USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.90 40.20
  • PLN 9.85 10.10

Археологи виявили у Перській затоці стародавнє місто, де видобували перли

5 Червня 2023 00:26
На острові Синія в еміраті Умм-ель-Кайвайн археологи з Об'єднаних Арабських Еміратів, Італії та США виявили одне з найдавніших міст, де видобували перли у Перській затоці. Хоча в історичних текстах згадуються старіші міста з видобутку перлів, археологи зазначають, що вперше фізично знайшли одне з міст цієї давньої доби у країнах Перської затоки.

Як пише Daily Sabah, за словами вченого знайдене стародавнє поселення - "духовний предок" таких міст, як Дубай, інформує UAINFO.org.

"Це найстаріший приклад такого роду перлинного міста Халіджі (у перекладі з арабської - "затока" - ред.), - говорить Тімоті Пауер, археолог, співробітник Університету Об'єднаних Арабських Еміратів.

Раніше археологи вже виявили на острові стародавній християнський монастир, вік якого налічує 1400 років. Місто знаходиться на південь від цього монастиря та займає площу близько 12 га.

Як вважають науковці, у "перловому місті", ймовірно, колись жили тисячі людей та були сотні будинків. За словами Пауера, археологи знайшли залишки безлічі споруд, зроблених із каменю та вапняного розчину. Планування було різним – від тісних кварталів до більш просторих будинків із внутрішніми дворами.

У деяких будинках археологи виявили незакріплені перлини та вантажі для пірнання, які ловці перлів використовували, щоб швидше спуститися на дно.

Артефакти, виявлені під час розкопок, датуються доісламською історією регіону наприкінці VI століття. Як зазначають вчені, знайдене ними місто виникло до появи ісламу на Аравійському півострові, тому в ньому, ймовірно, жили християни.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus