USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

2 липня: свята, події, факти. День НЛО та перший політ на дирижаблі

2 Липня 2021 00:00
2 липня в Україні відзначають День податківця. Окрім того, святкують також Міжнародний день спортивного журналіста.

Сьогодні уфологи відзначають День НЛО. Саме 2 липня 1947 року в американському місті Розуелл зафіксували перше падіння «літаючої тарілки», що спровокувало захоплення уфологією. Організатори свята головне своє завдання вбачають у тому, щоб змусити уряди нарешті офіційно визнати той факт, що інопланетяни існують і час від часу надвідують Землю.

Іменини за православним календарем святкують Іван, Марія.

Народилися:

Цього дня народилися німецький композитор Крістоф Глюк (опери «Орфей і Евридіка», «Паріс і Єлена», «Іфігенія в Тавриді»), німецький письменник, лауреат Нобелівської премії Герман Гессе, польська поетеса, лауреатка Нобелівської премії Віслава Шимборська, радянська акторка Олександра Яковлєва («Чародії», «Екіпаж», «Людина з бульвару Капуцинів»), український режисер і продюсер, гендиректор телеканалу СТС (Росія) Олександр Роднянський, український футболіст Володимир Дишленкович, американська акторка, співачка і модель Ліндсей Лохан, український футболіст Денис Дедечко.

Події:

1776Другий Континентальний конгрес у Філадельфії прийняв рішення про відділення американських колоній від Великої Британії. Декларація незалежності була прийнята через два дні, 4 липня, а вперше публічно зачитана — 8 липня.

Декларація незалежності Сполучених Штатів Америки – виданий Другим Континентальним конгресом північноамериканських колоній Великої Британії документ, прийнятий 4 липня 1776 року, яким було проголошено, що тринадцять колоній у Північній Америці стають вільними та незалежними державами і що всі політичні зв'язки між ними та Великою Британією анулюються.

У вступній частині Декларації оповідається про природність людського прагнення до політичної незалежності; визнається, що підстави для досягнення такої незалежності мають бути достатньо вагомими та недвозначними. У преамбулі окреслюється загальна філософія такого явища, як уряд взагалі, та пояснюється правомочність революції у випадку, якщо уряд порушує базові права підданих.

У Декларації надається довгий перелік «неодноразових утисків та узурпацій», вчинених британським урядом проти прав та свобод американських колоністів. Потому згадується про спроби колоністів привернути увагу британської влади до викладених проблем та про прикру відсутність реакції на ці спроби.

1900відбувся перший політ на дирижаблі моделі LZ-1, який сконструював відставний пруський офіцер Фердинанд фон Цеппелін.

Саме Фердинанд фон Цеппелін був організатором виробництва і серійного випуску дирижаблів жорсткої конструкції, що мали жорсткий дюралевий каркас, обтягнутий тканиною, а підйомна сила створювалась окремими балонами з воднем, розташованими всередині каркасу.

Дирижаблі такого типу часто називають «цепелінами».

1951газета «Правда» засудила вірш Володимира Сосюри «Любіть Україну».

На початку 30-их років у Сосюри виник конфлікт з комуністичною партією, членом якої він був з 1920. Переживання на тлі голодної смерті мільйонів українських селян і репресій та розстрілів діячів української культури за постишівщини довели Сосюру до межі психічного розладу. Попри ці несприятливі обставини, у 1930-их роках Сосюра, поруч з будівничою тематикою (типовий «Дніпрельстан» ще з 1926), майже єдиний в Україні культивував інтимну, любовну лірику.

У 1948 році Сосюру відзначено найвищою тоді нагородою – Сталінською премією, але в 1951 він знову зазнав гострих нападів критики, приводом до чого була стаття в газеті «Правда», яка обвинувачувала Сосюру у «буржуазному націоналізмі» за патріотичну поезію «Любіть Україну», написану 1944 року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus