USD 39.60 39.92
  • USD 39.60 39.92
  • EUR 39.75 40.10
  • PLN 9.90 10.12

Вперше за два роки: на Волині у одномісячної дитини та її мами виявили кашлюк

22 Грудня 2022 20:47
Вперше за два роки в області зареєстровано два випадки захворювання на кашлюк: у одномісячної дитини та її мами.

Про це повідомили у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Дитина та мама з Камінь-Каширського району були госпіталізовані у Волинську обласну інфекційну лікарню. У немовляти важкий перебіг хвороби.

Кашлюк – вкрай заразне захворювання дихальних шляхів. Найбільш характерною ознакою кашлюку є затяжний кашель. Хвороба легко поширюється від людини до людини, головним чином повітряно-крапельним шляхом при кашлі чи чханні. Багато інфікованих дітей страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят. У них кашлюк може проявлятися апное (тимчасовим припиненням дихальних рухів), тому для новонароджених дітей особливо важливо перебувати у щепленому середовищі.

«Якщо у вашій сім’ї є старші діти і ви плануєте поповнення, пам’ятайте, що старші діти, які не отримали всі щеплення від кашлюку, несуть загрозу немовляті.

Приблизно у кожної десятої дитини, яка захворіла на кашлюк, розвивається запалення легень, у кожного 50-го виникають судоми (у 3% немовлят). В 1 на 250 випадків (у 1% грудних дітей) вражається головний мозок (енцефалопатія). Ця хвороба і ускладнення можуть призвести до смерті дитини, пік смертності від кашлюку припадає на вік до 1 року.

Симптоми, зазвичай, з’являються через 7–10 днів після інфікування: помірний жар, нежить, кашель, який, як правило, переходить у судомний кашель», – йдеться у повідомленні.

Працівниками Камінь-Каширського відділу ДУ «Волинський ОЦКПХ» проведено комплекс протиепідемічних заходів щодо запобігання поширення кашлюку далі. Проведена роз’яснювальна робота про недугу та важливість вакцинації як найефективнішого методу профілактики. Організовано медичне спостереження серед контактних 8 дітей, котрі не вакциновані від кашлюку.

Виникненню та поширенню даного захворювання сприяє збільшення кількості неімунних осіб та, в свою чергу, зниження колективного імунітету. В області на сьогодні залишаються незахищеними понад 15 тисяч маленьких волинян. Така ситуація вкрай епідеміологічно небезпечна.

У прищеплених дітей ризик захворіти у 4-6 разів нижча. І то, якщо після останнього щеплення минуло 3 і більше років.

Тож одним з найбільш ефективних методів профілактики цієї хвороби і ускладнень є вакцинація. Щеплення проти кашлюку входить до Національного календаря профілактичних щеплень. Вакцини закуповуються державним коштом, отже щепити дитину можна безоплатно в медичному закладі.

Схема щеплення:

– перша доза – 2 місяці

– друга доза – 4 місяці

– третя доза – 6 місяців

– четверта доза – 18 місяців

Для вакцинації проти кашлюку можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. Обидва типи вакцин формують у щеплених дітей стійкий імунітет проти кашлюку, дифтерії та правця.

Для того, щоб вберегти вашу дитину від кашлюку, вона повинна отримати рекомендований курс щеплень.

Вагітні жінки як група ризику мають зробити щеплення проти кашлюку з рекомендацій свого сімейного лікаря .

«Перевірте свій вакцинальний статус і щеплення, зроблені вашій дитині.

Ніхто не повинен помирати від хвороб, яким можна запобігти. Особливо під час війни», – додали у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus