USD 39.85 40.24
  • USD 39.85 40.24
  • EUR 40.00 40.20
  • PLN 9.95 10.20

Астрономи показали дві екзопланети, які можуть складатися переважно з води

19 Грудня 2022 00:51
Команда дослідників з Монреальського університету знайшла докази того, що дві екзопланети, які обертаються навколо червоної карликової зірки, є «водними світами». Вода на них займає велику частину площі.

Ці планети розташовані у планетній системі «Кеплер-138» на відстані 218 світлових років у сузір'ї Ліри, й вони не схожі на жодну з планет Сонячної системи. Такі висновки за результатами дослідження вчені опублікували у журналі Nature Astronomy, повідомляє УП. Життя із посиланням на NASA.

Команда вчених під керівництвом Керолайн Піауле з Інституту дослідження екзопланет, спостерігаючи за Kepler-138 c і Kepler-138 d за допомогою телескопів NASA Hubble і космічних телескопів Spitzer, виявила, що планети можуть складатися переважно з води.

Читати ще: Біля сусідньої із Сонцем зірки знайшли схожу на Землю планету

Водночас астрономи визнають, що на Kepler-138 c і d вони не виявили воду як таку. Натоміть дійшли висновку про водний склад екзопланет, порівнюючи їхні розміри та маси із Землею. Ці планети, за оцінками вчених, мають складатися здебільшого з матеріалу, що легший за гірські породи, але важчий за водень або гелій (вони складають основну масу планет-газоподібних гігантів, як-от Юпітер). Найпоширенішим із цих кандидатів є вода.

«Раніше ми вважали, що планети, які трохи більші за Землю, – це великі кулі з металу та каміння, як збільшені версії Землі, й тому ми назвали їх суперземлями. Однак тепер ми показали, що ці дві планети, Kepler-138 c і d, досить різні за своєю природою, і що велика частка всього їхнього об’єму, ймовірно, складається з води. Це найкращий доказ існування водних світів, типу планет, існування якого астрономи припускали протягом тривалого часу», – підкреслив співавтор дослідження та професор астрофізики в Монреальському університеті Бйорн Беннеке.

Читати ще: Hubble зробив яскраву фотографію зоряного скупчення у сузір’ї Стрільця

Як з'ясували вчені, об'єми цих екзопланет більш ніж втричі перевищують об'єм Землі і мають вдвічі більшу масу.

При цьому у Kepler-138 c і d набагато менша густина, ніж у Землі. Астрономи вважають цей факт дивним, адже більшість планет, трохи більших за Землю, які було детально вивчено до цього часу, здавалися «кам'янистими світами», подібними до нашого. Додають, що порівнювати їх можна з деякими крижаними супутниками в зовнішній Сонячній системі, які також значною мірою складаються з води, що оточує кам'янисте ядро.

Попри те, що вода займає велику частину площ екзопланет, на них не обов'язково є океани, подібні до земних. Принаймні на поверхні планети, зауважує керівниця дослідження.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus