USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

«Так і виживаємо»: через дощі у господарстві на Волині пізно почали сіяти гречку

13 Червня 2025 09:00
Зазвичай гречку сіють на початку травня, але через дощі у сільгосппідприємстві на Волині взялися до справи лише у червні. Культурою планують засіяти 40 гектарів поля.

Про це Суспільному розповів фермер Олександр Сухорський з Ратнівщини. Цю культуру він вирощує три роки.

Для посіву керівник сільгосппідприємства використовує гречку сорту «Арно». Вона, каже, дає кращий результат.

«Торік сіяли трохи менше, бо ніхто не знав, яка буде ціна. Рік на рік ніхто не скаже: вигідно чи невигідно. Зараз час сівозміни культури. Якщо ми навіть її не реалізуємо і не буде доброї ціни, то вона може так само йти як сидерат», – пояснює фермер.
Механізатор Борис Менько виїхав у поле о восьмій ранку. За годину гречкою засіває 12 гектарів землі.

«Ми мали її вже посіяти, але пішли дощі, то самі бачите. Земля така, що не сильно влізеш, а от сонечко є, то стараємося сіяти, – каже механізатор. – У мене троє дітей, та я країну не залишаю, працюю тут, щоб підтримувати наше господарство».
За словами фермера, щороку працівники сільгосппідприємства обробляють більш як тисячу гектарів землі. Найбільше вирощують технічних культур – це переважно кукурудза та соняшник. Зараз частина полів підтоплена.
«Намагаємося трохи чистити меліоративні канави, наймаємо техніку. Але багато є земель під білоруським кордоном, там вона перекопана, там зроблено оборонні споруди», – розповідає Олександр Сухорський.

Читати ще: «Нема кого на трактора посадити»: чи вистачає волинським фермерам заброньованих працівників

У час війни в господарстві, каже, бракує чоловічих робочих рук.

«Заброньованих немає, бо ми тільки критичність оформили. Будемо пробувати бронювати одного хлопця, двоє багатодітні, мають відстрочку, а один хлопець є час – працює, немає – на навчанні. Так і виживаємо», – зізнається фермер.
Як розповів керівник відділу департаменту агропромислового розвитку Волині Олександр Книш, цьогоріч в області засіяли 585 тисяч гектарів землі кукурудзою, ячменем, пшеницею, вівсом, горохом та просом. Усього 2,5 тисячі гектарів – гречкою.
«Винятком був 2023 рік, під урожай якого гречки було посіяно майже шість тисяч гектарів. Ця площа якраз забезпечує потребу мешканців області й покриває потреби в цій круп’яній культурі», – каже Олександр Книш.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus