USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Активісти написали звернення митрополиту Ніфонту

19 Червня 2014 09:16
Очистити храми від імперської символіки Росії та антиукраїнської літератури закликали активісти митрополита Ніфонта. Ціллю звернення є привернути увагу до подій, що відбуваються в Україні. Текст звернення підписали 25 активістів. Про це інформують у прес-службі луцького Євромайдану.

Текст звернення подаємо без змін.

"Віра без діл - мертва. Цьому вчить Христос. Церква, як ніхто інший, має виконувати Слова Христа.

Українці – миролюбний, трудолюбивий народ, який ніколи не зазіхав на чуже та ніколи не залишався осторонь чужої біди.

Сьогодні – біда в нашій хаті. Щодня Мати-Україна хоронить своїх дітей. Рушаться долі, залишаються сиротами діти, не припиняються потоки сліз матерів. Смерть витає над Україною. Наш народ не заслуговує на таку долю. Україна належала Господу і завжди буде Його улюбленою дочкою. Ніхто і ніколи не має права посягати на людські життя, українську землю, волю, мову.

Ми, активна частина християнської громади Волині, висловлюємо своє обурення з приводу кривавих подій, які відбуваються у нашій країні.

Тому ми, християни, зважаючи на вашу життєву мудрість і пастирську відповідальність, чекаємо від Вас, Владико Ніфонте, таких кроків:

1. Оприлюднення в ЗМІ офіційну позицію Волинської єпархії УПЦ (МП) щодо війни, яка триває на Сході України та окупації Криму Москвою.

2. Повідомити офіційно російське священноначаліє про відсутність фашизму на Волині та відсутність потреби захищати російськомовних волинян та вірних церкви Московського патріархату.

3. Благословити усім громадам Волині УПЦ (МП) очистити храми від імперської символіки Росії та антиукраїнської літератури.

4. Благословити в усіх церквах Волині УПЦ (МП) на кожній службі молитися за мир, цілісність України, припинення війни окремою молитвою.

І хай благословить Вас Господь!"
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 43
Лучанин Показати IP 19 Червня 2014 09:26
Такого дибільного звернення ще не читав! Які прапори, яка символіка? Вони коли останній раз в церкві були? В тих майданівців вже масовий психоз!
Анонім до Лучанин Показати IP 19 Червня 2014 09:40
це вже не психоз це вже стан психіки....
Анонім до Лучанин Показати IP 19 Червня 2014 11:33
Згоден. Черговий номер під мирною назвою, який покликаний вести до війни, розколу. Якщо уважно прочитати усі пункти, то виходить одна вимога - щоб Церква, в тому числі на Волині, закликала до війни, до продовження війни, знищення усіх, хто протистоїть думці ось таких активістів. І висновок з усіх пунктів - активісти з такими вимогами далекі від Церкви, не знають про що моляться за службами сьогодні, не знають, що мова церковна - це пам"ятка нашої древньої історії. А про символіку, літературу - нічого вони про неї не знають, тому й висувають безглузді вимоги!
лучани Показати IP 19 Червня 2014 09:33
Не тільки не купляти російські товари,а й заборонити МП,як філіал ФСБ в Україні.
Яринка до лучани Показати IP 19 Червня 2014 12:25
Краще б підписався купкою дурнів.
прихожанка УПЦ Показати IP 19 Червня 2014 09:40
Ходжу у Покровську церкву, у святоіллінську церкву, але ніде не бачила російської символіки, антиукраїнської літератури. На скільки я знаю церква не є пропагандистом, причому на кожній проповіді говориться про мир, про любов до ближнього, про любов до ворога свого. Адже говориться в Біблії: «Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує, щоб вам бути синами Отця вашого, що на небі... » (Мт. 5:43-45). А той хто писав такі листи, раджу частіше звертатися до Бога, та ходити до церкви.
лучани до прихожанка УПЦ Показати IP 19 Червня 2014 09:43
На заході України МП займає тиху позицію, а от на Сході та у Криму МП є агресивним нападником на все українське. МП- секта підпорядкована Кремлю. Гундяй_Кіріл недавно заявив,що нема такої країни Україна.
123 до лучани Показати IP 19 Червня 2014 10:01
Немає що казати, чим більше живу на цьому світі, тим більше впевнююсь що ми українці так і не маємо тієї самобутності, у нас лише є ненависть, заздрість. Навіть не думають, що на Суді усі будуть відповідати за діла свої. А ті олігархи, що сидіть у владі, думають, що відкупляться, ні шановні, не відкупитеся і з собою усього не заберете.
лучани до 123 Показати IP 19 Червня 2014 10:05
Зависть, погрози та ненависть навіть до олігархів ,також є гріхом. Секта Путлєра-Гуньдяя сповідує подвійні стандарти.
44 до 123 Показати IP 19 Червня 2014 11:37
нинішні події показують - наша українська самобутність полягає лише у протистоянні Росії. Ми лише можемо додати "анти" до існуючого, щось заборонити чи знищити, але нічого не створити, не об"єднати. Гірко.
44 до лучани Показати IP 19 Червня 2014 11:44
сам чув про те, що нема України? чи сказали по зомбоящику, що так сказав?
Лука до лучани Показати IP 19 Червня 2014 12:01
От цікаво, де ж це він таке заявив???? процитуй дослівно і дай ссилку на його слова....чекаю доказів, а ні то це чергова провокація
активістам Показати IP 19 Червня 2014 11:07
чи є ще якась сфера життя, куди ви ще не сунули свого свинячого писка? Не пхайте його до церкви, а то доведеться вам його вкаротити, і з кабанів зробити вєтнамських поросяток.
800 Показати IP 19 Червня 2014 11:20
Московська церква - це політвідділ. Створена при Золотій Орді і непогано себе зарекомендувала. В російській імперії продовжила свою роботу, тому в 1917 народ спокійно спостерігав, як більшовики трощать церкви - настільки попи були ненависні. В наш час ця церква є одним з ворогів українського народу.
44 до 800 Показати IP 19 Червня 2014 11:41
А про сотні тисяч замучених і вбитих священників, мирян, монахів у радянські часи забув? Ким вони були? прихожанами КП? зруйновані монастирі, церкви належали КП чи УГКЦ? Наступаєте на ті ж граблі, знову нищите усе.
до 44 до 44 Показати IP 19 Червня 2014 13:19
Так, тоді не було ні КП, ні УГКЦ, бо влада росіїї все знищувала і загарбувала, прикриваючись Церквою. І ті храми ж валили, а Ви тій росії і далі служите. Саме тій, бо нинішня оголосила себе правонаступницею Союзу і далі нищить Україну і українців.
44 до до 44 Показати IP 19 Червня 2014 14:11
Не було грекокатоликів та автокефалістів-братів КП?
800 до 44 Показати IP 19 Червня 2014 14:31
Ми пам'ятаємо про це, тому і послали Кирили подалі. А в московській церкві про це забули, тому Кирило до цього часу є для вас духовним наставником. Навіть коли від рук росіян знову гинуть українці. Але не всі зомбовані в московській церкві - вже масово почали втікати звідти.
255 Показати IP 19 Червня 2014 11:44
Щоб ви знали в Україні є Українська православна церква і Українська православна церква Київського патріархату. УПЦ московського патріархату пишуть лише неосвітчені, які не знають історії церкви. І ще в УПЦ постійно моляться за мир, і не лізуть у політику, як це роблять священики з КП. Церква не повинна втручатися у політику. Передайте це Філарету і Михаїлу.
44 до 255 Показати IP 19 Червня 2014 11:53
Філарет і Михаїл лізуть в політику, а м. Ніфонт мовчить. От їх це й дратує, тому і звертаються з такими вимогами - дайте офіційну позицію! Кріпості і сил бажаю м. Ніфонту!
уточнення до 44 Показати IP 19 Червня 2014 12:25
Він мовчить щодо політики, в яку по вуха вліз Мішка та Денисенко, що й є похвальним, і це оцінено всіма віруючими Волинянами, а насправді він молиться, як справжній монах і патріот свого Волинського краю та неньки України, щоб Господь зберіг в єдності та в мирі нашу країну.
і на всю округу крич до уточнення Показати IP 19 Червня 2014 13:32
як допомагають діткам бідненьким і пафосно передають зібрані для дітей гроші хапузі, грубіянці в хамці Грінченко, яка приватизувала дитячий фонд.
Анонім до і на всю округу крич Показати IP 19 Червня 2014 14:40
То й ти допоможи, герой такий, пропафосни своє благе діло, хто не дає???? Можеш навіть зі шкури вилізти чи навіть кнопки на клавішах з'їсти, але навіть і каплі не може зробити КП те що робить УПЦ Волинська єпархія
арп до і на всю округу крич Показати IP 19 Червня 2014 14:40
То й ти допоможи, герой такий, пропафосни своє благе діло, хто не дає???? Можеш навіть зі шкури вилізти чи навіть кнопки на клавішах з'їсти, але навіть і каплі не може зробити КП те що робить УПЦ Волинська єпархія
до 255 до 255 Показати IP 19 Червня 2014 13:30
Філарет і Михаїл не лізуть у політику, а захищають свій народ. Бо Київський Патріархат з народом. І народ з Українською Церквою. Свідчення тому, що загиблих на війні ховали в Київському Патріархаті. А щодо МП, то ж ви самі постійно наголошуєте, що ви московський патріархат. Так само і в Почаєві. То чого тепер виламуєтесь? А в політику ваша церква втручається ще й як. Одні підтримують сепаратистів на Сході, інші проклинають євромайданівців. Ну а ви за рахунок чужих коштів, в т. ч. і Палиці, даруєте діткам подарунки. Для вас війни нема. То чого ходите на похорони убитих. Назбирайте продуктів і завезіть на Схід. Зверніться до свого кіріла, щоб закликасв путіна припинити війну з Україною. І тоді хоча б одним кроком докажете, що ви українці. А благодать дає Бог, а не ви. І все інше вирішуватиме він.
Петро Показати IP 19 Червня 2014 11:59
Дуже доцільне, трішки заанглажовано, але варте уваги це звернення, саме головне чіткість відповіді повинна бути, а ви бездарі з вашими низькими інтелектуальними здібностями особливо коментарі "Лучанин", "Анонім до Лучанин", "активістам", "44 до 800" Хто ви є, чиї ви діти, і хто вас зробив такими недоумками.......
Вася до Петро Показати IP 19 Червня 2014 12:04
Стеблина...йди спати...!
Анонім до Петро Показати IP 19 Червня 2014 12:24
Сам певно з тих активістів!
44 до Петро Показати IP 19 Червня 2014 14:09
ми - українці, громадяни України, православні християни, і батьки наші теж. а щодо інтелектуальних здібностей, то зміст звернення до митрополита та його автори, їх кількість, безглузді звинувачення, агресія, ненависть їх прибічників говорять про себе!!!
Петро до Васі і Анон Показати IP 19 Червня 2014 12:48
Я вже Аноніму написав хто він, і тобі пишу Вася ти ГИДОТА яка немає нічого спільного в уособленні доброти, порядності і людяності, тому шо ти є платним дописувачем з дуже обмеженим інтелектом ГАНЬБА.
МВ до Петро до Васі і Анон Показати IP 19 Червня 2014 15:07
а ненавидіти людину, яку зовсім не знаєш -це вже хвороба і то стабільно проявляється у нашому суспільстві сьогодні(((((
Петро до Вася Показати IP 19 Червня 2014 12:51
Від стеблини виросте Рослина, а від гімна тільки вонвзм.......
болить... Показати IP 19 Червня 2014 13:44
Людина ходить в церкву для своєї душі і до Бога....патріархати то для захожан...облиште сперечатись. 100% впевнена, що все духовенство України і всі віруючи люди щиро моляться за Україну, за її процвітання і Боже благословення. Для Бога немає ані національностей, ані іншомовних і тим більше патріархатів...і звернення дурниця і суперечки ні про що. Займіться всі своїм життям, робіть добрі справи і все буде добре і в сім"ї, і в країні
Для Петра Стеблини з Показати IP 19 Червня 2014 14:24
чи є ще якась сфера життя, куди ви ще не сунули свого свинячого писка? Не пхайте його до церкви, а то доведеться вам його вкаротити, і з кабанів зробити вєтнамських поросяток
кмітливий до Для Петра Стеблини з Показати IP 19 Червня 2014 22:11
подивіться останні проповіді Михаїла на їхньому сайті, та він вказує різницю між патріархатами, і досить доцільну
Васька Показати IP 19 Червня 2014 14:27
Петро Стеблина викладач ВПБА що належить УПЦ КП, хіба належить так пастирові обзивати людей??? ГИДОТА, як то файно для попа, ай вай вай!!!!
800 Показати IP 19 Червня 2014 14:37
Московські попи в трансі - прихожани почали від них втікати, аби не слухати нісенітниці про Кирила. Ще трохи часу і не буде з ким об'єднуватись - залишаться тільки попи в єпархії і в церквах і пару зомбованих бабок.
Брехунові до 800 Показати IP 19 Червня 2014 20:52
мда...ти напевно в церкві був.......коли тебе хрестили.....Зайди в храми УПЦ на недільне богослужіння....чи в селі чи в місті, повні храми, несуть діток до причастя.......молодь молиться....і да .....послухай хоч одну проповідь, якшо там буде згадка про Кирила...от тоді і розкривай рот!
800 до Брехунові Показати IP 19 Червня 2014 22:36
Я до зомбованих не хожу і проповіді московських попів слухати не збираюсь.
+ до 800 Показати IP 19 Червня 2014 20:53
Якийсь БОЛЯЩИЙ!
Для Петра Стеблини Показати IP 19 Червня 2014 15:32
Хто тобі таку дурницю сказав, це ж у вас храми пусті і безблогадатні, ви тільки треби виконуєте і ваша місія на цьому кінчається, турбуйтесь про спасіння пасомих і тоді і на вашій стороні буде благодать Божа, і не буде у ваших самозванців ненависті до інших православних християн які вже знайшли Істину і дорожать нею, а ви самозванці і запроданці, висвятили самі себе і даючи данину Константинопольському Патріарху, чекаєте визнання....знайте що правду і благодать за ніякі гроші не купите!!!!
Лука Показати IP 19 Червня 2014 15:38
Для всіх, щоб вгамувались, що ніякої Церкви Московського Патріархату в Україні немає, а ярлик МП дав Філарет для провокацій в адрес УПЦ http://www.youtube.com/watch?v=5tCAsq9JONg