USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

17 грудня: свята, події, факти. Знайшли календар ацтеків та прем’єра «Сімпсонів»

17 Грудня 2022 00:00
У цей день у світі відзначається Міжнародний день захисту секс-працівників від насильства і жорстокості.

В Україні – День працівника державної виконавчої служби, в США – День братів Райт, Панамериканський день авіації, День кленового сиропу, Національний день вінків, в Білорусі – День білоруського кіно, в Тунісі – День національної революції, на Кубі – День святого Лазаря, в Бутані – Національний день, у Бахрейні - День приєднання, у Бразилії - День інженера-технолога.

17 грудня в православному календарі – день великомучениці Варвари. Він має досить трагічну і сумну історію. Великомучениця Варвара була страчена 17 грудня 306 року нашої ери. Катом став її батько-язичник, який не зміг прийняти той факт, що його дочка сповідує християнство.

17 грудня День ангела імені відзначають: Варвара, Генадій, Іван, Уляна, Яна.

Цього дня народилися британський фізик і хімік, один із засновників електрохімії, винахідник гірничої лампи Хемфрі Деві, французький мікробіолог, який виділив дифтерійний токсин та розробив антидифтерійну сироватку, співавтор однієї з перших робіт про віруси Еміль Ру, український педагог, громадський і політичний діяч Андрій Алиськевич, український етнограф, який досліджував народне мистецтво України Данило Щербаківський, український славіст-мовознавець, письменник, історик літератури, критик Юрій Шевельов (Шерех), американська акторка українського походження Міла Йовович.

Події

1538 – Папа Римський Павло III відлучив від Церкви англійського короля Генріха VIII.

1668 – на старшинській раді в Новгороді-Сіверському Дем’ян Многогрішний обраний гетьманом.

1777 – Франція визнала незалежність британських колоній в Північній Америці (майбутніх Сполучених Штатів Америки).

1790 – у Мексиці знайшли камінь з календарем ацтеків.

1872 – у приміщенні школи сестер Ліндфорс (вул. Фундуклеївська, 21) відбулася перша вистава українського музичного театру в Києві – «Чорноморці» (автор – М.Лисенко; постановник – М.Старицький, він же – автор лібрето за мотивами твору Я.Кухаренка).

1885 – французький уряд оголосив про встановлення свого протекторату над Мадагаскаром, колонізація якого почалась у XVII столітті.

1895 – у США запатентували машину для виробництва шпагату.

1897 – на Харківському паровозобудівному заводі збудували перший український паровоз.

1903 – Орвілл Райт здійснив перший у світі політ на літаку, важчому за повітря, сконструйованому ним разом зі своїм братом Вілбером. Політ тривав 12 секунд.

1917 – Українська Центральна Рада отримала урядову телеграму з Петрограда від Ради Народних Комісарів, в якій зазначалося, що уряд радянської Росії «визнає Українську Народну Республіку, її право цілком відокремитися від Росії... зараз же, без обмеження та безумовно». Водночас до Центральної Ради було висунуто ультимативні вимоги пропустити більшовицькі війська на Південний фронт для боротьби з Каледіним, не пропускати білогвардійські війська, що рухаються на Дон і Урал та припинити роззброєння Червоної гвардії.

1917 – розпочав роботу Всеукраїнський з’їзд робітничих, солдатських і селянських депутатів, який підтримав Українську Центральну Раду. 20 грудня з’їзд відкинув ультиматум петроградської Ради Народних Комісарів, що стало приводом для українсько-більшовицької війни.

1920 – летовище Схіпхол в Амстердамі почали використовувати для прийому літаків цивільної авіації (нині – головний аеропорт Голландії).

1957 – США провели перше успішне випробування міжконтинентальної балістичної ракети «Атлас».

1962 – відбувся перший виступ Beatles на телебаченні – на каналі Granada TV вони виконали пісню Love Me Do.

1982 – на екрани США вийшов фільм Сідні Поллака «Тутсі» за участю Джессіки Ланж і Дастіна Гоффмана у головних ролях (у Каліфорнії прем’єра відбулася 1 грудня).

1984 – Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Про неприпустимість політики державного тероризму та будь-яких дій держав, які спрямовані на підрив суспільно-політичного устрою в інших суверенних державах».

1986 – у Кембриджському шпиталі вперше в історії медицини здійснено одночасну пересадку серця, печінки та легенів.

1989 – на телеканалі Fox (США) відбулась прем’єра мультсеріалу «Сімпсони».

1992 – депутати Федеральних зборів Чехо-Словаччини ухвалили постанову про припинення з 1 січня 1993 року існування Чехо-Словацької Федеративної Республіки й утворення держав-спадкоємниць – Чехії та Словаччини.

1992 – у Вашингтоні, Оттаві та Мехіко підписано Угоду про Північноамериканську зону вільної торгівлі – (NAFTA).

1996 – у столиці Перу Лімі члени ліворадикального руху Тупак Амару захопили в заручники 490 високопоставлених гостей посла Японії і погрожували їх убити. Лише через 5 місяців поліція визволила заручників і знищила терористів.

1998 – США і Велика Британія завдали авіаційні удари по Іраку під приводом відмови того співпрацювати зі спеціальною комісією ООН з питання контролю над іракським озброєнням. Таке ускладнення міжнародної ситуації дозволило відкласти призначене наступного дня голосування в Конгресі США щодо імпічменту президента Білла Клінтона.

2003 – у світовий прокат вийшов фільм «Володар перснів: Повернення короля», останній із трилогії, невдовзі щедро відзначений «Оскарами».

2010 — Європейський Союз офіційно схвалив заявку Чорногорії про вступ до Європейського Союзу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus