USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.80 40.10
  • PLN 9.85 10.00

Великодня ніч у луцькому кафедральному соборі Святої Трійці. Фоторепортаж

19 Квітня 2020 08:00
Порожній Театральний майдан та простір перед храмом. Лише декілька поодиноких фігурок чорніє на освітленому асфальті. Аж ось у руках однієї з них з’являється золотавий вогник. Це - пасхальна свічка.

Ось таким сумним видовищем зустрічає нас Свято-Троїцький кафедральний собор. З одного боку важко на душі, що велике свято проходить без людей. А з іншого – приємно, що громадяни розуміють усю серйозність пандемії та необхідність дотримання карантину.

Зауважимо, що священники храму провели велику роботу, аби чим менше людей прийшло сюди. На чолі з владикою Михаїлом вони ще з Вербної неділі закликали прихожан залишатися вдома.

Для зручності було організовано онлайн-трансляцію богослужінь. Наголошувалося на тому, що освячення пасок буде відбуватися з ранку суботи по неділю включно. На храмовому подвір’ї зробили розмітку з вказівниками входу та виходів. До стрілок додалися ще й зображення символічних писанок. Попереджувальні таблички нагадували про необхідність одягнути захисні маски.

Віряни по одному, рідше по двох (ті, хто пришли разом), підходили до священика, який здійснював освячення великоднього кошика. Помітно, що люди ставляться серйозно до небезпеки – вони дотримуються дистанції, не скупчуються. Усі в масках, священники також.

За порядком наглядають поліцейські. Щоправда, перед самим собором їх не було помітно. Однак на віддалі стояв патрульний автомобіль.

Журналіст ІА Волинські Новини знаходився у храмі близько половини четвертої ночі. На запитання про кількість людей під час святкової служби, отримав відповідь, що на подвір’ї людей було чи не менше, як на Вербну неділю. Священник каже, що зараз вірян з кошиками побільшало. Причиною цього може бути те, що телевізійні трансляції богослужінь відбувалися до 3 години. То ж охочі освятити паску поспішили до храму якраз після їхнього закінчення.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 15
Да Показати IP 19 Квітня 2020 10:49
Це фантастіка!
К.лучанин Показати IP 19 Квітня 2020 10:56
ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС! " А з іншого – приємно, що громадяни розуміють усю серйозність пандемії та необхідність дотримання карантину. " - І що ж тут приємного ? Ця пандемія - це велика афера ХХІ століття ! Це моя власна непохитна позиція і думка. З цим ще будуть розбиратись , хто запустив цей вірус. Але на все воля БОЖА і людство буде спокутувати і розплачуватись свої гріхи ! Час розплати завжди настає . І ми всі це бачимо. Покаятись треба всім .
Vasik до К.лучанин Показати IP 19 Квітня 2020 12:04
Іди цілуй попам руки і мощі, а коли потрапиш під апарат швл, тоді ще раз розповіси що корона то афера
К.лучанин до Vasik Показати IP 19 Квітня 2020 14:16
При чому тут руки і мощі "вумніку" недолугий. Я сам добре знаю без повчань твоїх і інших , про дотримання карантиної безпеки і її дотримуюсь і сім"я також. А про вірус ти ще почуєш пізніше. Це є рукотворний вірус, раз ти цього не розумієш своїми мізками. Тобі треба довго тлумачити і пояснювати, що до чого. Ти заробітчанам розкажи що попривозили вірус в УКраїну про дотримання безпеки. І це не їхня вина, вони попали , як кажуть,під роздачу. А всім треба покаятись і тобі також. А про те що вірус , це людських рук справа ти ще почуєш згодом, зачекай .
Анонім до К.лучанин Показати IP 19 Квітня 2020 15:22
що ти наляпав? рукотворний чи природний, питання риторичне....але небезпека реальна,правильно робить ПЦУ для зберігання здоров'я і життя парафіян та служителів. і нормальні люди це розуміють
К.лучанин до Анонім Показати IP 19 Квітня 2020 16:44
Це ти ляпаєш ! Якщо не розумієшся . Це питання не риторичне !!! На даний момент проводиться розслідування. Для таких як ти -це природне. Пройде часу часу трохи і ти говорити зовсім протилежне, як розуму наберешся і коли почуєш результати досліджень справжніх , а не псевдо. Є багато підстав і аргументів про його лабораторне походження!!! Воно не для твого інтелекту. Але хто тут говорить про безпечність ? Очі відкрий. Тобі говорять про Ярему, а ти про Хому!! ( є така народна говірка!)
Так до Vasik Показати IP 19 Квітня 2020 16:50
Ти трішки помилився. Цей от "к.лучанин" віруючих ненавидить. От через це і бризгає жовчю на людей в свято.
Vasik до Так Показати IP 19 Квітня 2020 18:15
Це типовий фанат, який з пів оберту підіймається на православний джихад, важкий випадок
Андрій до К.лучанин Показати IP 19 Квітня 2020 16:40
Скільки ще можна росплачуватись? Вірусів теж мало? Ваша непохитна позиція розбивається об скелі логіки)
Анонім до Андрій Показати IP 19 Квітня 2020 17:52
Моя непохитна позиція аргументується на фактах із логікою. Ти ж мало читаєш і співставляєш і не сприймаєш іншу інформацію. Один хороший ,досвідчений журналіст( не пацан!!!) підмітив одну річ , а саме низький освітній рівень українців . І це є правда! Для тебе спеціально пишу ( не фейк) : Публикація двохрічної давності в газеті China Daily взбудоражила весь світ. В 2018 році видання розмістило матеріал про науковий центр в цьому китайському місті , який став джерелом розповсюдження коронавіруса. В ньому  розповідається про те, що  в хранилищі знаходяться півтори тисячі штамів вірусів. На кадрі лаборантка відкриває морозильну камеру холодильника, де   є пробірки. При цьому герметичність морозилки явно порушена, а виглядає он гірше, ніж ті, які стоять у більшості людей на кухнях. " Моя порада : дружи з розумом та знаннями! Все , більше не хочу писати. Оскільки не до всіх доходить. Написав пост, зробив пробний камінь і побачив реакцію постовиків.
123 до Анонім Показати IP 20 Квітня 2020 10:08
Герметичність морозилки не має жодного значення, штам віруса у пробірці. Тільки якщо розбити пробірку то він вийде на зовні.
Руслана Показати IP 19 Квітня 2020 14:27
Людина не є безсмертною на відміну від Ісуса Христа. Інстинкт самозбереження бере верх. Ми всі хочемо, щоб не було сплеску захворювань. Люди почули : посвятили свої кошики вдома. Чесно? - Респект. Всім здоров"я і добра! З Великоднем Вас, лучани!
К.лучанин до Руслана Показати IP 19 Квітня 2020 15:17
Дякую Руслано! Адекватний пост. Якщо дотримуватись безпеки, то можна і в церкві. Але ,вибачай за нагадування (може знаєш а може і ні) в ІСУСА було дві природи: Божественна і людська. Так от, страдала лише людська. Божественна не пострадала і завдяки їй відбулось ВОСКРЕСІННЯ і це є основа ХРИСТИЯНСТВА.
Анонім до К.лучанин Показати IP 20 Квітня 2020 12:10
ти ще трохи попатякай про чіп вживленний в лоб при біометрії, всесвітню змову, загрозу геїв та помолись за "святого" рускавого царя..московський піп правив на одинці.своїх фанатів закликав ломитись в лаври..ну лиш в Україні
К.лучанин до Анонім Показати IP 20 Квітня 2020 16:11
Як розуму нема . то в аптеці не купиш - це про тебе!!! Ти ще адресуй оцей пост свій у фейсбуці Трампу Д. , МЗС Німеччині, МЗС і МОЗ АВстралії, нехай побачать що в Україні неадеквати у яких каша в голові і які з усього роблять коктейль , подібні до тебе НЕ ПЕРЕВЕЛИСЬ. Іди лікуйся краще та не хворій на короновірус! Якщо ти вдався до образ та хамиш, внаслідок своєї невихованості та низької нижче плінтуса культури то це свідчить про твій низький інтелект і такі знання та освітній рівень !!! Все бувай здоров неадеквате !!!