USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Донбас отримає спецстатус лише на 3 роки

15 Вересня 2014 18:45
Президент України Петро Порошенко під час наради з керівниками депутатських фракції і груп відзначив «особливу актуальність, яку набувають питання Мирного плану». Він, зокрема, запевнив, що особливий статус Донбасу, який прописаний у законопроекті, має чітке визначення у часі - 3 роки, - йдеться у повідомленні прес-служби глави держави.

Петро Порошенко нагадав, що ключовими елементами Мирного плану, з якими він йшов на президентські вибори, є питання особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей, «які де-факто є елементами децентралізації з повним і безумовним дотриманням суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави, з гарантованою належністю державі всіх основних атрибутів, включаючи зовнішню, безпекову, правову політики».

Президент звернув увагу на той факт, що особливий статус має чітке визначення у часі - 3 роки. «За цей час у нас буде можливість запровадити у життя питання глибокої децентралізації, яке також має бути предметом внесення відповідних змін до Конституції», — відзначив президент.

Говорячи про запропонований ним законопроект про амністію, президент відзначив, що під амністію не підпадають злочинці, які скоїли злочин за статтями Кримінального Кодексу щодо навмисного вбивства, тероризму, замаху на життя державного діяча, працівника правоохоронних органів, судді, зґвалтування, мародерства, знущання над загиблими, знущання над пам’ятниками, і ціла низка інших статей, які мають забезпечити цілісність нашої держави.

«Решта статей - це абсолютно нормальна світова практика і є інструментом, який дозволяє розпочати політичну реалізацію програми з впровадження миру. Немає зараз більш важливого завдання для нас, ніж мир. І це ключові позиції, які його забезпечать. Звертаю вашу увагу, що зрив цього процесу тягне за собою непередбачені наслідки, і кожен з вас може зрозуміти, які», - наголосив глава держави.

Також президент звернув увагу депутатів на необхідність першочергового розгляду погодженого з Урядом проекту антикорупційного закону, включаючи закон про Антикорупційне бюро та інші закони, які сьогодні є одним з елементів наших зобов’язань перед Міжнародним валютним фондом, ключовою позицією по імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

«Це ті речі, які мають, нарешті, надати законодавче забезпечення антикорупційним крокам влади», - підкреслив президент.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
журналіст з Володими Показати IP 15 Вересня 2014 21:16
Цим сами " особливим статусом" знову закладають міну сповільненої дії під суверенітет та цілісність України. Приклад Автономна Республіка Крим уявімо , що незабаром отримають окремі райони Донецької та Луганської областей оцей " особливий статус" і приміром на різдво 2015 року проведуть відповідний референдум .... ну, що хіба не повториться другий Крим. Уявімо розігріті відповідними інформаційними технологіями і наслідуючи приклад "окремих особливих районів " , на весну 2015 року Харківська чи Сумська області закличуть російських диверсантів.... і через півроку війни отримають також "особливий статус "на ... рік чи два. Так можна повторювати два чи три роки - і з України нічого незалишиться
віктор Показати IP 15 Вересня 2014 22:23
шкода росіян...які вони безтолкові...ну сиділи б в російському раю...так ні...тільки зароблять батьки якусь лишню копійчину і зразу своє чадо відправляють в європейське рабство...і по російському телебаченню тільки й чути що вони досягнуть європейських стандартів...невже будуть в росії європейське рабство будувати....
Дончанин до віктор Показати IP 15 Вересня 2014 22:39
коментар було видалено
ПС до віктор Показати IP 16 Вересня 2014 01:16
За росiйське ТБ 3рокi позбавленя волi -за тобою йдуть .шикуйсь.
Анонім до віктор Показати IP 16 Вересня 2014 08:16
себя пожалей...
Анонім Показати IP 15 Вересня 2014 22:49
коментар було видалено
Дончанин до Анонім Показати IP 15 Вересня 2014 22:53
коментар було видалено
))) Показати IP 15 Вересня 2014 22:50
все то же самое, слово в слово, предлагалось на рассмотрение ВРУ еще в апреле. внимание, вопрос: зачем трупы кидались, или трупы и были целью?
Анонім Показати IP 15 Вересня 2014 22:51
Для даунбаса! "Росія - країна незагнузданих пристрастей і рабських характерів". З нотаток європейців про Московію і московитів Москва як столиця Московії-Росії була заснована на глухій окраїні Київської Русі київським князем Юрієм Долгоруким, могила якого все ж знаходиться в Києві. Про це треба постійно нагадувати сучасним російським шовіністам на зразок Жириновського, котрі прилаштовують до України назву "окраїна". Тривалий історичний період (IX-XVIII ст.) писемність і європейська культура ішли в Московію з України і через Україну. Перший російський академік М. Ломоносов здобував освіту в Києво-Могилянській академії, більшість російських філософів визнавали себе учнями чи послідовниками Г. Сковороди. Українські університети - Острозька та Києво-Могилянська академії - з'явились у XVI-XVII ст., а російська Академія наук та університет у Санкт-Петербурзі були засновані лише в 1725 році. Петро I у 1698 р. так говорив у Синоді: "Священники у нас грамоте мало умеют… вже нам бы их в обучение послать в Киев, в школы". Відомо також, що з 21 ректора Московської слов'яно-греко-латинської академії 18 були киянами, а з 20 засновників Російської академії наук 12 були вченими з України, 1 росіянин (М. Ломоносов), а всі інші - іноземці, серед них і знаменитий Л. Ейлер. За таку допомогу Петро I "віддячив" Україні суто по-російськи - у 1720 році заборонив друкувати книги українською мовою. Цим варварським актом була розпочата ціла епоха російського етноциду української нації, включно із заборонами, голодоморами і депортаціями, яка скінчилась наприкінці XX століття у нас на очах. Щодо культури і освіченості українців у XVI - XVIII ст. маємо численні свідчення очевидців. Так, датський посол при Петрі I в 1711 році записав: "У козацькій країні всі благоденствують і всі живуть у розкоші. У протилежність до росіян кожен козак ходить до церкви зі своїм молитовником (бо вміє читати! - прим. автора). Вони під усіма оглядами незрівнянно чистіші і охайніші за росіян. Хати гарні, вулиці чисті. У Росії нічого подібного я не бачив... Влада тут ввічлива, зустрічають хлібом- сіллю, не так, як у Росії". Про це ж свідчить і поляк Павло Алепський, який 1654 року пише: "Від міста Рашкова і по всій землі козаків ми помітили прекрасну рису, що розпалила наш подив: всі вони, за винятком небагатьох, навіть більшість їх жінок і дочок, уміють читати і знають порядок церковних служб і церковні співи". Зазначимо, що в ті часи Європа була переважно неписьменною. Інший іноземець, англієць Джозеф Маршалл зробив такі записи: "... Ми зустріли валки українців, що різняться під кожним оглядом від інших мешканців Росії. Це дуже шляхетна раса. Вони виглядають кріпкіше та краще від москалів і перевищують їх у всьому, де лиш одна кляса людей може перевищувати іншу. Вони є чистіші, люб'язніші, чесніші, благородніші, ввічливіші, відважніші, побожніші та менш забобонні... За столом українського селянина більша чистота, аніж за столом у московського князя" (1772 рік). З іншого боку є також численні паралельні свідчення незаангажованих іноземців про народ і культуру Росії тих часів, як наприклад: "Московітяне, власне кажучи, справжні варвари, недовірливі, брехливі, жорстокі, розпусні, обжерливі, користолюбиві, жебраки і боягузи. Вони до того ступеня грубі і неосвічені, що без помочі німців, яких у Москві велика сила, не могли б нічого доброго зробити" (Ля Невіль, франц. посол. "Записки про Московію", 1689 р.). У тому, що це невипадкове свідчення недоброзичливця, нас переконують інші свідчення, як от: "... Щодо правдомовності москалів, то вони не вірять ні одному слову, що їм говорять, ані ніхто з них не говорить нічого, чому можна було б вірити... Насильство і рабство доходить в Московщині до таких розмірів, що треба дивуватися, як народ допускає, щоб з ним робили таке" (Дж. Флетчер, "Voyages and Discoveris", 1588 р.). Йому вторить вже через два з гаком століття французький письменник Адольф де Кюстін: "Росія - країна незагнузданих пристрастей і рабських характерів, бунтівників і автоматів і бездушних механізмів... Треба пожити у тій пустелі без спокою, в тій тюрмі без спочинку, яка зветься Росією, аби відчути всю свободу, яку мають народи в інших країнах Європи, хоч який би там був спосіб правління. Запізнавшись з Росією, кожен буде щасливий жити в якій завгодно іншій країні. Завжди корисно знати, що є держава, в якій щастя немислиме, бо самою своєю природою людина не може бути щасливою без свободи" (А. де Кюстін, "Росія 1839 р."). І нарешті, оцінка служаки-найманця командора Вітуся Берінга: "Россия - страна крайностей и нравственной распущенности: народ без самодисциплины, все порицающий; народ, завистливый ко всему и всем, кто выходит из общей массы и поднимается выше среднего уровня; страна, где стоящие у власти живут в постоянном страхе и где ничего не может не случиться… страна неограниченных возможностей" (В. Беринг, "Очарование Россией", 1735 р.).
віктор Показати IP 15 Вересня 2014 22:51
для чого заставляти...майже 20 російських генералів великої вітчизняної війни здались німцям в полон і очоливши майже 1.5 млн армію росіян воювали проти російського дебілізму
Дончанин до віктор Показати IP 15 Вересня 2014 22:56
В России, в отличие от Украины (нацисты дивизии "Галичина"), этих генералов сейчас не считают национальными героями.
віктор до Дончанин Показати IP 16 Вересня 2014 09:34
профашистських організацій в росії сьогодні більше ніж в німеччині...частина з них це російські найманці що воюють на донеччині...до речі георгіївську стрічку носили царські вояки і власівці а сьогодні росіяни
Лучани Показати IP 16 Вересня 2014 00:06
ДИВУЄ ВАС ПОРОШЕНКО? ЩЕ ПОЧЕКАЙТЕ, БУДЕ ВІД МАТИ 55 РОШЕНІВ..., ось Вам і "не було з кого вибирати"))) А ще смішить: рейтинг який Порошенку закидають на вибори у жовтні 2014 року в ВР!!! 45% =))), аха ха, там 5 %-МАКСИМУМ!!! ГОЛОСУЙТЕ ЗА УКРАЇНЦІВ, А НЕ ЗА ЗАПРОДАНЦІВ!!!
Володимир Показати IP 16 Вересня 2014 04:54
Конституція не передбачає таких спецстатусів для окремих територій держави. Для прийняття такого ЗАКОНУ треба не 226, а 301 голосів, яких поки що не назбирається. Таке голосування у Верховній Раді засвідчить РОЗКОЛ серед революціонерів, що стане допомогою "Свободі" на виборах вернутися в новий склад депутатів, а "Батьківщині" отримати достатню кількість депутатів для ведучої опозиційної фракції. Але Порошенкові ніде діватися, якось треба кінчати цю війну під назвою АТО!
увч Показати IP 16 Вересня 2014 05:58
В ДНР уже пояснили: этот закон - для Украины, но не для ДНР. Законы для ДНР принимает их правительство и никто другой.
Дончанин до увч Показати IP 16 Вересня 2014 07:48
коментар було видалено
Луганчанин Показати IP 16 Вересня 2014 07:57
Оставьте себе и статус, и все остальное обещанное. Скучно будет, но проживем и без вас.
Дончанин до Луганчанин Показати IP 16 Вересня 2014 08:02
Да просто Порошенко пытается разработать новый закон для территории, примыкающей к Донбассу, т.е. для остальной части Украины. Поэтому это их дело. Не будем вмешиваться во внутренние дела иного государства.
777 Показати IP 16 Вересня 2014 09:30
Шо ваша Рада така не рада??? А того шо не дума!!!