USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Витік Прип’яті стане природною окрасою Волині

23 Березня 2015 08:44
Напередодні Всесвітнього дня водних ресурсів або Дня води, який відзначається 22 березня, у корпункті газети Верховної Ради «Голос України» в Луцьку відбулося перше обговорення проекту благоустрою витоку ріки Прип’ять.

Найбагатоводніша притока Дніпра ріка Прип’ять бере початок в селищі Головне Любомльського району в гідрологічному заказнику місцевого значення «Попова криниця».

Саме воно відзначене на старих картах, починаючи з ХVII століття. Підтвердженням цьому є і урочище Прип’ять, що розташоване на околиці цього старовинного містечка. Про це йшлося в номерах газети «України» за 19 вересня, 3 і 10 жовтня в статті «Там, де народжується Прип’ять».

Однак ця територія достойно не оформлена і неблагоустроєна. Обласне управління водних ресурсів разом з редакція газети Верховної Ради «Голос України» вирішили виправити цю недоречність. Розробити проект витоку Прип’яті зголосився заслужений архітектор України, автор багатьох монументальних споруд на території області Андрош Бідзіля.

Зодчий пропонує спорудити над місцем витоку Прип’яті стрімку 5-купольну каплицю, із підніжжя якого витікатиме струмінь води. Невеличке озерце, яке існує на місці витоку, буде розчищене і поглиблене, територія благоустроєна. На ній планується встановити лавки для відпочинку, облаштувати альтанки, поруч - місця для стоянки транспорту, організації торгівлі сувенірами. Буде встановлено також великий інформаційний щит із картографічним зображенням Прип’яті, історичною довідкою про ріку. Довколишня територія теж буде приведена до порядку, вимощена плиткою. Кілька інформаційних показників, встановлених на шляху Любомля - Шацьк – державний кордон з республікою Білорусь, а також на міжнародній автомагістралі М07 вказуватимуть на місце початку однієї з найбільших рік України. Передбачено обговорити проект з громадськістю Любомльського району і селища Головне.

капличка, яку планується спорудити там, де починається ріка Прип ять
капличка, яку планується спорудити там, де починається ріка Прип ять
Андрош Бідзіля (на фото ліворуч) і начальник обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук обговорюють проект облаштування місця витоку ріки Прип ять
Андрош Бідзіля (на фото ліворуч) і начальник обласного управління водних ресурсів Ростислав Кравчук обговорюють проект облаштування місця витоку ріки Прип ять
так виглядає сьогодні місце витоку Прип яті
так виглядає сьогодні місце витоку Прип яті


Фото Миколи ЯКИМЕНКА
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
DRAKULKA Показати IP 23 Березня 2015 09:14
Ідея хороша, і давно вже це треба було зробити. От тільки переживаю що надто висока конструкція, такі будівництва інколи доводять до того що джерело порушується і зникає або пробиває в зовсім іншому місці. Можна зробити набагато скромніше, як наприклад з витоком річки Західний Буг - фото http://oblwodgosp.gov.ua/sites/default/files/images/PICT0009.jpg
ас Показати IP 23 Березня 2015 10:15
а як же назвати те,що ми бачимо,в*їзджаючи в шацьк?????
Анонім до ас Показати IP 23 Березня 2015 10:30
Там вода, мабуть, в іншу сторону тепер тече )))
Анонім Показати IP 23 Березня 2015 10:24
У Головно бере витік малесенька річка Нережа і ЗАКІНЧУЄТЬСЯ при впадінні у Згоранське озеро. Давайте біля каплички напишемо: "Витік Темзи" - буде більше піару! ))))
читач до Анонім Показати IP 23 Березня 2015 16:12
Ахаха! Клас! Оце так проФФесіонали нами керують! Повний капець(((
що це було? до Анонім Показати IP 23 Березня 2015 16:16
Блін, ну як таке може бути?! Невже дійсно у нас так все запущено? Торба(((
Шукач правди до Анонім Показати IP 23 Березня 2015 16:30
100 %. Витік Прип'яті знаходиться поруч з селом Рогові Смоляри.
Президент до Шукач правди Показати IP 23 Березня 2015 16:35
Призначаю Вас на посаду начальника управління водних ресурсів. Тепер буде порядок.
Анонім Показати IP 23 Березня 2015 10:27
О-о-ооо! У 21 столітті користуватися картами 1600-их років при наявності супутникових - докотилися наші канцелярські щурі.
Анонім до Анонім Показати IP 23 Березня 2015 10:33
100% - в 17 ст було суцільне болото
бізнесмен до Анонім Показати IP 23 Березня 2015 16:00
У мене є записник (блокнот), а там на першій сторінці карта Європи - там Прип'яті НЕМАЄ!!!!!! Вони хочуть витратити стільки коштів на витік неіснуючої річки!!! Під люстрацію!!!
Анонім Показати IP 23 Березня 2015 10:29
бабла нема де подіти? краще б меліорацією займались
Anonymous до Анонім Показати IP 23 Березня 2015 11:52
Ну, як так нема де бабла подіти? Бідзіля ж бідненький! А ми на армію скидаємось і податки та комуналку все жирніші і жирніші платим. Ну і всі знають, яка (censored) буває, коли в ПРИРОДУ втручається АРХТЕКТОР...
Шукач правди Показати IP 23 Березня 2015 15:39
Е-ге-гей, чиновники, почитайте коментарі. Вам не соромно? А на рахунок торгівлі сувенірами - то ви взагалі загнули)))
Анонім до Шукач правди Показати IP 23 Березня 2015 15:45
Ще хай почитають словник: як правильно виток чи витік річки!!!
Анонім Показати IP 23 Березня 2015 15:54
"Саме воно відзначене на старих картах, починаючи з ХVII століття. Підтвердженням цьому є і урочище Прип’ять". Так само можна написати - озеро Світязь розташоване у Луцьку - підтвердженням цьому є готель "Світязь".
Шукач правди Показати IP 23 Березня 2015 19:56
Шановна редакція! Тема для Вашої нової статті назріла сама. Рятуйте ситуацію: витік Прип'яті хочуть зробити невідомо де. Поширте непрофесіоналізм наших служб. З часом все одно люди будуть сміятися з неправильного напису над витоком Нережі. Напишіть, будь-ласка, "то де ж, все таки, витік Прип'яті?" Хто ж як не ви має доносити правду?
Бог до Шукач правди Показати IP 23 Червня 2015 10:43
А редакції всеодно ))) Ну нічого я терплячий - від мене вони нікуди не дінуться.
АБСУРД Показати IP 24 Березня 2015 00:11
ЩО ВОНИ КУРИЛИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ОБГОВОРЕННЯ? ТО ДЕ Ж ВСЕ-ТАКИ БЕРЕ ПОЧАТОК ПРИПЯТЬ : В С. РОГОВІ СМОЛЯРИ ЧИ В СМТ .ГОЛОВНО ??? ЦЕ ДІЙСНО ТЕМА ДЛЯ "ПРОФФЕСОРСЬКОІ" ДИСЕРТАЦІІ.
DRAKULKA до АБСУРД Показати IP 21 Жовтня 2015 16:39
Детальніше тут http://rybalka.lutsk.ua/richky-volynskoji-oblasti/richka-nerezha
Бог до DRAKULKA Показати IP 16 Серпня 2016 16:08
І хто ж це автор такої лівої статті? Водні ресурси? )))
я Показати IP 4 Квітня 2015 16:16
А так звану капличку вони хочуть будувати - без ума і, тим більш, фантазії, проект - ровесниця їх молодості. Люди, ви не залишите доброї пам"яті після себе, тільки сором. Дайте молодим і талановитим будувати, бо це на майбутнє, а не в минуле.