USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

7 євро за в'їзд: у ЄС запропонували нову систему попереднього дозволу на поїздки

29 Січня 2021 19:02
Комісія ЄС запропонувала нову систему попереднього дозволу на поїздки через зміну кількості відвідувачів, які приїжджають до Європи, і причин, за якими вони туди їдуть. Система буде стримувати потенційних злочинців і терористів.

Більш детально – у матеріалі ТСН.ua.

Як повідомляє Представництво України при Європейському союзі, саме з питань безпеки від 2021 року Європейський Союз запроваджує Європейську інформаційну систему авторизації подорожей – ETIAS. Вона означає внесення змін до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн. Тобто, від 2021 року ці зміни стосуватимуться не тільки України, але й, наприклад, громадян Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії.

Чому і коли було ухвалене таке рішення ЄС

Ініціатива щодо створення Європейської інформаційної системи авторизації подорожей ETIAS виникла ще у квітні 2016 року в рамках підготовки Європейською Комісією пропозицій щодо посилення безпеки на зовнішніх кордонах ЄС. Восени 2018 року Європейський Союз схвалив необхідні законодавчі рішення про систему авторизації подорожей, яка поширюватиметься на громадян третіх країн, що користуються правом безвізового в’їзду на територію Євросоюзу.

Існує чотири основних причини впровадження ETIAS:

Європу відвідує набагато більше людей: торік зареєстрували близько 200 мільйонів відвідувачів;

Кількість біженців і людей, що шукають притулку з різних причин, включаючи переслідування, війни, економічні вигоди – різко зросла за останні кілька років;

Терористичні інциденти почастішали, і це надає тривожний вплив на громадян Європи. Нещодавно постраждали такі країни, як Франція, Бельгія, Німеччина і Іспанія.

Досягнення в галузі електронних комунікаційних технологій, а також використання Інтернету мандрівниками у всьому світі зробили електронну форму попереднього дозволу на поїздку реалістичним і практичним способом отримання такої інформації, яка є корисною для колективних прикордонних служб і служб безпеки Європи.

Як це працюватиме і скільки коштуватиме

Від 2021 року перед поїздкою до держав-членів ЄС громадянам України необхідно буде отримати попередній дозвіл на поїздку шляхом подання онлайн-заявки. Видавання авторизації на подорож займатиме декілька хвилин у разі відсутності застережень у правоохоронних органів ЄС або елементів, що потребують подальшого вивчення.

За кожне звернення заявник повинен буде сплатити комісію в розмірі 7 євро (для осіб, молодших 18 та старших 70 років – безкоштовно). Авторизація буде дійсна протягом 3 років або до завершення терміну дії проїзного документа, зареєстрованого під час подання заявки.

Важливо: Європейська інформаційна система авторизації подорожей не є аналогом візової системи. Йдеться лише про простий дозвіл до поїздки. У разі відмови у в’їзді через ETIAS, особа матиме право подати апеляцію на рішення системи.

Попередня авторизація дозволить ЄС завчасно ідентифікувати осіб, що можуть становити міграційну загрозу та значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів. Нова система також дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в’їзді до ЄС безпосередньо під час перетину кордону, адже подорожувальники будуть знати завчасно, чи не має у держав-членів ЄС застережень щодо їхньої поїздки. Тож, у разі наявності попереднього дозволу через ETIAS та дотримання інших стандартних вимог безвізового режиму з ЄС, є можливість й надалі користуватись перевагами безвізових подорожей до ЄС.

Які дані необхідні системі

Типи запитуваної інформації включають:

- Біометричні і особисті дані, такі як ім’я, дата народження і стать;

- Додаткові дані кандидата, такі як домашня адреса та адреса електронної пошти;

- Історія освіти, наприклад початкова, середня, професійно-технічна, вища або відсутність освіти;

- Інформація про проїзний документ, наприклад, паспорт або інший документ, включаючи такі дані, як номер документа, дата видачі, термін дії та країна;

- Поточна професія або робота, включаючи посаду, а також контактні дані;

- Перша країна-член ЄС прибуття;

Загальні питання, що стосуються минулої злочинної діяльності, вживання наркотиків, поїздок в зони конфліктів, а також історії імміграції з ЄС та інших країн.

Відмова ETIAS

Кандидати, яким відмовлено в ETIAS, отримають інформацію про причини відмови. Це буде включати інформацію про конкретну країну-члена ЄС, яка ухвалила рішення щодо заявки. Кандидати, яким було відмовлено в ETIAS, мають право подати апеляцію. Обробка апеляцій також буде відбуватися в державі-члені ЄС.

Нагадаємо, що для українців 2021 року доступні перельоти на курорти 35 країн.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Ясно Показати IP 29 Січня 2021 19:22
У Європі потрібні дешеві наші робітники, а не скупі наші туристи.
скептик Показати IP 29 Січня 2021 20:36
раніше залізну завісу будував СеРиСеРи, тепер будує "демократична " еуропа. А ВІДБИТКИ ВСІХ ПАЛЬЦІВ разом з ногами і аналізи мочі і калу здавати не треба ? щодо наркотиків - перевірили б спочатку гуляндців
Спростування Показати IP 30 Січня 2021 01:36
Введення в дію системи відкладено до 2022 року. https://mintrans.news/dorogi/es-otlozhil-vvedenie-platnogo-vezda-dlya-ukraintsev

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus