USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

1 вересня: свята, події, факти. День рудих котів у світі та День знань в Україні

1 Вересня 2023 00:00
Сьогодні в Україні – День знань.

У світі – Всесвітній день відбитків пальців, Всесвітній день миру в Німеччині, Всесвітній день молитви про творіння, Всесвітній день написання листів, Всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера, День пам’яті початку Другої світової війни, День рудих котів, Міжнародний день приматів.

В Узбекистані відзначають День Незалежності, а в Словаччині – День Конституції, у Лівії – День революції, у Польщі – День ветеранів, у Японії – День запобігання стихійним лихам, в Гондурасі – День прапора, в Австралії – День мімози, у Сінгапурі – День учителя, на Тайвані – День журналіста, у Зімбабве – День секретаря, у Новій Зеландії – День спонтанного прояву доброти, у Канаді – місяць поінформованості про акне, в США – Національний день вишневого поповера, Національний день гіро.

Православна церква 1 вересня вшановує пам’ять трьох мучеників – Агапія, Тимофія і Теклі, які постраждали за віру приблизно в 304-306 рр. Цього дня православні вшановують пам’ять і Андрія Таврійського, який також постраждав за віру в Христа.

Іменини святкують Текля, Андрій, Микола й Тимофій.

Народилися

Цього дня народилися французький мікробіолог, еколог і ґрунтознавець українського походження Сергій Виноградський, американський письменник Едгар Берроуз, британський фізик і хімік, Нобелівський лауреат Френсіс Вільям Астон, українська громадська і політична діячка Ольга Басараб, український політичний і громадський діяч, член президії Національної Академії наук України Ігор Юхновський, український поет-пісняр Микола Юрійчук, український вчений, педагог-новатор Геннадій Атанов, український естрадний співак, композитор-пісняр, народний артист України Микола Мозговий, українська громадська діячка, дружина експрезидента Віктора Ющенка Катерина Ющенко.

Події

1804 – німецький астроном Карл Людвіг Гардінг відкрив третій астероїд Юнону.

1819 – вперше поставлено на сцені Полтавського театру п'єсу Івана Котляревського «Наталка Полтавка».

1859 – Керрінгтон і Годжсон незалежно відкрили спалахи на Сонці.

1866 – відкриття залізничної магістралі на ділянці Одеса – Балта завдовжки 257 верст.

1898 – відкрили Київський політехнічний інститут.

1919 – у ніч з 31 серпня на 1 вересня внаслідок тактичних прорахунків командування (генерал Кравс) столицю України було здано денікінцям під орудою генерала Бредова.

1923 – Великий кантоський землетрус у Східній Японії.

1939 – нападом Німеччини на Польщу розпочалася Друга світова війна в Європі.

1964 – у Києві відкрито перший в Україні широкоформатний кінотеатр «Україна».

1996 – в Україні запроваджено національну валюту – гривню.

2001 – покарання стратою в українському судочинстві замінено довічним ув'язненням.

2004 – у школі № 1 Беслана (РФ) було захоплено в заручники щонайменше 1200 дітей та дорослих. За офіційними даними, напад скоїли 32 чеченці. У результаті невдалої операції російських спецслужб загинуло майже 300 заручників.

2006 – у Криму почав працювати перший в світі справжній кримськотатарський телеканал ATR.

2008 – прем'єрний показ українського телевізійного мультсеріалу «Легенди України».

2014 – вихід українських сил з Луганського аеропорту під час війни на сході України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Без сумнівів Показати IP 1 Вересня 2023 09:35
потрібно негайно декомунізувати свято 1 вересня - це радянський пережиток, що розпочався з часів Петра 1 (першого російського президента) )))

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus