USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.80 40.10
  • PLN 9.85 10.00

У десятки разів смертельніший, ніж COVID-19: що таке вірус Ніпах та чому ВООЗ боїться нової пандемії

8 Вересня 2021 11:09
Не встиг світ оговтатися від коронавірусу, як в Індії почав поширюватися смертоносний вірус Ніпах (Nipah або NiV), який, як попереджає ВООЗ, може викликати нову пандемію.

Про все, що наразі відомо про небезпечну хворобу, пише ТСН.ua.

Що відомо про вірус

Вперше вірус був виявлений у 1999 році в Малайзії. Природніми його носіями є плодоїдні летючі лисиці із Австралії, Бангладеш, Індії, Індонезії, Камбоджі, Китаю, Мадагаскару, Малайзії, Папуа-Нової Гвінеї, Таїланду і Східного Тимору. Крім того, вірус виявили у летючих лисиць в Африці. Розповсюджувачами захворювання вважаються крилани – великі кажани. За словами вчених, люди заражалися після контакту з хворими домашніми тваринами, (переважно свинями), а також в результаті вживання плодів, забруднених виділеннями інфікованих криланів.

У 2018 році повідомлялося, що в Індії померли щонайменше 10 осіб в результаті спалаху вірусу Ніпах. Однак, тоді масового поширення не сталося. Так, у 2019 та 2020 повідомлень про спалахи Ніпах (Nipah) не було.

І ось у січні 2021 року Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що не виключає ймовірність виникнення пандемії вірусу Ніпах (Nipah). А згодом – вже 5 вересня 2021 року з’явилася інформація, що в індійському штаті Керала через небезпечний вірус Ніпах (Nipah або NiV) помер 12-річний хлопчик Мохаммед Хашим з селища Пажур. Відомо, що дитину госпіталізували 2 вересня, а тестові зразки аналізів були направлені до Національного інституту вірусології. Пізніше було доведено, що хлопчик інфікувався саме вірусом Ніпах.
Сімнадцять людей, з якими він раніше контактував, перебувають на ізоляції. У двох виявили симптоми вірусної інфекції. Станом на 6 вересня кількість людей із симптомами вірусу Ніпах (Nipah або NiV) в Індії зросла до 11. Зазначається, що серед ймовірних хворих є батьки померлої дитини, а також близькі родичі та медичні працівники.

Які основні симптоми

Варто зазначити, що симптоми вірусу Ніпах схожі на симптоми, які викликають і низка інших вірусів, зокрема і коронавірус. Захворювання може перебігати як безсимптомно, так і викликати смертельний енцефаліт. Як говорять вчені, від інфікування Ніпах (Nipah або NiV) через добу або дві хворий може впасти в кому.

Інкубаційний період триває від 4 до 45 днів.

Серед основних симптомів називають такі:

- гарячка

- головний біль

- сонливість

- проблеми з дихальними шляхами

- дезорієнтація

Чим вірус Ніпах небезпечний

Смертність від вірусу може скласти 40-75%. Проти нього немає ані ліків, ані вакцини. Він може передаватися від тварин до людей і дуже швидко поширюється.

«Вірус Nipah – ще одне інфекційне захворювання, яке розвивається і викликає велику тривогу. Nipah може спалахнути в будь-який момент. Наступна пандемія може бути стійкою до ліків», – заявляє виконавчий директор «Acess to Medicine Foundation» Джаясрі Айер.

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) також попередили, що вірус Nipah або NiV може викликати нову пандемію у світі.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
Wow Показати IP 8 Вересня 2021 11:43
Давайте боятися разом
Анонім Показати IP 8 Вересня 2021 11:54
О, так! Давайте ще чого-небудь, веселе майбутнє чекає
Нострадамус Показати IP 8 Вересня 2021 12:15
Насупний "пiф-паф"...?
Анонім Показати IP 8 Вересня 2021 13:41
Видно комусь сподобалось заробляти гроші на вірусах.
ні до Анонім Показати IP 8 Вересня 2021 14:55
просто природі набридло терпіти те, що її нищить людство і природа почала знищувати людей
ботоксШМЯК Показати IP 8 Вересня 2021 15:12
А в сусідній новині на ВН, трохи по іншому описують ці інфекції і шляхи їх зараження.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus