USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

2 серпня: дні народження, події, факти

2 Серпня 2017 00:00
День народження 2 серпня святкує лучанин, палкий вболівальник ФК "Волинь" Ілля Мельничук. Батьки, друзі та кохана дівчина вітають його та бажають богатирського здоров'я, молодечого запалу, міцності духу, прихильності фортуни та здійснення всіх задумів.

Також свято сьогодні у журналістки газети "Волинські Новини" та інтернет-видання "Хроніки Любарта" Лілії Бондар. Колеги та друзі вітають її з днем народження та бажають міцного здоров’я та життєвої наснаги, професійних успіхів та особистих творчих досягнень.
Лілія Бондар
Лілія Бондар
2 серпня свій день народження святкує добрий друг, любий кум та просто хороший хлопець Олександр Пустовіт. "Сашко, щиро вітаємо тебе зі святом, бажаємо міцного здоров’ячка, гарного настрою та якомога більше щирих людей поряд. Нехай в сім’ї панує любов, добробут та благополуччя, а робота приносить багато радості!" - любов’ю вітає його сім’я Панафідіних.
Олександр Пустовіт
Олександр Пустовіт
Окрім того, день народження святкує адміністратор спільноти "Наш Луцьк" у Фейсбуці Сергій Лавренюк. Бажаємо вам міцного здоров'я, оригінальних творчих ідей, позитивного ставлення з боку колег та друзів, багато посмішок, добра і радості.
Сергій Лавренюк
Сергій Лавренюк

Адміністрація та колектив обласного територіального медичного протитуберкульозного об'єднання вітає з Днем народження бухгалтера Ларису Поліщук та бажають їй здоров'я, удачі, достатку, виконання найпотаємніших бажань, жіночих радостей, життєвих солодощів, чудових миттєвостей і нескінченного щастя.

2 серпня святкують дні народження чарівні лучанки: представниця СК ГУНП у Волинській області Анна Павловська та експерт із подорожей Ольга Кара. Друзі, колеги та родичі вітають їх зі святом і бажають завжди бути яскравими, мудрими і сильними, радувати близьких і друзів квітучою красою.
Анна Павловська
Анна Павловська
Ольга Кара
Ольга Кара
Також святкують сьогодні екс-начальник управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації Олександр Хомич та активіст громадсько-політичного життя Ковеля Ілля Тітов.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх іменинників та бажає щастя, успіхів, любові, вірних друзів та світлих мрій.

Сьогодні також – Міжнародний день голокосту ромів. Окрім того, в Україні відзначають День аеромобільних військ.

А іменини 2 серпня у Іллі, Олексія, Костянтина та Івана.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією "Повідом новину". Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік ІА Волинські Новини писало про кількість волиняни, які отримують субсидії. Згідно даних Державної служби статистики України, понад 120 тисяч домогосподарств Волині отримали субсидії у червні минулого року.

Два роки тому декількасот лучан на гостей міста, які завітали на фестиваль національного опору «Бандерштат» взяли участь у флеш-мобі: ставши рівними лініями вони утворили собою слово «Перемога».

Найкращим документальним фільмом усіх часів визнали українську стрічку Дзиґи Вертова "Людина з кіноапаратом" у 2014 році. Знятий в Одесі, Києві та Харкові фільм є методологічним посібником для кінодокументалістів і одночасно "фільмом про фільм", в якому ставляться питання про природу безпристрасної фіксації реальності.

У 2013 році юних волинян навчали рятувати життя. Рятувальну «операцію» провели для дорослих та юних відпочивальників на озері Світязь, на пляжах дитячого оздоровчого табору «Супутник».

Народилися:

2 серпня народилися французький архітектор, автор плану міста Вашингтон у США П’єр Ле Енфан, французький скульптор, автор статуї Свободи Фредерік Бартольді, український письменник, есер, член Центральної Ради Кость Буревій (Костянтин Сопляков), молодший із братів-засновників кінокорпорації Warner Brothers Джек Ворнер, радянський кінорежисер Василь Журавльов(«П'ятнадцятирічний капітан», «Людина у цивільному», «Кордон на замку», «Загибель «Орла»), український громадсько-політичний діяч та історик Всеволод Іськів, радянський льотчик-космонавт, «космонавт №5» - перший комсомолець, що побував у космосі Валерій Биковський, німецький футболіст Штефан Еффенберг, український журналіст та редактор Олександр Крамаренко, американський письменник Джеймс Болдуїн, сербський футболіст, колишній захисник київського «Динамо» Горан Гавранчич, український хокеїст Олександр Бобкін.

Сталося:

1887 — Ровелл Ходж запатентував колючий дріт.

Сталевий дріт діаметром 1.6—2.8 мм, з «колючками» (відрізки дроту 1.4—2.5 мм, скручені у формі двох пружин).

Принцип виробництва полягає в навивці шипів між і поверх двох скручених основ колючого дроту. Шипи виготовляються з термічно-необробленого дроту, діаметром 2 мм. Шипи колючого дроту розташовуються із кроком 75 мм. Матеріали: основа — дріт буд. 2.8 мм, термічно оброблена, шипи — дріт будівельний 2,0 мм, термічно необроблений.

Колючий дріт поставляється в мотках на котушці без упакування. У мотку близько 35 — 40кг (400 м).

1914 — У Львові українські політичні партії об'єдналися в Головну українську раду.

Її засновниками були національно-демократична, радикальна, соціал-демократична партії. Програма Головної Української Ради передбачала такі основні завдання: вироблення загального напряму української політики, вирішення національно-політичних справ у зв'язку з війною, виступ у ролі єдиного політичного представника галицьких українців на міжнародному рівні, формування національного війська. Головною політичною вимогою організації було виборення державної самостійності України.

Головна Українська Рада зверталася до уряду Австро-Угорщини, керівних органів Галичини з петиціями, в яких обстоювала інтереси українського народу, зносилася з представниками центральних держав, привертаючи увагу до українського питання як одного з найактуальніших для європейської політики.

4 серпня 1914 Рада прийняла рішення про створення з добровольців української військової організації, що одержала назву Українських січових стрільців.

На початку вересня 1914 у зв'язку з наступом російських військ Головна Українська Рада перебралася до Відня, де проіснувала до травня 1915, коли була перетворена на Загальну Українську Раду.

1989 — Трагедія на Київському головпоштамті, внаслідок якої загинуло 11 людей.

Колони Київського головпоштамту тоді були (і залишаються досі) традиційним місцем зустрічей і побачень у Києві, тож будівельні «ліси», що ними був покритий вхід до пошти, які стали можливою причиною катастрофи, водночас унеможливили набагато більшу кількість жертв, оскільки не дозволяли скупчуватись людям під колонами, шукаючи захист від дощу, який тоді йшов (під колонами був вільний лише прохід до входу - 1, на 5 метрів, решта місця було зайнято будівельними конструкціями).

Одразу після обвалу міліціонери, пожежники та звичайні перехожі (серед яких було немало десантників, що святкували того дня своє свято в центрі Києва) кинулись розбирати завал. Керував рятувальною операцією полковник міліції Володимир Шапошник. З-під завалів було витягнуто 13 тіл, двоє людей були ще живими, їх обох згодом вдалося врятувати, хоча один з них позбувся обох ніг.

Одразу після катастрофи на Майдан Незалежності почали стягуватись десятки тисяч киян, і згодом про те, що відбулось, уже знав весь Київ. Важливим фактором отримання повної інформації громадськістю став розпал задекларованих радянською владою часів гласності, тож майже одразу влада повідомила про трагедію та чесно назвала кількість жертв.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus