USD 24.4 24.7
  • USD 24.4 24.7
  • EUR 26.9 27.2
  • PLN 6.3 6.4

Як родина волинського митника заробляє мільйони на продажі м'яса

Чи можна, продаючи м’ясо, за рік заробити на Mercedes і квартиру у Києві, яка коштує більше ста тисяч доларів? Скоріш за все, що ні. Бо ж будь-який підприємець має платити державі немалі податки, а своїм працівникам – зарплату. Мало того, якщо ти імпортуєш м’ясо, його треба розмитнити. А це далеко немалі гроші. Та доходи сина волинського митника Миколи Хурсяка, Володимира, вочевидь, мільйонні, бо ж йому вистачає на квартиру в Києві та автомобіль, йдеться у сюжеті ТРК «Аверс».

Як виявили журналісти «Аверсу» – у м’ясному бізнесі не лише син митника. Дружина Володимира Хурсяка, його двоюрідний брат, тесть, та двоюрідний брат дружини також мають фірми, які займаються продажем м’яса. Особливістю однієї з фірм є те, що вона має мільйонні обороти, а податки сплачує мізерні. Чому родина митника так кинулася у м’ясний бізнес?
Микола Хурсяк займає без перебільшення «жирну» посаду на митниці. Чоловік –завідувач сектору митного оформлення на пості «Ягодин». Попри зарплату у 16 тисяч гривень на місяць Микола Хурсяк має величезний будинок у Згоранах. Територію навколо будинку важко охопити оком: тут не соті землі, а гектари. Біля помешкання бруківка, рівненька травичка, туї а на воротах ковані ініціал ХМ –Хурсяк Микола. Дружина у Миколи Хурсяка також на державній роботі – працює психологом у школі.

У митника Миколи Хурсяка є два сини – Тимофій та Володимир. У декларації митника вказаний лише один син –Тимофій. Старший син у 2018 році почав займатися розмитненням і оптовою торгівлею м’ясом і м’ясними продуктами. Оформлений він як ФОП – фізична особа-підприємець. У реєстрі мін’юсту вказано, що син митника проживає у Києві в елітній багатоповерхівці.

Володимир має квартиру. Батьки з помешканням сину не допомагали, бо у декларації Миколи Хурсяка такі витрати не вказані. Тож вочевидь син самостійно придбав помешкання. До слова, ціни на квартири тут стартують від 100 тисяч доларів.

А ще син митника має автомобіль – Mercedes. І це при тому, що займатися оптовою торгівлею м’ясом Володимир Хурсяк почав у 2018 році. М’ясо він розмитнює, а потім продає оптом. Чи допомагає в цьому синові впливовий батько, який працює на митниці?

Є такі фірми як «Волиньтрейд», «Пласпорк», «ТК Голден Лайн», «Волиньпродімпорт». У всіх названих підприємств є дещо спільне. Перше: всі вони займаються торгівлею м’ясом і м’ясними продуктами. Друге: засновниками, директорами, керівниками всіх цих фірм є родичі Володимира Хурсяка.

Отож, фірма «Волиньтрейд». Підприємство займається м’ясом. Керівник і засновник цієї фірми – двоюрідний брат Володимира Хурсяка – Олексій Гончарук. Юридична адреса підприємства – місто Луцьк, вулиця Лідавська 2. До 2017 року підприємство було зареєстроване у Луцьку на вулиці Рівненській 48.

Фірма «Пласпорк». Свого часу цією фірмою керувала дружина Володимира Хурсяка – Олеся Баранова. Зараз керівник змінився. Фірма була зареєстрована у Луцьку на вулиці Рівненській 48. Тепер зареєстрована на одній з вулиць Житомира. Фірма згідно окремих інтернет-ресурсів має податковий борг у майже мільйон гривень.

Фірма «Голден лайн». До певного часу цією фірмою керував той же двоюрідний брат Володимира Хурсяка – Олексій Гончарук. Однак не так давно у неї змінився засновник. Ним став двоюрідний брат Олесі Баранової дружини Хурсяка – Костянтин Наконечний.

А от засновником і керівником фірми «Волиньпродімпорт» є батько Олесі Баранової – Костянтин Баранов. Себто він тесть Володимира Хурсяка і сват волинського митника Миколи Хурсяка. Всі ці вищезгадані фірми займаються м’ясом. І їх керівниками є родичі волинського митника. Ось так сімейний підряд взявся колотити гроші на м’ясі.

Особливу цікавість викликала фірма «Волиньтрейд», якою керує двоюрідний брат Володимира Хурсяка – Олексій Гончарук. Фірма займається імпортом і оптовим продажем м’яса. У 2018 році фірма увійшла у топ-7 імпортерів м’яса України. Себто фірма завозить в Україну м’ясо з закордону. Розмитнює його, а потім продає в Україні. Та видання АгроДей у одній із своїх аналітичних статей згадує фірму Волиньтрейд як таку, що нібито причетна до схем «сірого імпорту».

«Сірий» імпорт – це коли під виглядом дешевого сала в Україну завозять дороге м’ясо свиней. Тобто везе підприємець з закордону м’ясо, а на митниці його розмитнюють як якісь обрізки. У такому випадку держава несе чималі збитки від недоотриманого податку. Таку схему неможливо провернути без «своїх» людей на митниці. І така схема на митниці існує і про це говорять самі працівники системи.

У розпорядженні журналістів телеканалу «Аверс» опинилися фінансові звіти фірми за 2017 і 2018 роки. Згідно фінансових звітів попри величезні обороти фірма сплачує мізерні податки. От до прикладу згідно фінансового звіту кампанії за 2017 рік дохід фірми становив 90 мільйонів 502 тисячі гривень. Витрати підприємства становлять згідно звіту 90 мільйонів 296 тисяч гривень. Якщо відняти дохід і витрати фірми то виходить сума у 206 тисяч гривень. І саме з цієї суми підприємство платить податок. У 2017 році маючи мільйонні обороти це підприємство заплатило лише 37 тисяч гривень податків.

А у 2018 році згідно фінансового звіту виходить ще цікавіша ситуація. Доходи Волиньтрейду, яким керує двоюрідний брат Володимира Хурсяка за рік зросли у 2,5 рази. Якщо у 2017 році доходи підприємства були 90 мільйонів гривень, то у 2018 році вони становили вже 242 мільйона 498 тисяч гривень. Але знову ж підприємство декларує майже такі самі витрати як доходи. І виходить, що сума від якої вони повинні сплачувати податки 185 тисяч гривень. Тож у 2018 році попри дохід у майже 250 мільйонів Волиньтрейд заплатило 54 тисячі гривень податків до бюджету.
Реклама
Loading...
Коментарів: 11
1 Показати IP 1 Серпня 2019 15:40
не думаю,що ці *фермери* після репортажу зразу кинуться платити податки! І це лише одна ланка в цілому спруті.
Ліна Показати IP 1 Серпня 2019 17:58
А де заробив гроші Була
біба Показати IP 2 Серпня 2019 07:39
коли будуть посадки?
хехъ до біба Показати IP 2 Серпня 2019 10:51
они и были... Чартерами на Карибах.
Лучанин Показати IP 2 Серпня 2019 12:30
"Чи можна, продаючи м’ясо, за рік заробити на Mercedes і квартиру у Києві, яка коштує більше ста тисяч доларів?" А чому не можна? Все залежить від масштабів бізнесу... Дивує відповідь: "Бо ж будь-який підприємець має платити державі немалі податки, а своїм працівникам – зарплату". Тобто ви вважаєте, що бізнезмени, які заробляють мільйони, не платять податки і зарплату, а ті, що заробляються десятки чи сотні тисяч справно платять податки і зарплату і в них немає ніяких сірих схем?
Психопланетарій, Лип Показати IP 2 Серпня 2019 13:22
Очевидно не озброєним оком, що Микола Хурсяк використовував своє службове становище та не одни раз. Раніше було легше хабара дав - взяв, знову дав, знову взяв, і так усі хто працював та працює на митниці. Зараз трохи важче новий керівник - підходжи інші та розцінки збільшились. Ну що сказати: об"єкт заслужив - розстріл з конфіскацією всього майна.
Євробидло до Психопланетарій, Лип Показати IP 2 Серпня 2019 13:57
За що заслужив? За те що він виявився біля корита - а ви ні? За те що він може брати і давати хабарі а ви ні? За те що він має квартири машини - а ви ні? За те в кінець в кінців що в нього получається дурити всіх і вся - а у вас ні? То за це його розстріляти? Та якби вам дати ліцензію і бізнес - то ви б перші бігли би рішати митницю, податкову, і т.д.. і т.п..
андрій Показати IP 2 Серпня 2019 13:25
таких держчиновників-бізнесменів безліч з кожній структурі, цю країну спасуть тількі масові посадки в тюрьму і конфіскація майна.
мама Показати IP 2 Серпня 2019 14:31
Журналисты проводят расследование, пишут об этом в средствах массовой информации, а где же доблестная милиция, прокуратура? Они это не видят? Не знают?.....Ну и что з того, что мы это прочитали? Толку от этого нет....
васька згоранський Показати IP 2 Серпня 2019 17:55
Говорять всi люди: рука руку мие! Любую грязь на руках вiдмие вода! Так и тут два в " уме" а три в дiлi? а пишем ноль цiлих i хрендесятиМ... НЕ ПОМАЖЕШ ТО Й НЕ ПОЙДЕШ!
123 Показати IP 2 Серпня 2019 18:14
Так це взагалі не стаття а дитячий лепет. Ні про що. А тільки припущення. Так можна написати на кожного...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.