USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

5 лютого: події, факти, дні народження

5 Лютого 2018 00:00
День народження 5 лютого святкують голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, державний виконавець ВДВС Луцького районного управління юстиції Дмитро Навроцький та підприємець Юрій Довгун. Окрім того, 5 лютого день народження у колишнього керівника апарату Любешівської РДА Людмили Божко та журналістки Ірини Степанян.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх іменинників та бажає їм міцного здоров’я, фінансової стабільності, гармонії у всьому, любов у всіх її проявах, мирного неба над головою. Нехай по життю вас супроводжує удача й успіх, оточують близькі за духом люди, а кожен ваш день сяє новими веселковими барвами.
Валентин Марчук
Валентин Марчук
Дмитро Навроцький
Дмитро Навроцький
Юрій Довгун
Юрій Довгун
Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Торік тисячі лучан зібралися, аби попрощатися з мером міста Миколою Романюком.

Два роки тому цього дня редакція розповідала про відкриття нового фіскального центру у Луцьку. Відділення покликане обслуговувати великих платників податків з Волині та інших областей.

У 2015 у Луцьку розпочала свою діяльність місія "Чорний тюльпан" - гуманітарна експедиція, метою якої є пошук та евакуація тіл українських військовослужбовців, які загинули у районі проведення АТО.

2014 року у цей день видання писало про те, що у Луцьку підняли олімпійський прапор. Захід відбувсяз нагоди відкриття ХХІІ Зимових Олімпійських ігор 2014 року.

Питання вартості проїзду в таксі у Луцьку розглядали під час сесії міської ради у 2013 році. Представники перевізників, які були присутні під час наради, розповіли, що вони - приватні підприємці й мають повне право встановлювати на послуги, що надають, будь-яку цінову політику.

Народилися:

Цього дня народилися французький монархіст, американський конструктор зброї, винахідник кулеметаХайрем Стівенс Максим, французький автопромисловець, засновник однойменної фірми Андре Сітроен, революційний демократ Микола Добролюбов, радянський військовий, рядовий-піхотинецьОлександр Матросов (став Героєм Радянського Союзу в 1943 році за те, що закрив своїм тілом амбразуру німецького дзоту у районі села Чорнушки на Псковщині), італійський футболіст і тренерЧезаре Мальдіні, працівник системи МВС, генерал-майор, начальник УМВС Києва, заступник міністра внутрішніх справ України, начальник міліції громадської безпеки на початку 1990-х років Валентин Недригайло (вів переговори з голодуючими студентами в центрі Києва восени 1990 року й не утримався від розгону «революції на граніті»), український волейболіст Юрій Панченко, американський програміст і підприємець Бред Фіцпатрик (відомий як творець «Живого журналу»), аргентинський футболіст Карлос Тевес, португальський футболіст Криштіано Роналдо.

Сталося:

1783 – в області Калабрія на півдні Італії почався землетрус, що тривав майже два місяці. Потужні підземні поштовхи й цунамі зруйнували місто Реджо-ді-Калабрія і ще 180 населених пунктів. Жертвами стихії стали близько 60 тисяч осіб, ще понад 10 тисяч життів забрали епідемії, викликані антисанітарією.

1816у Римі відбулася прем’єра опери Джоаккіно Россіні «Севільський цирульник» (інший варіант – 20 лютого).

1825американка Хана Лорд Монтегю у Нью-Йорку представила на суд громадськості свій винахід -сорочку з пристібним коміром.

1850 американська компанія «Фелікс» запатентувала арифмометр – настільну механічну обчислювальну машину для виконання чотирьох арифметичних дій.

1861американець Коулмен Селлерс запатентував у Філадельфії кінематоскоп.

1919радянські війська під командуванням Миколи Щорса взяли Київ.

1924радіо Бі-Бі-Сі почало передавати з обсерваторії Гринвіча сигнали точного часу.

1928німецький хімік Адольф Віндаус уперше синтезував вітамін D, брак якого спричиняє рахіт. Того ж року Віндауса за його відкриття удостоїли Нобелівської премії з хімії.

1935у Нью-Йорку керівники професійного боксу прийняли рішення, що поєдинки за чемпіонське звання не можуть тривати більше 15 раундів.

1944ухвалено постанову політбюро ЦК КП(б) України та указ президії Верховної Ради УРСР проутворення українського Народного комісаріату закордонних справ.

1953прем'єра мультфільму Уолта Діснея «Пітер Пен».

1960прийнято постанову ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР про організацію в Москві Університету дружби народів (із 1961-го він носить ім'я Патріса Лумумби).

1972Федеральне авіаційне управління США зобов'язало всі авіакомпанії країни проводитиобов'язковий огляд усіх пасажирів, а також їхнього багажу.

1986в СРСР прийнято постанови про створення кооперативів у сфері споживання, громадського харчування та послуг.

1991столиця Киргизії, що 65 років носила ім'я Фрунзе, перейменована в Бішкек.

1992Україна встановила дипломатичні відносини з Норвегією.

1999Майк Тайсон, колишній чемпіон світу з боксу серед професіоналів, одержав рік тюрми за побиття двох людей, чия машина зіткнулася з авто Тайсона. Боксер відсидів лише 3,5 місяця.

2004загадково зник екс-спікер Держдуми Росії, колишній голова Радбезу РФ Іван Рибкін, що висунув свою кандидатуру на пост президента Росії.

2009сомалійські пірати звільнили судно «Фаїна», захоплене під час рейсу з Миколаєва до Момбаси ще 25 вересня 2008 року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
ірина Показати IP 5 Лютого 2018 15:59
Дякую! Щоб Ви теж були на висоті!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus