Угорщина повернула конфісковані гроші Ощадбанку
Угорщина повернула гроші Ощадбанку, які конфіскувала 6 березня. Йдеться про $40 мільйонів, €35 мільйонів і 9 кілограмів золота.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський, передає Бабель.
Уночі 6 березня Ощадбанк повідомив, що сімох його інкасаторів і дві інкасаторські машини затримали в Угорщині. Автомобілі прямували регулярним маршрутом між Україною та Австрією.
Угорщина заявила, що затримала українських інкасаторів за підозрою у відмиванні грошей. Тим часом голова МЗС Угорщини Петер Сіярто, коментуючи ситуацію, сказав, що постає питання, чи не йдеться про гроші української військової мафії.
В Ощадбанку у відповідь пояснили, що з початку повномасштабного вторгнення всі перевезення валюти та банківських металів відбуваються тільки наземним шляхом. Такі рейси інкасаторські машини Ощадбанку виконують щотижня і мають ліцензію на міжнародні перевезення від Держслужби з безпеки на транспорті.
Усі затримані в Угорщині інкасатори мають великий досвід роботи – від 3 до 21 року. Цінності в автівках належать державному банку і їх перевозили з Австрії, щоб поповнити готівковий ринок України. Згодом Нацполіція України розпочала кримінальні провадження за фактом викрадення громадян України та їхнього службового авто.
Увечері 6 березня всіх сімох інкасаторів депортували, вони повернулися в Україну. У МЗС розповіли, що чоловіків 28 годин тримали в кайданках і перевозили із завʼязаними очима. Одному з них стало зле, він знепритомнів. The Guardian з посиланням на джерела в українських правоохоронних органах писало, що угорські агенти антитерористичної поліції зробили примусову інʼєкцію одному з інкасаторів Ощадбанку. На думку України, це був релаксант, призначений робити людину більш балакучою на допитах.
10 березня уряд Угорщини ухвалив спеціальну постанову після затримання $40 млн і €35 млн готівкою та дев’яти золотих зливків по 1 кг Ощадбанку. Національна податкова і митна служба країни збиралася зберігати їх, поки не завершиться слідство.
Читати ще: Пошкоджені і без грошей: Угорщина повернула «Ощадбанку» інкасаторські авто
8 квітня Національна податкова та митна адміністрація Угорщини повідомила про нові «докази» у справі Ощадбанку і опублікувала відео з українськими інкасаторами. Угорщина заявляла, що на відео колишній генерал-майор СБУ підроблює документи в туалеті АЗС, а інші інкасатори обговорюють «корупційні гроші». Також угорська сторона заявляла, що інкасатори перевозили гроші, які не були в обігу: Будапешт повʼязує їх з кількома банками та фінустановами Польщі і Гібралтару.
В Ощадбанку підтвердили: гроші нові, нещодавно надруковані й не використовувались у обігу. Банк наголошує, що це повністю відповідає його законній діяльності.
Щодо відео, то його, найімовірніше, Угорщина знайшла в телефоні одного з інкасаторів. Під час публікації на відео наклали субтитри угорською з фразами, яких інкасатори не промовляють. Коли один з них каже «видно, що ви робите», субтитри перекладають його слова як «видно корупційні гроші».
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомив президент Володимир Зеленський, передає Бабель.
Уночі 6 березня Ощадбанк повідомив, що сімох його інкасаторів і дві інкасаторські машини затримали в Угорщині. Автомобілі прямували регулярним маршрутом між Україною та Австрією.
Угорщина заявила, що затримала українських інкасаторів за підозрою у відмиванні грошей. Тим часом голова МЗС Угорщини Петер Сіярто, коментуючи ситуацію, сказав, що постає питання, чи не йдеться про гроші української військової мафії.
В Ощадбанку у відповідь пояснили, що з початку повномасштабного вторгнення всі перевезення валюти та банківських металів відбуваються тільки наземним шляхом. Такі рейси інкасаторські машини Ощадбанку виконують щотижня і мають ліцензію на міжнародні перевезення від Держслужби з безпеки на транспорті.
Усі затримані в Угорщині інкасатори мають великий досвід роботи – від 3 до 21 року. Цінності в автівках належать державному банку і їх перевозили з Австрії, щоб поповнити готівковий ринок України. Згодом Нацполіція України розпочала кримінальні провадження за фактом викрадення громадян України та їхнього службового авто.
Увечері 6 березня всіх сімох інкасаторів депортували, вони повернулися в Україну. У МЗС розповіли, що чоловіків 28 годин тримали в кайданках і перевозили із завʼязаними очима. Одному з них стало зле, він знепритомнів. The Guardian з посиланням на джерела в українських правоохоронних органах писало, що угорські агенти антитерористичної поліції зробили примусову інʼєкцію одному з інкасаторів Ощадбанку. На думку України, це був релаксант, призначений робити людину більш балакучою на допитах.
10 березня уряд Угорщини ухвалив спеціальну постанову після затримання $40 млн і €35 млн готівкою та дев’яти золотих зливків по 1 кг Ощадбанку. Національна податкова і митна служба країни збиралася зберігати їх, поки не завершиться слідство.
Читати ще: Пошкоджені і без грошей: Угорщина повернула «Ощадбанку» інкасаторські авто
8 квітня Національна податкова та митна адміністрація Угорщини повідомила про нові «докази» у справі Ощадбанку і опублікувала відео з українськими інкасаторами. Угорщина заявляла, що на відео колишній генерал-майор СБУ підроблює документи в туалеті АЗС, а інші інкасатори обговорюють «корупційні гроші». Також угорська сторона заявляла, що інкасатори перевозили гроші, які не були в обігу: Будапешт повʼязує їх з кількома банками та фінустановами Польщі і Гібралтару.
В Ощадбанку підтвердили: гроші нові, нещодавно надруковані й не використовувались у обігу. Банк наголошує, що це повністю відповідає його законній діяльності.
Щодо відео, то його, найімовірніше, Угорщина знайшла в телефоні одного з інкасаторів. Під час публікації на відео наклали субтитри угорською з фразами, яких інкасатори не промовляють. Коли один з них каже «видно, що ви робите», субтитри перекладають його слова як «видно корупційні гроші».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
Олег
Показати IP
7 Травня 2026 08:23
Повернула гроші міндічам, зате кацапська нафта пішла через україну в гейропу на сотні мільярдів долларів. Це війна ,це свідоме винищення українського народу. Вже індусів завозять в уераїну на роботу, а українців на мясо
У волинському храмі під час дослідження ікони XIX століття виявили два давніші приховані образи
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
28 червня: свята, події, факти. День Конституції України, почалася битва під Берестечком
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Етнічні українці в Молдові зможуть легше отримати громадянство України
27 Червня 2026 23:45
27 Червня 2026 23:45
У Луцьку на 5 років забрали права у водія, якого вдруге спіймали під кайфом
27 Червня 2026 23:17
27 Червня 2026 23:17
На Буковині знайшли тіло 8-річного хлопчика, який разом із батьком та братом зник у Дністрі
27 Червня 2026 22:49
27 Червня 2026 22:49
Влетів у дорожній знак: у Луцьку суд покарав водія за п’яну ДТП на Ківерцівській
27 Червня 2026 22:12
27 Червня 2026 22:12
Від піхотинця до оператора дронів: бойовий шлях прикордонника з Волині
27 Червня 2026 21:43
27 Червня 2026 21:43
Дрони змінюють хід війни: Трамп визнав успіхи України та заговорив про тиск на Кремль
27 Червня 2026 21:14
27 Червня 2026 21:14
У Ковелі чоловік підпалив двері, щоб помститися за чотирирічну образу. Суд покарав
27 Червня 2026 20:45
27 Червня 2026 20:45
У Луцьк на щиті повернеться Герой Роман Меюс
27 Червня 2026 20:16
27 Червня 2026 20:16

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.