USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92

Через 30 років пенсії українців різко зменшаться: прогноз Кабміну

29 Березня 2021 14:44
Уже через 30 років пенсії в Україні можуть знизитися майже вдвічі. Це станеться, якщо не впроваджувати накопичувальну пенсійну систему.

Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна, пише Корреспондент.net.

За словами Лазебної, щоб уникнути цієї ситуації, потрібно вводити накопичувальну систему пенсій.

«Якщо не накопичувати і нічого не робити, то коефіцієнт заміщення в Україні через 30 років буде 18%. Зараз він близько 30%. Це – скільки складає наша пенсія відносно заробітної плати. Це прогноз Світового банку. Тобто, наприклад, якщо зарплата 10 тисяч гривень, то пенсія – 1 800 гривень», – зазначила міністр.

Лазебна підкреслила, що уряд вже в ручному режимі «дотягує» солідарні пенсії.

«У нас є п’ять мінімальних пенсійних виплат. Одна розраховується від прожиткового мінімуму для людей з маленьким стажем, інша – для людей з повним стажем, зараз становить 2 400 гривень і залежить від мінімальної зарплати. Ще три ми встановлюємо урядовими рішеннями, в тому числі, доплати за віком», – заявила глава Мінсоцполітики.

Вона підкреслила, що без накопичувальної пенсії кожна держава буде в ручному режимі «латати дірки».

«В Україні потрібно будувати цивілізовану накопичувальну систему. Саме зараз і потрібно це робити. Щорічно 60 тисяч осіб через вік у нас просто позбавляються можливості брати участь у пенсійному накопиченні», – зазначила міністр, додавши, що в 77 країнах працює накопичувальна система.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
скептик Показати IP 29 Березня 2021 15:00
основна проблема цієї та попередніх туп"р"лих владців - повне нерозуміння принципів формування солідарної системи та небажання будувати здорову економіку. і ніяка накопичувальна система вам не допоможе. ваша безтолкова діяльність призвела до виїзду половини працездатного населення за межі держави !!!!!! олігархи не платять навіть мізерних внесків, грабуючи країну.
Анонім Показати IP 29 Березня 2021 15:02
прогноз свiтового банку робиться стосовно доступностi трудових ресурсiв))) запропонована схема схожа на розвод на зразок росiйського ФНБ, який тихенько розтягнули
Манька Аблігація Показати IP 29 Березня 2021 15:03
А якщо старим єврейським способом просто купляти золото? То хай за гривню чи 100 доларів дають чи 1000 000 рублів! Буде пх.
К.лучанин Показати IP 29 Березня 2021 15:24
З накопичувальною системою запізнились на 30 років. У 90-х про це говорили у ВРУ, при Кравчуку , потім при Кучмі, але толку ніякого не було. При Ющенку - взагалі повний відстій, ні слова! Зараз Лазебна говорить про коефіцієнт заміщення через 30 років і зп у 10тис. гривень. Та зп у 10тис. грн. може бути мінімально ганебною, про що вона пані Лазебна говорить? І це говорить міністр? Та такі речі кожен студент -економіст знає. Від міністра не чути конкретики ніякої. Вона зобовязана говорити конкретно із програмою дій, а не лякати якимось страшилками. Який Уряд такий і міністр з команди Зе.
Ваван Показати IP 29 Березня 2021 16:20
Не забирайте в нас з зарплати відрахування у пенсійний фонд, і нам не потрібні будуть ваші пенсії! Тих коштів нам вистачить на безбідну старість
Ти до Ваван Показати IP 29 Березня 2021 17:46
Да ви на унітази все поспускаєте, пробухаєте,а потім бідні нещасні, проблеми строїти до держави почнете.
123 Показати IP 29 Березня 2021 16:31
якщо не вміють керувати державою, може пора в село вилами гній кидати?
Анонім до 123 Показати IP 29 Березня 2021 17:34
про 73% було нагадування? плоть вiд плотi. якi ми - такi i вони. не варто на дзеркало обурюватися
Юстас Показати IP 29 Березня 2021 17:34
Щоб гній кидати, треба спочатку навчитися коренеплоди вирощувати, траву косити, сіно гребсти й корову доїти, кормити її й поїти, щодня й по три рази.
Анонім Показати IP 29 Березня 2021 18:47
Гадалка,яка гадає на 30 років вперед.
скептик до Анонім Показати IP 29 Березня 2021 20:14
а їй по барабану, що буде через рік. їй головне зараз щось зморозити, щоб продемонструвати бурхливу діяльність
Внук Показати IP 29 Березня 2021 18:49
Головна проблема, і мавпі з бананом ясно, крім профільного міністра, в наступному: 1) відсутність належного оподаткування реальних прибутків олігархічного бізнесу; 2) майже всі реальні зарплати приватного сектору в тіні повністю або частково; 3) масовий виїзд працездатного населення закордон без перспеткив зміни роботи і бажання вернутись в Україну. І нічого ніхто з цим не робить. Хто і з чого буде вносити кошти в накопичувальний фонд, коли люди на одяг гроші відкладають?