USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Онищенко проти Порошенка. Історія «держзради» і «компромату»

2 Грудня 2016 09:59
Служба безпеки України повідомила, що у діях народного депутата Олександра Онищенка є ознаки державної зради. У зв’язку із цим СБУ розпочала слідство. Генпрокуратура анонсувала ще одну кримінальну справу проти депутата. Останній звинувачення у злочинах спростовує і заявляє, що, зі свого боку, передав Мін’юсту США «докази корупції» в Адміністрації Президента України, - пише «Радіо Свобода».

Напередодні народний депутат Олександр Онищенко опублікував матеріал на порталі strana.ua зі звинуваченнями на адресу Петра Порошенка та Адміністрації Президента у підкупі депутатів. Сьогодні депутат-утікач повідомив виданню «Українська правда», що передав докази Мін’юсту США.

У липні Верховна Рада позбавила Олександра Онищенка недоторканності, а в серпні його оголосили у всеукраїнський розшук. Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) підозрює депутата в організації схеми розкрадання коштів під час видобутку і продажу природного газу. Сам Онищенко заперечував свою причетність до цього і називав порушену справу тиском на нього з метою відібрати його бізнес.

Онищенко показав свою американську візу

Народний депутат Олександр Онищенко має дійсну американську візу.

Фотокопію візи Онищенко надіслав до редакції УП.

Раніше агенство "Інтерфакс-Україна" повідомило, що Онищенко не зміг отримати американську візу.

"У Онищенка немає американської візи, мабуть тому, що американська влада має інформацію, яка його компрометує", - сказало джерело агентства в дипломатичних колах, коментуючи повідомлення про передачу Онищенком компромату на президента України Петра Порошенка.

Через кілька годин після публікації цього повідомлення депутат надіслав редакції "Української правди" фотокопію своєї американської візи, термін дії якої закінчується в 2018 році.
Обвинувачення у державній зраді: справедливість чи помста?

СБУ розпочала слідство щодо Олександра Онищенка за ознаками державної зради. Керівник Головного слідчого управління СБУ Григорій Остафійчук заявив, що є фактичні дані, що свідчать про наявність у діях Онищенка ознак кримінального правопорушення, передбачених статтею 111 Кримінального кодексу України –державної зради.

«Олександр Онищенко отримав паспорт громадянина Російської Федерації. Під час візитів до Росії перебував під наглядом російських спецслужб. Він готує масовану інформаційну атаку на владу в рамках стратегії, узгодженої з російською стороною,» – сказав Остафійчук на прес-конференції в Києві.

Заяву СБУ Олександр Онищенко вважає реакцією на обвинувачення президента у корупції. Депутат повідомив виданню «Українська правда», що передав «докази» у Мін'юст США.
«Як тільки я почав озвучувати конкретні факти корупції у вищих ешелонах влади України – включається моментально заїжджена платівка про «російський слід», – написав депутат у Facebook. – Я кажу – ви гроші платите за голосування, а у відповідь – що його слухати, він же працює на російські спецслужби. Я кажу – у мене записи, рахунки, документація є, а у відповідь – це все спецоперація Російської Федерації».


«На пана Онищенка з усім його так званим компроматом очікують в Україні правоохоронні органи, зокрема НАБУ, ГПУ, СБУ з розкритими обіймами», – сказав у коментарі Радіо Свобода керівник Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента Андрій Жигулін.

Пізніше увечері генпрокурор Юрій Луценко заявив, що працівники ГПУ ознайомились із матеріалами, що підтверджують співпрацю Онищенка з російськими спецслужбами.

«Нами здійснюється керівництво в іншій справі проти Онищенко, де ми матимемо результати найближчими днями. Ми очікуємо отримати від одного зі свідків докази незаконних дій громадянина Онищенко не лише по «газовій справі», – додав генпрокурор на брифінгу 1 грудня.

Онищенко: викривач чи зацікавлена особа?

Політичний технолог Сергій Гайдай вбачає зв’язок між публікацією матеріалу про корупцію в Адміністрації Президента та обвинуваченням Онищенка у державній зраді.

«Збіг цих фактів наводить на думку, що, на жаль, наша влада використовує проти будь-якої людини, яка наважиться критикувати її, будь-які важелі тиску. Це подвійна мораль або ж вибіркове правосуддя, яке завжди було притаманне українській владі, хто би до неї не приходив», – сказав Сергій Гайдай у коментарі Радіо Свобода.

Однак політичний технолог Віктор Уколов наголосив, що Національне антикорупційне бюро звинуватило Онищенка у розкраданні коштів під час видобутку та продажу природного газу.

«До його заяв треба ставитися як до заяв зацікавленої особи, адже він сам перебуває під слідством. Якщо він знав про подібні речі, про які він зараз говорить, чому він про це не сказав раніше, до того, як його звинуватили в розтраті чи у привласненні трьох мільярдів гривень?» – зазначає Уколов.

Видання «Українська правда» опублікувало лист у справі Олександра Онищенка, підписаний кримінальним відділом Мін’юсту США. Представник зв’язків із громадськістю Мін’юсту Пітер Кер відмовився коментувати цю публікацію на запит Радіо Свобода. В опублікованому документі зазначається, що уряд Америки не збирається укладати з Онищенком угоду про співпрацю, угоду про визнання підсудним своєї провини, про недоторканність чи угоду про кримінальне непереслідування.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Василь Показати IP 2 Грудня 2016 10:21
І що ще СБУ підконтрольне Пороху робити?
Активіст Показати IP 2 Грудня 2016 11:12
Потекло г.... Тепер один перед одним побігли вислужуватись перед Трампом.
Не-активіст Показати IP 2 Грудня 2016 12:50
Якщо Онищенко чистий перед законом, то що заважає йому в такий самий спосіб оприлюднити інформацію про свою невинуваність з приводу економічних злочинів. З цього приводу він чомусь мовчить. Мовчання в правовій практиці є ознакою згоди.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus