USD 39.70 39.98
  • USD 39.70 39.98
  • EUR 39.75 39.97
  • PLN 9.80 9.93

19 лютого: свята, події, факти. День Державного Герба України та було запатентовано фонограф

19 Лютого 2024 00:00
19 лютого в Україні святкують День Державного Герба. Малий Герб України має вигляд тризуба золотистого кольору, який розміщений на блакитному фоні. Його затвердили 19 лютого 1992 року.

Цього дня також відзначають Міжнародний день захисту морських ссавців та досить цікаве свято – Міжнародний день перетягування каната. Цей вид спорту існував вже тисячі років тому.

Також сьогодні – Вастлав’ї в Данії та Норвегії (карнавал перед Великим постом), у Вірменії – День дарування книг, у Туркменістані – День державного прапора, в Ісландії – День дружин, у Мексиці – День збройних сил, у США – День м’ятного шоколаду, Національний тиждень правосуддя щодо тварин, у Франції – Національний фестиваль Савойї.

Цього дня народилися польський астроном Миколай Коперник, польський поет і драматург Зигмунд Красінський, український терапевт і геронтолог, академік Олег Коркушко, гітарист гурту Black Sabbath Тоні Айоммі, японський письменник, сценарист і режисер Рю Муракамі, британський соул-виконавець Сіл (Seal), американський актор Бенісіо Дель Торо, британська акторка та модель Міллі Боббі Браун.

Події

1190 – папа Іннокентій III підвищив лікарняну громаду німців, створену під час хрестового походу, до статусу лицарського ордену: засновано Тевтонський орден.

1600 – виверження перуанського вулкана Вайнапутіна, найсильніше в історії Південної Америки.

1784 – Катерина II видала указ «Про адміністративний устрій Таврійської області», згідно з яким у її складі було утворено 7 повітів: Сімферопольський, Левкопольський, Євпаторійський, Перекопський, Дніпровський, Мелітопольський та Фанагорійський.

1861 – Олександр II видав «Маніфест про відміну кріпосного права» в Росії, згідно з яким позбулися кріпацтва 22,5 мільйона осіб.

1878 – Томас Едісон запатентував фонограф.

1900 – Микола Міхновський у Харкові виголосив свій реферат «Самостійна Україна».

1913 – Педро Ласкуран пробув президентом Мексики 45 хвилин: найкоротше в історії президентське правління.

1945 – морська піхота США висадилась на Іодзімію.

1954 – згідно з рішенням керівництва СРСР, Крим було передано зі складу РРФСР до складу УРСР.

1992 – Верховна Рада України затвердила тризуб як малий герб України.

1993 – англійські дослідники Файнерс і Страуд стали першими людьми, які подолали Антарктиду пішки.

1994 – композиція «Without you» Мераї Кері очолила британський чарт, ця пісня стала першим хітом співачки, що добрався до вершини британського хіт-параду.

1995 – відбулося весілля Томмі Лі й Памели Андерсон. Наречена була одягнена в біле бікіні.

1999 – у США затримано колишнього прем’єрміністра України Павла Лазаренка.

2000 – на Великій Китайській стіні 3200 осіб спорудили найбільшого китайського дракона, що танцює, завдовжки 3048 метрів.

2003 – у Києві відбулася прем’єра фільму «Мамай», що став першою повнометражною роботою режисера Олеся Саніна.

2004 – кубинська курка знесла найважче яйце у світі – воно заважило 148 грамів.

2008 – лідер Куби Фідель Кастро оголосив про відхід з великої політики.

2014 – протистояння на Грушевського. Бійня на Інститутській. У відповідь на прийняття Верховною Радою України законів, направлених на звуження конституційних прав і свобод громадян, які відкривали шлях до масових репресій, з січня 2014 року в Києві на вулиці Грушевського почалось відкрите протистояння протестувальників з міліцією та внутрішніми військами. Апогею це протистояння досягло 19-20 лютого 2014 року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus