USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

«Бандерштат»: письменник з Донбасу відмовляється від допомоги для переселенців

9 Серпня 2016 11:41
«Голос Донбасу» - письменник-переселенець Олексій Чупа на «Бандерштаті» презентував нові книги та розповів, чому не отримує допомоги як тимчасово переселена особа.

Олексій Чупа виступив на літературній сцені фестивалю українського духу «Бандерштат» 7 серпня.

Він є автором прозових книг «10 слів про вітчизну», «Бомжі Донбасу», «Казки мого бомбосховища», «Акваріум», «Вишня і я», поетичних збірок «Українсько-російський словник», «69» та «Кома». Письменник-переселенець, якого називають «голосом Донбасу», під час літературного ранкування читав поезію та розповідав про те, чи можна займаючись літературою заробити собі на прожиття.

З його слів, в Україні через специфіку ринку складно видати першу книгу. Разом з тим, коли ім’я автора вже «на слуху», то видавець зв’язується з таким письменником значно охочіше. Автор зауважив, що не нарікає, адже має три завершених невиданих тексти, тобто, має матеріал як мінімум на три роки.

«Я не отримую допомогу, як тимчасово переселена особа, це принципова позиція. Справа у тому, що заняття літературою мені зараз дозволяють не ходити на роботу. Я хочу піти працювати, але сиджу вдома, як домогосподар – готую, прибираю і при цьому займаюся текстами», - розповів Олексій Чупа.
У рідній Макіївці він працював машиністом на заводі, згодом, як жартує письменник, переїхавши до Львова та попрацювавши певний час сфері журналістики, він «був у такому шоці, що почав шукати роботу на заводі у Львові». Письменник розповів, що мешкає зараз у містечку Летичів на Хмельниччині.

«З моїм місцезнаходженням постійні проблеми. Коли я жив у Макіївці, завжди казав, що я з Донецька, бо доводилося дуже довго пояснювати, що таке Макіївка. Зараз я кажу, що я з-під Хмельницького, адже доводиться довго пояснювати, що таке Летичів», - зізнався Олексій Чупа.

У рідній Макіївці він не був з 2014 року, бо підозрює, що у нього можуть виникнути проблеми при перетині блокпостів невизнаних «республік». Так, його брата, який мешкає у Покровську (колишньому Красноармійську), на блокпостах часто розпитують про рідню.
Окрім того, письменник розповів, що обов’язково відвідає «Бандерштат» наступного року. І навіть якщо його не запросять виступати, то приїде з наметом. Олексій Чупа пригадав фестиваль у Гуляйполі та назвав «Бандерштат» «безалкогольною едицією Гуляйпільського фесту», який він відвідував у юному віці.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus