USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Українські хлібозаводи на межі закриття через високі ціни на газ

28 Грудня 2021 18:50
Останні дні «Нафтогаз України» продає газ за цінами 65-75 тис. грн за тисячу кубометрів. Українські хлібозаводи у зв'язку з цим і неможливістю підняти ціни на хліб працюють у збиток і попереджають про згортання виробництва та перебої з постачанням соціально значущого продукту.

Якщо ціни на хліб не буде підвищено, багатьом підприємствам зовсім доведеться закритися, повідомляє УНІАН.

За словами президента Всеукраїнської асоціації пекарів Юрія Дученка, галузь гостро потребує підтримки уряду в обставинах, що склалися, коли ціни на газ для виробників зросли вдесятеро.

«Усі печі на хлібозаводах працюють на газу, це величезні обсяги для підприємств. Якщо у нас раніше енергоносії становили 10-12% у собівартості, то зараз це вже 20-25%», – зазначає голова ради Об'єднання «Укрхлібпром» Олександр Васильченко.

Крім цього, з початку поточного року на 40% зросли ціни на борошно, удвічі збільшилася ціна на електроенергію, збільшився прожитковий мінімум. Таким чином, собівартість виробництва хліба сьогодні зросла на 40-50%.

За словами Васильченка, якщо торік рентабельність виробництва хліба становила 10-12%, то сьогодні її рівень впав до критичних 2%, а виробництво деяких найбільш основних товарних позицій у більшості підприємств вже стало збитковим – аж до мінус 20%.

Читати ще: В Україні найближчим часом здорожчає хліб: як виростуть ціни

Глава ВАП Юрій Дученко додає: зважаючи на обставини, що склалися, низці заводів найближчим часом справді доведеться закритися, а це спровокує перебої у виробництві і в постачанні населення хлібом, що перетвориться на серйозну загрозу для продовольчої безпеки країни, основою якої якраз і є хліб.

Заступник директора компанії «Сумська паляниця» Костянтин Шушара прогнозує, що закриття хлібозаводів почнуться вже в першому кварталі 2022 року.

«Підприємства зараз на межі виживання», – каже він.

Крім втрати великої кількості робочих місць, зниження купівельної спроможності населення і соціального напруження в суспільстві, закриття хлібопекарських підприємств також призведе до того, що бюджетні установи – школи, лікарні, дитячі садки та військові частини – залишаться без постачання хліба, а місцеві бюджети в кризовий час – без прибуткового податку від підприємств хлібної галузі.

За словами керівників хлібопекарських підприємств, ситуацію могло б врятувати збільшення ціни на кінцевий продукт для споживача. Однак цього сьогодні виробникам не дозволяють робити торговельні мережі, які дозволяють піднімати ціну на хліб не вище за 5% на місяць при тому, що вже сьогодні стоїть гостра потреба збільшити його вартість на 30%. Підприємства вже звернулися до торгових мереж з пропозицією переглянути принципи ціноутворення через обставини, що склалися на ринку.

Альтернативним рішенням асоціація пекарів пропонує надати підприємствам хлібної галузі природний газ з боку НАК «Нафтогаз України» в обсязі 10-12 млн кубометрів на місяць за зниженою ціною в 16 грн за кубометр, за якою сьогодні купують газ комунальні підприємства.

З цією пропозицією українські хлібопекарі вже звернулися до Ппрезидента Зеленського і Прем'єрміністра Шмигаля. У разі відсутності реакції влади і торгових мереж на ситуацію Україну неминуче чекають зриви постачання хліба, резюмували у Всеукраїнській асоціації хлібопекарів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 39
Дідо Показати IP 28 Грудня 2021 18:55
Так це ж перемога! Навіщо нам кацапський газ?! Ми без нього, на кізяках будемо готувати!
ботоксШМЯК до Дідо Показати IP 28 Грудня 2021 19:13
Ти чоловіче трохи хворий. Питання не в тому чий нам газ потрібен, питання в некомпетентності цієї зеленої влади.
Дідо до ботоксШМЯК Показати IP 28 Грудня 2021 21:09
До чого тут некомпетентність зеленої влади? Майдан стояв за євроінтеграцію і проти митного союзу. От і платіть по-европейськи. Жаль тільки ми в одному човні з дурнями і платити за все будемо разом.
Лучанка Т до Дідо Показати IP 28 Грудня 2021 22:26
Не розумію, чому ви взловтішаєтест? Разом підем на дно.
Дідо до Лучанка Т Показати IP 28 Грудня 2021 22:56
Тому що адекватні люди старалися довести валянкам до чого це приведе (той же ж Азаров), нехай їдять тепер великою ложкою такі от "Я — девочка, я хочу кружевные трусики и в ЕС"
ботоксШмяк до Дідо Показати IP 28 Грудня 2021 23:28
Після Майдану економіка росла і бардаку такоро не було. А коли до влади прийшли страуси януковоща, тобто зелень, тоді Україні настала *опа. Зелень нищить Україну, продовжує справу януковоща.
Дідо до ботоксШмяк Показати IP 29 Грудня 2021 09:48
І яким боком Янукович до Зеленського примазаний? Це ставленик вашого жидобандери якого ви просто на руках носили за допомогу майдану. Сліпі дурні.
Дідо до ботоксШмяк Показати IP 29 Грудня 2021 10:01
"Прес секретар президента Юлія Мендель в інтерв'ю журналісту Наталії Влащенко сказала, що «ревнує Зеленського до Коломойського» і що олігарх «забирає в неї функції»[25]. Також повідомила, що її зарплата як прессекретаря Президента — 25 тис. гривень", ги, але він ставленик Януковича. Господи, я живу серед душевнохворих.
Дідо до Дідо Показати IP 29 Грудня 2021 10:08
І що страшніше, вони мають право голосу на виборах... І голосують вирішуючи долю держави.
Він до Дідо Показати IP 28 Грудня 2021 19:34
Альтернативні джерела енергії треба пробувати, а не надіятись на дешевий газ. Він не вічний
Дідо до Він Показати IP 28 Грудня 2021 20:53
еге, вже європра альтернативною гріється, що газ аж 2000 долярів став
Дідо до Він Показати IP 29 Грудня 2021 11:05
Депутат Бундестага от партии «Альтернатива для Германии» Штефан Койтер назвал поставляемый из России газ незаменимым для экономики Германии. «Германии необходимо стабильное энергоснабжение с источниками энергии, обеспечивающими базовую нагрузку. На мой взгляд, газ из России незаменим для энергобаланса Германии», — сказал Койтер. - а ви і далі шукайте альтернативу.
скептик Показати IP 28 Грудня 2021 19:09
голодні бунти не за горами
Він до скептик Показати IP 28 Грудня 2021 19:35
Ввечері біля Сільпо, АТБ чи Салюта?
скептик до Він Показати IP 28 Грудня 2021 20:11
як заплатиш за буханку десяту частину зарплати, то сам вибереш
пиняботокс Показати IP 28 Грудня 2021 19:12
Популізм доведе до повного краху економіки. Але аби не Порошенко...
Анонім до пиняботокс Показати IP 29 Грудня 2021 09:24
та ваш Порошенко такий самий як Зеленський і навпаки. нема різниці. Барига.. І так . люди втікали від порошенка бо вже незмога терпіти було тої брехні хто ж знав що кругом всі однакові при владі.? кого не виберуть люди. всіх на місце ставлять мвф і тд. і тп.
Люба .. Показати IP 28 Грудня 2021 19:49
Голоднi iгри .скоро.
Ботоксний скептик Показати IP 28 Грудня 2021 20:04
Удивительное прозрение пришло к Витренко. У Украины НЕТ АЛЬТЕРНАТИВНЫХ российским источников поставок газа, - заявил глава "Нафтогаза" Витренко. Поздно пить боржоми...
Дідо до Ботоксний скептик Показати IP 28 Грудня 2021 20:52
на жаль ці валянки водили за ніс "свідомих" розказуючи їм казки, а платити за це будуть всі
анонім я не ти до Ботоксний скептик Показати IP 28 Грудня 2021 21:10
Бреше. Вітренка купили. Є труба зі Словаччини, Угорщини і Польщі. Є газ у Норвегії, Нідерландах та зріджений газ який йде у газовозах до Європи зі США. Газу повно тільки треба виключити нашу українську корупційну складову, а ще нас з радістю підримує світ бо ми за демократію.
Анонім до анонім я не ти Показати IP 28 Грудня 2021 22:31
Норвезький та ін. європ. газ потрібен самій Європі. А на Американському газу хліб буде за ціною золотого батона.
Дідо до анонім я не ти Показати IP 29 Грудня 2021 15:10
Ну от, яскравий приклад психічнохворого - "газовозами із сша, європа нас підтримає бо ми за демократію, знову когось купили", де психіатри, вас тут пацієнт чекає!
Карантинер до Дідо Показати IP 29 Грудня 2021 20:55
Він є євроодержимим, я теж таким був коли брав участь в Революції Гідності, з того часу прозрів і мій світогляд перевернувся на 180*. Краще допоможи йому стати на шлях істинний, а не знущайся з нього.
скептик до Ботоксний скептик Показати IP 28 Грудня 2021 22:08
побільше слухай витиренків
Рогулям Показати IP 28 Грудня 2021 20:06
Да хоть бы вели себя как люди! Так нет же! Гадят и гадят! А что страна почти разрушена, так об этом пусть Путин думает! В конечном итоге так и будет!
Зелебобік сивочолий Показати IP 28 Грудня 2021 20:08
В Украине сокращается все производство из за цены на ГАЗ! Сейчас ляжет бизнес теплиц (цветы, овощи, грибы...), подорожает хлеб и всё остальное! Вот вам и новогодний подарок от майдана 2014, Порошенко, Зели, и всей этой проклятой банды!
Анонім Показати IP 28 Грудня 2021 20:19
І не тільки вони. Але Європа нам допоможе. Для того Євроасоціацію ( не плутати із вступом в Євросоюз) і підписували, щоб своє пох…ти, а для євро виробників ринок збуту відкрити.
анонім я а не ти до Анонім Показати IP 28 Грудня 2021 21:05
Но но! Ми обрали Свободу! Нам тепер ніхто не вказує ми самі пануємо у вільній сім'ї європейських народів.
Спотовий ринок Показати IP 28 Грудня 2021 21:00
Ще не така й висока ціна газу в нас порівняно зі світом. Треба вчитись господарювати і може банальну річ скажу, не крали б то краще б жили. У Європі та США газ значно дорожчий і хліб, і чомусь в них рівень життя вищий, от же ж парадокс. Може тому що там українці не керують га?
скептик до Спотовий ринок Показати IP 28 Грудня 2021 22:06
розчарую тебе. ціна газу на Нью-Йоркській біржі 130-140 доларів за 1000 куб м або 3грн50коп - 3грн78коп. за куб м
Анонім до Спотовий ринок Показати IP 29 Грудня 2021 09:26
а що в нас українці керують? справді ви так думаєте?
ABC Показати IP 28 Грудня 2021 21:17
Була недавно новина із фото, де на звалище викинули сотні буханок хліба. Це так у збиток вони працюють.
скептик до ABC Показати IP 28 Грудня 2021 22:07
скоріш все це якась із церков
Швілігогі Показати IP 28 Грудня 2021 21:18
Європі ми до ср@ки,їм потрібні наші дешеві раби,щоб на них пахали.
Швілігогі Показати IP 28 Грудня 2021 21:20
Так зерна нема,все вивезли зернотрейдери,а зараз думають у кого купити.
ОДІН. Показати IP 28 Грудня 2021 22:34
ВЧИМОСЯ ТОНШЕ НАРІЗАТИ ХЛІБ.
Анонім Показати IP 29 Грудня 2021 09:43
від дорогого газу скоро половина закриється половина ціну підніме до хмар. а зарплата африканська як була так і лишається..