USD 39.75 40.04
  • USD 39.75 40.04
  • EUR 39.80 40.10
  • PLN 9.85 10.00

Апеляційний суд залишив митрополита УПЦ МП Павла під цілодобовим домашнім арештом

21 Квітня 2023 14:59
Апеляційний суд Києва 21 квітня залишив митрополита УПЦ МП Павла Лебедя під цілодобовим домашнім арештом. Такий запобіжний захід обрав і суд першої інстанції.

Про це повідомляє Громадське із зали суду.

Апеляційну скаргу розглядала колегія суддів під головуванням судді Тетяни Росик. Адвокати митрополита вимагали скасувати запобіжний захід, а от прокурори вважали наявний запобіжний обґрунтованим.

Врешті суд скасував ухвалу попередньої інстанції, але залишив чинним цілодобовий домашній арешт для Павла. Апеляційний суд окреслив терміни запобіжного заходу. Так, митрополит зобов'язаний носити електронний браслет до 30 травня.

Під час засідання адвокати митрополита Олег Поваляєв і Микита Чекман зокрема клопотали про те, що в матеріалах справи неправильно написали прізвище Павла. Мовляв, замість «Лебідя» у родовому відмінку написали «Лебедя», а такої людини «немає у демографічному реєстрі».
Також ішлося про те, що цілодобовий домашній арешт позбавляє митрополита можливості виконувати богослужіння. А це, мовляв, порушує його права на віросповідання. Адвокати просили додати Павлу Лебедю можливість частково проводити богослужіння.

Захисники також вказували на проблеми зі здоров'ям у Лебедя, а також те, що Павло не мешкає в тому будинку, де він нині мусить перебувати (кажуть, що подавали всі необхідні документи).

Читати ще: У суді жалівся, що немає ні світла, ні тепла: журналісти показали розкішний особняк митрополита Павла

А ще вони наголошували, що цілодобовий домашній арешт є одним із найтяжчих запобіжних заходів, передбачених Кримінально-процесуальним кодексом. І це, мовляв, за умови, що найважче можливе покарання для митрополита — три роки позбавлення волі. А раніше Павло ніколи не притягувався до відповідальності, а ще майже 30 років обіймає авторитетну посаду — намісника Успенської Києво-Печерської лаври, казали адвокати.

Після засідання митрополит Павло вирішив подарувати учасникам процесу великодні яйця.
Крім того, до учасників судового засідання хотів долучитися чоловік, який представився В'ячеславом Діловим — «потерпілим у справі». Він наголошував, що Павла Лебедя затримали тільки після його скарги до Офісу президента. Однак всі учасники процесу вказали, що незнайомі з чоловіком.
У чому підозрюють Павла?

Слідчі СБУ 1 квітня повідомили про підозру наміснику Києво-Печерської лаври митрополиту УПЦ МП Павлу за ч. 1 ст. 161 та ч. 1 ст. 436-2 ККУ. У нього вдома та у лаврі провели обшуки. Павло заявив, що йому вручили підозру за підтримку російської агресії проти України й нібито за те, що назвав предстоятеля Православної церкви України Епіфанія розкольником.

Служба безпеки пояснила, що зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності Павла до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування та заперечення збройної агресії рф проти України. СБУ також опублікувала перехоплення телефонних розмов митрополита Павла, де той, з-поміж іншого, радіє тимчасовій окупації Херсона та заявляє, що в західних регіонах України немає українців.

Сам священник заявив, що завжди засуджував «усілякі спроби проти нашої держави, і те, що зробила росія, путін, у жодному разі не виправдовується».

Нагадаємо, оголошенню підозри наміснику Києво-Печерської лаври від УПЦ МП передували розбірки щодо повернення об'єктів лаври в управління держави. Секретар РНБО Олексій Данілов запевнив, що «виносити за ноги» представників УПЦ МП із Києво-Печерської лаври не будуть. Натомість у Мінкульті оголосили, що звернулися до Господарського суду Києва через перешкоджання УПЦ МП щодо передання майна лаври.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Вова Показати IP 21 Квітня 2023 15:19
Клоун з маленьким хрестиком

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus