USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.00
  • PLN 9.80 9.95

Судили жінку, яка переїхала на смерть собаку в Луцьку

21 Липня 2023 12:01
У Луцькому міськрайонному суді розглянули адміністративне провадження стосовно водійки, яка переїхала на смерть пса на парковці ЖК «Яровиця». Жінка переконувала суд, що не мала умислу переїхати тварину. Ба більше, про те, що зробила, дізналася тільки тоді, коли до неї зателефонували поліцейські.

Про це йдеться в сюжеті ТРК «Аверс».

Інцидент трапився 14 червня біля ЖК «Яровиця» в Луцьку. Водійка на синьому кросовері Nissan Rogue, виїжджаючи з парковки, переїхала собаку і поїхала далі. Пес не вижив. Згодом патрульні розшукали дівчину: правоохоронцям вона сказала, що тварину нібито не помітила.

Інспектори склали на неї два адмінпротоколи: про порушення ПДР, що спричинили пошкодження транспортних засобів, і про залишення місця ДТП.

На попереднє судове засідання жінка не з’явилася.

На чергове засідання водійка Дар’я Чижик прийшла в медичній масці. Вона запевняє: про те, що наїхала на собаку, дізналася через два дні після події, коли до неї зателефонували поліцейські й показали відео.

Суддя Віталій Ковтуненко цікавиться, чи відчула водійка під час руху, що наїхала на тварину. Жінка відповідає: бачила собаку, який спав під її колесом, розбудила та відігнала тварину, тоді рушила. Додає: була переконана в той момент, що колесом наїхала на шматок бруківки чи бордюр.

«Чому ви не зупинилися, якщо відчули наїзд, і не оглянули все біля автомобіля й на шляху руху автомобіля?» – запитує суддя.

«Я була впевнена, що наїхала на бруківку або на бровку. Там ремонтували й завжди бруківка лежала. Якби я знала, що наїхала на тварину, то точно зупинилася б», – переконує Дар’я Чижик.

Суддя дивується: як вона не могла чути крику тварини?

На засіданні допитали як свідка патрульного. Той розповів, що в той день поліцейські отримали виклик на службовий планшет, прибули за адресою і до них спустилася заявниця, яка надала відео з камер спостережень, де зафіксовано момент наїзду на тварину.

Тоді правоохоронці відшукали водійку. Навіть намагалися з’ясувати, кому належить пес, аж поки не дійшли висновку, що він вуличний. Після відібрання свідчень склали адмінпротоколи за залишення місця ДТП.

Адвокат жінки просить закрити адмінку, оскільки стаття 124 передбачає наявність шкоди, проте, як зазначила водійка, жодних пошкоджень ні автівці, ні іншому майну внаслідок цієї події не було завдано.

«Вважаємо, що ця постанова і за статтею 124, і за статтею 122 підлягає закриттю у зв’язку з відсутністю події та складу адмінправопорушення», – говорить адвокат Ігор Петрук.

Своєю чергою, суддя Віталій Ковтуненко має чимало питань до дій патрульних під час оформлення автопригоди. Він допитується в поліцейського: на підставі чого вони відкрили саме адмінку, якщо оглядали автівку й пошкоджень не виявили? Це в суді підтвердила й сама водійка.

«Водій здійснював рух. Під час руху відбувся наїзд на тварину, що спричинив у майбутньому смерть тварини», – каже поліцейський Віталій Погорілко.
Дослідивши письмові матеріали справи, суддя ухвалює: закрити адмінку та направити матеріали прокурору, оскільки «в діях особи вбачаються ознаки, передбачені частиною 3 статті 299 Кримінального кодексу України, для вирішення питання щодо притягнення до кримінальної відповідальності».

Спілкуватися з журналістами після засідання водійка відмовилася.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 41
дід Андрій Показати IP 21 Липня 2023 12:20
У мене сусід свиню зарізав зїхалися внуки і жеруть як собаки, куди звернутися?
Бекон до дід Андрій Показати IP 21 Липня 2023 12:50
зверніться до психіатра! якнайскоріше!
Волинянин до дід Андрій Показати IP 21 Липня 2023 12:51
В Ліпіни, там тобі допоможуть.
скептик до дід Андрій Показати IP 21 Липня 2023 12:53
якщо свиня задоволено хрюкала, коли її різали, то в ліпіни
Джек до дід Андрій Показати IP 21 Липня 2023 12:54
Він хоч гуманно зарізав?ножем по шиї?))))
123 до дід Андрій Показати IP 21 Липня 2023 13:16
В психлікарню дибіл
До 123 до 123 Показати IP 21 Липня 2023 15:35
Дебіл а не дибіл... Де вас, дебілів, тільки вчать ???
До дід Андрій до дід Андрій Показати IP 23 Липня 2023 11:05
Звернись до путіна, він однодумцям завжди допомагає
скептик Показати IP 21 Липня 2023 12:50
стосовно закриття справи в порядку КУпАП рішення цілком правильне. кваліфікація події за статтею 299 ККУ і особливо ч.3 вельми сумнівна. але це справа слідчих органів. варто було б також винести окрему ухвалу стосовно бездіяльності посадових осіб люцького міськвиконкому за неналежну організацію догляду за безпритульними тваринами
12 до дід Андрій Показати IP 21 Липня 2023 12:54
Яке жахливе порівняння!!!
сусід Показати IP 21 Липня 2023 12:57
А мій сусід курці голову відрубав і теж її зїли, а перед тим яйця їли це ж майбутні курчатка маленькі її діти. Звіри!
Олександр Показати IP 21 Липня 2023 13:21
Суддя хворіє на голову,якщо таку хєрню розглядаж в суді,і ще зарплату за це треба.
Народна прокуратура до Олександр Показати IP 21 Липня 2023 15:30
Суддя розглядає те, що надходить до суду на розгляд. Чи як він, на твою думку, має діяти? Сказати: "не хочу я ці матеріали розглядати, бо вони мені не подобаються"? Так? Взагалі, вважаю Ковтуненка самодуром і неадекватом, але в даному випадку, на диво, він вчинив абсолютно правильно. І те, що скерував матеріали для початку кримінального розслідування, і те, що вжучив тупих патрульних, і те, що поганяв цю недорозвинуту курку-водійку. На бордюр вона наїхала? Де посеред двору вона бачила бордюр? І собака лежав зовсім не під колесами, щоб говорити про випадковий наїзд, а за метрів п'ять перед напрямкрм руху транспортного засобу, тобто, в зоні видимості.
Олег Показати IP 21 Липня 2023 13:28
Виглядає на затягування часу, а потім закриють провадження, бо сплив термін давності
Александр - 1 Показати IP 21 Липня 2023 13:51
Чим би це все не закінчилось , в слідуючий раз можливо іншій водій буде уважніше. Посигналить , в крайньому разі вийде з машини , дасть пендаля..(Так не треба робити , але це в любому випадку краще чим давити тварину.)
Анонім до Александр - 1 Показати IP 21 Липня 2023 14:12
Спочатку людина, в потім пес. Тим хто хвилюється за долю песиків, по конякіна між ківерцівському кільцем та атб живе скажена зграя, проїхати велосипедом поруч не можливо, може заберете їх до себе? Вони чіповані але зуби їм не повиймали на жаль, вони женуться за велосипедом та стараються схопити за литку.
Александр - 1 до Анонім Показати IP 21 Липня 2023 18:03
Розумію вас. Але це інша проблемна ситуація яку треба також вирішувати.. Ви щось робили для цього? Кудись звертались? В мене на вулиці сусіди - алкаши. Бійки , мати і т.д. - повний букет.. Дітей неможливо покласти спати. Всі сусіди обурюються, страждають - але ніхто нічого не робить. Не хочеться псувати нерви та витрачати час.. Воюю тільки я. Так само і ви - схоже нічого не робите. Вони женуться за вами , а мені пропонуєте забрати іх до себе.. Дивно.. Якщо ви хочете змінити щось на краще - треба діяти. За вас ніхто цього робити не буде.
скептик до Александр - 1 Показати IP 21 Липня 2023 22:22
безпритульні наглі собачки та бомжі, які заважають спокійно жити, самоправство і бездіяльність муніципалів. ЦЕ ВСЕ ДО ВЛАДИ, яку ви обрали. не забудьте , коли будете знову голосувати
АаааааЦЬ до Анонім Показати IP 21 Липня 2023 18:29
Ці горе-захисники собачки тільки ротом працювати можуть, але ніяку собачку вони в себе не прихистять, бо то є *из*оболи.
Я Показати IP 21 Липня 2023 15:14
З тою собакою стільки шуму, і цей цирк в суді влаштували. А як ховали побитого військового, який нібито від інфаркту помер, то щось не дуже згадують
скептик до Я Показати IP 21 Липня 2023 22:24
побили - от і дістав інфаркт
Батько Показати IP 21 Липня 2023 16:00
Ставлення до тварин є мірилом цивилізованості суспільства.
скептик до Батько Показати IP 21 Липня 2023 22:25
для початку варто було б про людей потурбуватись
Мама Показати IP 21 Липня 2023 16:04
А мене дитину покусала дворова собака. Як би я бачила то вметелила, чи може дитину підлітка з хати не випускати? Бо собачки бігають. Люди гинуть. Маму покійну колись чуть зграя собак не роздерла. Агов захисники! Сусіди як мають собак, то в хаті. Влада повинна опікуватися.
Анонім до Мама Показати IP 21 Липня 2023 19:40
Людські закони для собак, собачі - для людей!
Просто Показати IP 21 Липня 2023 16:13
цей суддя це кончен% продажна шкура
АаааааЦЬ до Просто Показати IP 21 Липня 2023 18:30
Нормальний суддя. Всі тупорилі бісяться від нього.
скептик до Просто Показати IP 21 Липня 2023 22:26
ти ще не бачив кончених продажних шкур. поряд з ними ковтуненко просто ангел
123 Показати IP 21 Липня 2023 16:50
судді повага та респект. тим хто порівнює свиню, курку і собаку навіть нема що сказати, крім того, що в них мізки курки, хоча курка розумніша за них буде.
АаааааЦЬ до 123 Показати IP 21 Липня 2023 18:31
Ти тупе створіння, то люди стібуться, а ти гальмуєш. То значить в тебе мозги курки. УАХАХАХАХАХАХА!!!
Андрій Б. Показати IP 21 Липня 2023 17:31
Ковтуненко сама найадекватніша, найсправедливіша і розумна людина! Можете глянути в ютуб навіть відео з судових засідань
скептик до Андрій Б. Показати IP 21 Липня 2023 22:33
є інші джерела, які не мають таких рожевих окулярів
До скептика Показати IP 21 Липня 2023 22:52
Я не знаю на рахунок Ваших джерел, але знаю багато чого за цю людину. Якби в нас всі судді були такі як він то судова система була б такою, якою має бути
скептик до До скептика Показати IP 21 Липня 2023 23:29
не факт, хоча повністю відморожених суддів дійсно вистачає і в люцькому МРС також
Ще не зовсім свідоми Показати IP 22 Липня 2023 11:09
Мені собаку не жалко. Коли б котика переїхала, я би оскаржував таке судове рішення.
Мешканка Одеси Показати IP 22 Липня 2023 12:27
Виправлене: У нас купа котів у дворі (більше 20). Ці падла постійно лізуть на авто, царапають фарбу і дзюрять на лобове скло (коли вмикаєш кондиціонер - в машині жахливий сморід) і доводиться 2-3 рази вимивати авто, бо запах не зникає. Є і пси у дворі. З ними немає проблем. Але тим не менш ЩЕ ЖОДЕН КІТ НЕ ПОСТРАЖДАВ!
Ще не зовсім свідоми до Мешканка Одеси Показати IP 22 Липня 2023 14:02
Всі СОБАКИ разом їх власниками мають служити або на кордоні або розміновувати Запоріжчину. Нічого тій нечисті по місту шастати. А котики хороші !!!
ABC Показати IP 22 Липня 2023 13:57
Скільки разів вже було в Луцьку, що п'яні збивали людину на смерть, і їх відпускали, навіть права не забирали, бо від родичів "претензій не було". А тут кримінальна справа за наїзд на безпритульного пса? Що за маячня? Водійка ж не навмисно його збила. То був звичайний нещасний випадок. І що тепер, в тюрму людину?
скептик до ABC Показати IP 22 Липня 2023 18:16
можливо вона і не мала наміру вбивати пса, але просто тупо переїхала і поїхала далі ніби нічого не відбулось. я думаю, що якби там лежав бомж, вона вчинила б так саме. це просто цинічна нагла байдужість. її можна і треба притягнути до відповідальності , але законодавство слабеньке