USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 45.00 45.30
  • PLN 3.30 4.00

Удар по Чорнобильській АЕС: у МАГАТЕ розповіли про результати перевірки

16 Лютого 2025 08:40
Експерти МАГАТЕ оглянули місце удару безпілотника по саркофагу реактора Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) і не зафіксували підвищення рівня радіації.

Висновок оприлюднено у звіті організації, передає УНІАН.

Власні вимірювання групи експертів МАГАТЕ засвідчили, що рівень радіації залишився в нормі порівняно з тими показниками, які МАГАТЕ зафіксувало на момент початку постійної присутності на об’єкті приблизно два роки тому, йдеться у звіті.

Ударний дрон, що впав 14 лютого на дах саркофага, пробив дірку, повідомили експерти. Через добу на місці інциденту ще відчувався запах горілого пластику, було видно дим від пожежі, що почалася через горіння матеріалу поверхні саркофага, імовірно, легкозаймистого, йдеться у звіті МАГАТЕ. Збиток від удару оцінено як значний.

Читати ще: Дрон йшов на висоті 85 метрів: Зеленський розкрив деталі атаки росіян на ЧАЕС

Коментуючи подію, український Президент Володимир Зеленський заявив: «Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною влучив цієї ночі в укриття, що береже світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської атомної станції».

Зеленський нагадав, що це укриття Україна будувала разом з іншими країнами Європи та світу, разом з Америкою.

Як інформували, у Чорнобильській зоні відчуження все ще гасять пожежу після удару російського дрона по саркофагу зруйнованого 4-го енергоблоку ЧАЕС.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus