USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.70
  • PLN 9.76 9.98

4 вересня: дні народження, події, факти

4 Вересня 2017 00:00
Дружина Ірина та діти Анна й Олександр вітають з днем народження улюбленого чоловіка та батька Віктора Сорочана. Імениннику бажають міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії та наснаги у всіх справах. Хай у домі завжди панують мир і злагода, у серці — доброта, а у справах — мудрість та виваженість.

Громадська спілка «СПАС» вітає засновника ПОСП імені Івана Франка, члена спілки Василя Тарарая з ювілеєм! 60 років - це не тільки досвід і роки, але і здобута повага від людей, чимало досягнень та життєва мудрість. Бажаємо Вам, щоб і надалі Ваше життя було наповнене щасливими подіями і новими враженнями! Нехай Ваш дім наповняють благополуччя, радість, сімейний затишок. Здоров'я, молодості душі, блиску очам! Нехай буде поруч удача та фарт, а Господь дарує ще багато літ!
Василь Тарарай
Василь Тарарай
День народження 4 вересня святкує прес-секретар ВОГО «Фундація розвитку громад» Вікторія Дворак. Друзі вітають її зі святом, бажають гарного настрою, величезного щастя, нескінченної любові, достатку в родині, кар’єрного зростання, хороших друзів і, звичайно ж, здоров’я.
Вікторія Дворак
Вікторія Дворак
Також день народження сьогодні святкує представник «Wine Time» в Луцьку Володимир Темченко. Рідні та друзі вітають його та бажають більше приводів для посмішок і радості, вірних друзів, чистої та взаємної любові. Здоров’я хай не підводить, а щастя виявиться нескінченним.
Володимир Темченко
Володимир Темченко
Луцька міська організація ветеранів України війни, праці, збройних сил сердечно вітає з днем народження голову первинної ветеранської організації "Укртелекому" Валентину Петрівну Медведеву. Їй бажають здоров'я, щастя, активного довголіття та Божого благословіння.
Валентина Медведева
Валентина Медведева


Окрім того, іменинниця сьогодні - модельєр-перукар Анна Сокол. Рідні і друзі вітають її з днем народження, бажають сонячних посмішок, яскравих кольорів, гарного настрою, тепла, радості. Нехай яскрава зірка осяє чарівним світлом твій життєвий шлях.
Анна Сокол
Анна Сокол


Колектив Луцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 щиро вітає колишнього заступника директора з навчально-виховної роботи Івана Леуша теперішнього директора Луцького НВК №26. Бажає міцного здоров’я, турботи та уваги близьких, багато світлих і сонячних днів, бадьорості духу та душевного спокою.

Також день народження 4 вересня відзначають екс-голова Волинської обласної ради Валентин Вітер та екс-депутат Луцької міської ради Анатолій Пархом’юк.
Валентин Вітер
Валентин Вітер
Анатолій Пархомюк
Анатолій Пархомюк


Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх іменинників та бажає міцного здоров’я, фінансової стабільності, гармонії у всьому та мирного неба над головою.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Минулого року у цей день лучани зібралися на першу осінюю зарядку в парку. Окрім традиційної акції «Ранкова гімнастика для всіх» відбулася силова підготовка для охочих взяти участь у півмарафоні.

Два роки тому Луцьке ОСББ отримало найбільший в Україні кредит за програмою енергоефективності. Кредитні кошти строком на 10 років надані на здійснення заходів із комплексної термомодернізації і утеплення житлового будинку із 173 квартир.

У 2014 році редакція писала про магістральну вулицю, яка з’явилася на мапі Луцька відносно нещодавно та пролягає через мікрорайони Гуща та Завокзальний. Мова про вулицю Конякіна, яка має 2570 метрів завдовжки, йде від вулиці Карбишева до Карпенка-Карого, перетинаючи вулицю Домни Гордіюк.

Цікаво, що найдавніша річка України знаходиться на Волині. Про те, що на звання найдавнішої річки «претендувала» річка Сліпа Турія, що на Волині, видання писало 4 вересня у 2013 році.

Народилися:

Цього дня народилися французький письменник, політик і дипломат Франсуа Рене де Шатобріан, польський поет-романтик Юліуш Словацький, радянський актор театру і кіно Павло Массальський, французький кінорежисер Крістіан-Жак (Крістіан Моде), український бізнесмен, політичний і громадський діяч, колишній президент Федерації футболу України, віце-президент УЄФА Григорій Суркіс, американська співачка Бейонсе Ноулз, українська фехтувальниця Ольга Харлан, чеський футболіст, центральний захисник донецького «Шахтаря» Томас Гюбшман.

Сталося:

1888 — Американець Джордж Істмен отримав патент на фотокамеру, котра працювала на плівці, що скручувалась в рулон, і зареєстрував свою торгову марку — «Кодак».

Камера «Кодак» була невеликою скринькою (звідси і назва «детективна камера»), трохи більше 6 дюймів у довжину, 3,5 дюйма в ширину і менше 4 дюймів у висоту.

З нею міг працювати кожен, хто, як було написано в інструкції, здатний: 1. Направити камеру. 2. Натиснути на кнопку. 3. Повернути ключ. 4. Смикнути шнур.

«Кодак» № 1 не був крихітною камерою. У неї був об'єктив, який передавав кругове зображення діаметром в 2,25 дюйма на плівку. На ролику містилося 100 кадрів. Коли весь ролик був повністю експонований, то камера надсилалася поштою назад до Істмен, який повертав камеру зарядженою новими негативами і відправляв сто відбитків, наклеєних на картон (або стільки відбитків, скільки було придатних негативів), отриманих з першого ролика — і все це коштувало 10 доларів.

При початковій купівлі заряджена камера коштувала 25 доларів.

Гасло Джорджа Істмена — «Ви натискаєте на кнопку — ми робимо все інше» — пояснює появу першого загальнодоступного мистецтва, яке завоювало всесвітню популярність.

1938 — Створено Українську Національну Оборону («Карпатська Січ»), яку очолив Степан Росоха.

Вони були звичайними протипожежними і культурно-просвітніми товариствами, як і в сусідній Галичині. Не було потреби створювати паралельні чехословацькій армії українські збройні сили, адже вона справедливо вважалася однією із наймодерніших і найбоєздатніших у Європі.

Наприкінці 1930-их років різко загострилася міжнародна ситуація. Напади мадярських і польських терористів, антиукраїнська діяльність промадярської «п’ятої колони», бажання допомогти чехословацьким військам захищати територію краю, змусило уряд Авґустина Волошина прискорити процес створення місцевих збройних сил.

Протягом березня 1938 року «Карпатська Січ» воювала з угорцями, які напали на Карпатську Україну. Через брак зброї боротьба зазнала поразки.

1965 — У київському кінотеатрі «Україна» під час прем'єри фільму «Тіні забутих предків» відбувся мітинг протесту проти нової хвилі політичних репресій серед української інтелігенції.

З різкою критикою арештів серед інтелігенції, які відбулися влітку 1965 року, виступили Іван Дзюба, Василь Стус і В'ячеслав Чорновіл. Під їхнім листом підписалося 140 присутніх.

Після цього реакція властей була блискавичною — Івана Дзюбу звільнили з роботи у видавництві «Молодь» і виключили з аспірантури Київського педагогічного інституту, Чорновола звільнили з редакції газети «Молода гвардія», Василя Стуса відрахували з Інституту літератури АН УРСР, де він був аспірантом.

У 1970-их роках, коли почалися гоніння на діячів української культури, «Тіні забутих предків» тривалий час фактично були заборонені до показу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus