USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

23 лютого: свята, події, факти. День миру та дизельного двигуна

23 Лютого 2022 00:00
23 лютого в Україні і світі святкують Всесвітній день порозуміння та миру. Саме цього дня 1995 року був заснований клуб Ротарі, який об’єднує бізнесменів всього світу задля співпраці, доброзичливих та дружніх стосунків.

У США – День керлінгу, День бананового хліба, День гри в теніс, День плитки, День раціоналізації, в Японії – День народження імператора, в Росії – День захисника Вітчизни, у Таджикистані – День створення Збройних сил, у Гайані – День республіки, в Брунеї – День незалежності, у Канаді – День сільського господарства, в Індії – День посту і духовних практик «Бхаімі Екадаші».

23 лютого також День дизельного двигуна. Дизельний двигун був винайдений німецьким інженером Рудольф Дізель. Патент на свій винахід він отримав саме 23 лютого 1893 року.

Щороку 23 лютого святкують День гри в теніс. Виникла ця гра у Франції в XIV столітті.

23 лютого в церковному календарі – день пам’яті святих Прохора та Харлампія.

Святий Прохор був монахом Печерського монастиря. А ще вважався чудотворцем.

Святий Харлампій був християнським мучеником, а також єпископом з Малої Азії. Будучи вже старцем, переніс досить жорстокі катування, але не зрадив свою віру в Господа. Помер Харлампій на 113 році життя. Він є покровителем чиновників, врожаю і домашніх тварин. А також вважається захисником від душевних хвороб.

Іменини в Антона, Василя, Аркадія, Германа, Геннадія, Івана, Григорія, Марка, Луки, Прохора, Петра, Семена, Валентини, Ганни, Галини.

Цього дня народилися видатний німецький композитор Георг Гендель, український письменник, громадсько-політичний діяч, поет і драматург Василь Капніст, американський кінорежисер, поставник знаменитого фільму «Віднесені вітром» Віктор Флемінг, німецький філософ, психолог, один із засновників екзистенціалізму Карл Ясперс, польський біохімік Казимир Функ (придумав слово «вітамін»), український поет Микола Шпак, славіст і україніст Богдан Романенчук, український політичний і державний діяч, управлінець, прем’єр-міністр України у 1997-1999 роках, лідер Народно-демократичної партії у 2000-2006 роках Валерій Пустовойтенко, український історик, краєзнавець Володимир Підгірний, український державний і політичний діяч, фінансист, Президент України у 2005-2010 роках Віктор Ющенко, український поет, прозаїк, літературний критик, музикант Кость Москалець.

Події

1455 - у Майнці вийшла друком 42-рядкова Біблія Йоганна Гутенберга, що служить традиційною точкою відліку історії друкарства в Європі.

1863 – англійські мандрівники оголосили про відкриття ними джерел річки Ніл.

1874 – англійський майор Уолтер Уїнгфілд запатентував нову гру на свіжому повітрі – Sphairistike, нині відому як теніс.

1886 – американець Чарльз Холл електролітичним методом отримав алюміній.

1881 – у Самарі почали виробництво «Жигулівського пива».

1893 – німецький винахідник Рудольф Дізель запатентував дизельний двигун.

1944 – почалася депортація чеченського та інгуського народів, котрі нібито співпрацювали з німецькими окупантами, з їхньої історичної батьківщини в Сибір.

1947 – почала роботу Міжнародна організація зі стандартизації (ISO).

1994 – Держдума Росії амністувала ГКЧП.

1954 – пленум ЦК КПРС ухвалив рішення про освоєння цілини.

1997 – вчені з Единбурга (Шотландія) повідомили про успішне клонування дорослої вівці. Новонароджена одержала ім’я Доллі.

1998 – лідер міжнародної терористичної мережі «Аль-Каїда» Осама бен Ладен оголосив джихад – священну війну – проти усіх євреїв і християн.

2000 Карлос Сантана одержав вісім нагород «Греммі» (із десяти можливих номінацій).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus