USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Богемна тусовка та перша луцька заправка: Олександр Котис відкриває «міську Атлантиду». Фоторепортаж

15 Серпня 2020 09:00
Відомий дослідник історії Луцька Олександр Котис провів першу тематичну екскурсію вулицями у цьому сезоні. Мандрівка епохами вийшла насиченою та дуже цікавою.

Організатором науково-популярного дійства виступив Молодіжний центр YouthСфера. Раніше він вже проводив низку заходів під загальним гаслом: «А давайте...» Цього ж разу гостям запропонували прогулятися цікавими та маловідомими місцями Луцька.
Те, що прогулянка буде неординарною, гарантувало ім’я екскурсовода – Олександр Котис. Дійсно, його – дослідника, історика, журналіста та начальника відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Луцької міської ради – добре знають як знавця рідного міста. Тож послухати його історії зібралося чимало охочих. Організатори кажуть: за два дні до призначеної дати вже не було вільних місць, довелося мало не відбирати у гостей заходу, уточнюючи їх плани на вечір.
Сам Олександр каже: «Фішкою екскурсії є те, що вона ґрунтується на матеріалах, які доводиться «викопувати» у архівах, інтернеті, спілкуючись зі старшим поколінням. Тому мій авторський погляд, мої дослідження і визначають тему таких прогулянок містом. Особливо приємно те, що люди це дуже цінують. Пригадую, як у коментарі під однією зі статей чоловік (а йому було більше 60 років) зазначив, що змалечку живе у будинку на певній вулиці, і не знав, яку круту історію має це місце».
Першим об’єктом першої екскурсії Олександра у 2020 році, стала перша бензинова заправка у місті Луцьку. Знаходилася вона, де б ви думали – на місці нинішнього пам’ятника Лесі Українки. Тоді це була вулиця Ягелонська, по якій пересувалися автомобілі. Їх тоді вже було досить багато, і для зручності водіїв тут встановили бензинову колонку.
Будинок Цезаре Розаліні став наступним етапом екскурсії. Відомий кондитер прославився не лише своїми вишуканими десертами, але й прихильним ставленням до людей мистецтва. Тому саме тут збиралися представники тогочасної богеми. Нині це вулиця Заповітна – тихе місце нічим не видає таке яскраве і різнобарвне минуле.
Перед гостями розгорнулися колоритні історії карт луцького водоканалу, планів масштабної забудови парку, таємничих кам’яних надгробків. Почули мандрівники й захоплюючу історію родини Кронштейнів, з нащадками якої Олександр Котис спілкувався особисто. Колись один з їхніх будинків знаходився на місці ательє «Зося» і вражав розкішшю. А самі ж Кронштейни залишили слід у європейській історії, яка нагадує собою вишуканий і заплутаний детектив. Адже один з них – Йозеф Кронштейн – брав участь у замаху на першого канцлера ФРН.
Завершилася екскурсія у Старому місті. Тут Олександр розповів про період окупації Луцька військами Австро-Угорської імперії. Сумний епізод історії, водночас, залишив по собі багато корисної інформації. До міста приїжджало чимало європейських художників та фотографів, які фіксували тогочасне міське життя. Не обійшлося прощання з гостями екскурсії і без запитань та спільних фото. До речі, Олександр Котис анонсував плани на майбутні екскурсії – не менш цікаві за темами. Аби їх не пропустити, слідкуйте за його сторінкою та сторінкою Молодіжного центру YouthСфера у фейсбуці. Усе заради того, аби «міська Атлантида» – втрачені місця з цікавою історією – розкрила свої таємниці небадужим!
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Руслана Показати IP 15 Серпня 2020 11:16
Дуже цікаво! Дякую.
Любарт Показати IP 28 Серпня 2020 20:15
Хохли чому ви так засрали місто?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus