USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.70 9.88

$7 тис. за виїзд: через організації волинського нардепа Стернійчука і ексзаступника голови Волинської ОВА Гупала утікачі виїжджали з України, – УП

26 Січня 2024 10:53
ГО «Волинський актив молоді», співзасновником якої є нардеп з Волині від «Слуги народу» Валерій Стернійчук, та фонд ексзаступника голови Волинської ОВА Юрія Гупала «Віримо в Україну» причетні до незаконного виїзду за кордон чоловіків через систему «Шлях». Згідно з інформацією журналіста Михайла Ткача, ціна послуги у фонді Гупала становила 7 тисяч доларів.

У розпорядженні Української правди опинився список військовозобов’язаних, які залишили країну в 2023 році через систему «Шлях». Йдеться про майже 900 осіб. На другому році повномасштабної війни. І це лише в одній області.

Ця інформація дає можливість зрозуміти не тільки кількість утікачів, а й хто саме залишив країну. Але найцікавіше в усій цій історії – які благодійні фонди та громадські організації їм у цьому допомогли.

Читати ще: Волинського нардепа Стернійчука відхрещують від організації, через яку за кордон виїхали тисяча чоловіків

Як зазначає журналіст-розслідувач Михайло Ткач, ексзаступник голови Волинської ОВА Юрій Гупало зі спільниками міг організувати масштабну схему переправлення за кордон чоловіків зі значним матеріальним становищем через внесення до системи «Шлях». За інформацією розслідувача, вартість виїзду за кордон через фонд Юря Гупала становила 7 тисяч доларів.
У цій схемі, зазначається, на Гупала могли бути покладені обов’язки лобіювання та подальшого оформлення відповідного пакета документів через органи Волинської ОВА.

Читати ще: Сотні людей у «Шляху»: волинські фонди і далі реєструють чоловіків для виїзду за кордон

Серед волонтерів, які виїжджали з України за допомогою благодійного фонду «Віримо в Україну» Гупала, є багато відомих прізвищ. Наприклад, колишній керівник державного банку Євген Мецгер, футболісти «Динамо», син регіонала Валентина Ландика, колишній помічник Єрмака продюсер Сергій Перман, сини нардепа Вацака.

Як відомо, за період від 24 лютого 2022 року до 24 лютого 2023-го від благодійного фонду Юрія Гупала 611 осіб було внесено в «Шлях», що дало можливість чоловікам призовного віку виїжджати за кордон.

Зазначимо, що Юрій Гупало був призначений на посаду заступника голови Волинської ОДА в сфері гуманітарних питань, волонтерства та координації діяльності з податковою та митною службами на початку березня 2022 року. Він є керівником обласного осередку партії УДАР, має логістичний бізнес.

17 січня 2024 року стало відомо, що Юрія Гупала звільнили з посади заступника голови Волинської обласної військової адміністрації. Про причину звільнення не повідомлялося.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 26
р Показати IP 26 Січня 2024 11:20
Так не зрозуміло чого вони же не в сизо ? 611 помножити на 7 000 буде 4277000 євро не погано завалантерив мені цікаво скільки таких волонтерів ?
Дожилися ! Показати IP 26 Січня 2024 11:29
Який народний депутат - такі і його виборці ! Якими виростуть його діти, в присутності яких так нагло бреше їх тато ?! Що чекає Україну ?
МИ Показати IP 26 Січня 2024 12:16
Цих злочинців - у в'язницю, а тих, зто за хабар виїхав, повернути і на фронт! Навіть офіцери запасу скористалися подібними послугами - їх можна відшукати поіменно, це просто, аби було бажання!!!
Песиміст Показати IP 26 Січня 2024 12:33
Не дивно)) дивно чому злили їх?)))
Анонім до Песиміст Показати IP 27 Січня 2024 12:09
хлопці почали забувати табличку ділення
Корiнний лучанин Показати IP 26 Січня 2024 13:23
Людей спасали.хай за грошi(Бог iм судья) Але спасали.
Корінному до Корiнний лучанин Показати IP 26 Січня 2024 13:38
Назви адресу свого проживання, бо прийшов час тебе спасати
Корiнний лучанин до Корінному Показати IP 26 Січня 2024 14:48
Якi "героi" iнтернетнi. А кишка не тонка ,"герой"?
Ольга Показати IP 26 Січня 2024 13:38
Якби не розкрадали державу на всіх рівнях, то і війни не було. Як жаль .
Якби до Ольга Показати IP 26 Січня 2024 14:57
не приводили до влади сміття, то і в НАТО і в ЄС були
До Корінний лучанин Показати IP 26 Січня 2024 13:50
А Україну хто спасати буде, хто буде рідну землю боронити від ворога, сімї і родини ? Такий живий за кордоном - то мертвий для України !
Ірина до До Корінний лучанин Показати IP 26 Січня 2024 14:18
Ого як загнув
мама до До Корінний лучанин Показати IP 26 Січня 2024 15:55
Нехай боронить рiдну землю той, хто нажився, продаючи ту землю i все, що на нiй.....
Петро Показати IP 26 Січня 2024 14:05
Чи вміє.читати прокурор облпсті? Чи він в долі? Бо якщо ні, то він в ж- пі!
Ірина Показати IP 26 Січня 2024 14:20
Не намовляйте на Стернійчука, там розуму не вистачить щось таке замутити(знаю точно). Він 100% не організатор.
Тяна Показати IP 26 Січня 2024 15:05
Романюк Назар, який нібито займається волонтерством- начальник обласний по транспорту постійно збирає гроші для Стернійчука.
мамі Показати IP 26 Січня 2024 17:04
Не знаю чия ви мама, але мали би знати, що рідна земля від Бога, а не від нотаріуса
Хз Показати IP 26 Січня 2024 18:12
Дивні люди... його спеціально поставили щоб випустив потрібних людей. І підзаробив трошки і поділився, все як політика партії пише
Лучанин Показати IP 26 Січня 2024 22:10
А хто такий Стернійчук…- недодепутат! Алкаш! Полистайте його соціальні мережі одні клуби ресторани, дівки піджейки і готелі. Воно було тупе, тупе і ще раз тупе і таке і є. Він думає що його Богдан Лебідь не здав при допиті?)))) все розповів! І як гроші волонтерські в офісі Стернійчука по карманам крали, і як бл**єй в офіс приводив і як заставив його стати головою громадської організації а тепер відхрестився. Чому побоявся Стернійчук розповісти що у Польщу через Шлях сам виїзджав по тусити! По гульдибанити! На футбол поїхав з такими ж потусити і тьолочек поснімати у Варшаві і Люблені. А прикіньте скільки воно, цей недодепутат заробив. Наші хлопці воюють а воно просто краде безморомно! С**ка
До Лучанин до Лучанин Показати IP 27 Січня 2024 12:35
Одним словом, герой повідомлення знайдений на вулиці тими, хто реально краде, але руками когось іншого родом з смітника
Гупало Показати IP 27 Січня 2024 09:40
А мені по…й, що тут про мене розповідають. Всі були в долі і ніхто мені нічого не зробить.
Зомбіланд Показати IP 27 Січня 2024 12:17
Так дивлячись біографію стернійчука бачу дивне співпадіння - квн. і слуга народу. Знову команда сміху?))
ABC Показати IP 27 Січня 2024 12:37
Є гроші - проблем з виїздом за кордон немає, Валєра все влаштує. Немає грошей - виїзд можливий тільки у східному напрямку, на передову.
Знавець Показати IP 27 Січня 2024 14:43
Якщо ОПУ дозволить або дасть команду правоохоронцям, то всіх їх арештують і може навіть засудять, але тільки якщо дозволить ОПУ
Луч Показати IP 27 Січня 2024 18:51
Всі виїзди погоджує Погуляйко , думайте що хочете
Фермер Показати IP 28 Січня 2024 09:29
А де поділися товари з гуманітарки, з фондів ?