 квітня.
11 березня уряд Молдови схвалив денонсацію засадничих документів Співдружності незалежних держав.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це пише «Європейська правда» з посиланням на Newsmaker.
Відповідні закони набули чинності 8 квітня після публікації в «Офіційному моніторі», що ознаменувало фінальний етап виходу з організації.
В уряді наголошують, що цей крок є логічним продовженням курсу на європейську інтеграцію. МЗС Молдови заявило, що основоположні принципи СНД більше не дотримуються.
Згідно з правилами СНД, держава-член має право вийти зі співдружності, і про такий намір вона повідомляє письмово за 12 місяців до виходу.
З 2023 року влада Молдови розпочала масштабну ревізію десятків угод, підписаних у межах СНД, поступово розриваючи ті, що суперечать національним інтересам або заважають вступу країни до ЄС.
Рішення про вихід з організації викликало гостру критику з боку проросійських сил всередині країни. Представники Партії комуністів назвали цей крок «трагедією для економіки» та «зрадою» громадян, які працюють у РФ.
Своєю чергою російський лідер Володимир Путін раніше заявляв, що участь Молдови в СНД нібито «не має великої цінності» для самої організації.
Рішення про вихід було ініційовано Міністерством закордонних справ та підтримане парламентом у другому читанні 2 квітня.
11 березня уряд Молдови схвалив денонсацію засадничих документів Співдружності незалежних держав.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
Падає тиск: волинян просять не поливати городи водою з крана
Сьогодні 14:48
Сьогодні 14:48
Воїни з 20-ї бригади «Любарт» отримали старлінки, зарядні станції та ноутбуки від Фонду Ігоря Палиці
Сьогодні 14:15
Сьогодні 14:15
На Волині виявили незаконну порубку сосен на 20 мільйонів
Сьогодні 13:41
Сьогодні 13:41
У Ковелі автівка злетіла з дороги, травмувався чоловік
Сьогодні 13:24
Сьогодні 13:24
Україна отримала перший транш з кредиту на €90 мільярдів
Сьогодні 13:08
Сьогодні 13:08
Поблизу Луцька у молодиків знайшли наркотики
Сьогодні 12:52
Сьогодні 12:52
Волинь накрила літня спека: як пережити високі температури
Сьогодні 12:35
Сьогодні 12:35

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.