USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.86 10.10

28 січня: свята, події, факти. День «Лего» та Всесвітній день безробітних

28 Січня 2024 00:00
Цього дня у світі відзначаються День затвердження Державного Прапора України, Всесвітній день безробітних, День відкриття Атлантиди, День народження дизельного двигуна, Міжнародний день конструктора «Лего», День непоєднуваних кольорів в одязі, Міжнародний день захисту персональних даних, День подяки розробникам плагінів, День поп-арту.

У США – День ромашки, День чорничних оладок; в Ізраїлі – Новий рік дерев «Ту бі-Шват»; у Вірменії – День Армії; в Руанді – День демократії; в Індії, Малайзії, на Маврикії – Свято болю «Тайпусам».

За новим церковним календарем віряни вшановують пам’ять преподобного Єфрема Сиріна. Він був одним із найяскравіших видатних письменників і вчителів Церкви. Його твори ще за життя були перекладені на грецьку мову. Вони читалися в Церквах після Святого Письма, як колись виголошували твори Єрма і Климента Римського.

Число творів преподобного сягало 1 тис., не враховуючи складених ним молитов, які ввійшли частково в богослужбове вживання, а також віршів, що висловлювали церковне вчення та покладені на народні наспіви.

За старим календарем вшановують пам’ять преподобного Павла Фівейського. Це був перший християнський чернець-пустельник. Він усамітнився в єгипетській пустелі, поселився біля струмка під пальмою і прожив в цілковитій самотності до 113 років.

Іменини за новим календарем сьогодні святкують Володимир, Георгій, Ольга.

Іменини за старим календарем сьогодні відзначають Гаврило, Іван, Михайло, Павло, Прохор, Ян, Олена, Ілона.

28 січня народився перший космонавт незалежної України, генерал-майор Збройних сил України Леонід Каденюк. Цього дня також народилися визначний польський та американський піаніст і музично-громадський діяч єврейського походження Артур Рубінштейн, українська радянська співачка, народна артистка СРСР Лариса Руденко, патологоанатом, бактеріолог, епідеміолог Володимир Високович, американський біохімік, лауреат Нобелівської премії з медицини та фізіології 1968 року Роберт Вільям Голлі, український важкоатлет, дворазовий олімпійський чемпіон у суперважкій категорії Леонід Жаботинський, радянський футболіст, захисник московського «Торпедо» і збірної СРСР Віктор Шустиков, голландська фігуристка Шаук'є Дейкстра, французький державний і політичний діяч, президент Франції з травня 2007 року Ніколя Саркозі, італійський футболіст, воротар Джанлуїджі Буффон, американський кіноактор Елайджа Вуд («Володар перснів», «Вічне сяйво чистого розуму», «Місто гріхів»).

Сталося:

1644 - французький актор Жан Поклен вперше підписався псевдонімом «Мольєр».

1796 – у складі Росії створені Волинська, Київська, Малоросійська, Новоросійська і Подільська губернії.

1820 – російська навколосвітня експедиція під керівництвом Фаддея Беллінсгаузена і Михайла Лазарєва на шлюпах «Восток» і «Мирний» відкрила Антарктиду.

1855 – Панамською залізницею від Атлантичного до Тихого океану пройшов перший локомотив.

1906 – у Санкт-Петербурзі відкрилися жіночі політехнічні курси - перший у Росії вищий технічний навчальний заклад для жінок.

1919 – ухвалена тимчасова конституція Української Народної Республіки, після чого Директорія України переїхала з Києва до Вінниці.

1929 – у Відні почався 1-й Конгрес українських націоналістів, на якому була створена ОУН.

1933 - мусульманин Чаудрі Рехмат Алі, студент Кембриджу, вигадав назву для країни Пакистан (буквально – «Країна чистих»).

1935 – Ісландія стала першою західною державою, яка легалізувала медичні аборти.

1956 – Елвіс Преслі вперше виступив по телебаченню. Він заспівав пісню «Готель розбитих сердець», яка незабаром стала хітом.

1965 – парламент Канади затвердив нинішній дизайн державного прапора.

1986 – через 73 секунди після злету на висоті 14020 метрів вибухнув американський космічний човник «Челленджер». Загинули семеро астронавтів, у тому числі двоє жінок.

1992 – національний синьо-жовтий стяг Верховною Радою України затверджено Державним Прапором України.

2003 – у ході зустрічі президентів Росії та України Володимира Путіна і Леоніда Кучми підписано Договір про російсько-український державний кордон, який зафіксував сухопутну його частину і підтвердив, що Азовське море і Керченська протока є внутрішніми водами кожної з країн.

2010 – президент України Віктор Ющенко визнав воїнів УПА учасниками боротьби за незалежність України. Про це йшлося в указі про ушановування учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus