USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.72 9.88

Фаріон назвала Луцьк найукраїнськішим та містом майбутнього

24 Січня 2024 15:00
Українська мовознавиця, науковиця, докторка філологічних наук, професорка Ірина Фаріон днями побувала у Луцьку. З її слів, за час перебування у місті вона не чула російської мови.

Про це Ірина Фаріон розповіла у відео, яке опублікували у мережі.

Мовознавиця розповіла, що була три дні у Луцьку, ходила його вулицями – і не чула жодного російського слова. А от Львів, на думку Фаріон, впав «як столиця націоналізму».

«Найукраїнськіше місто – це Луцьк. І я в цьому переконалася, бо нещодавно була на конференції у Волинському національному університеті. Я була там три дні, ходила вулицями. Я не чула там жодного московського слова, це неймовірно. Це якесь місто майбутнього, мені тоді здалося.

Львів надто довго був твердинею націоналізму, тому що тут був Бандера і він очолював Львівську так звану екзекутиву. Тому було кинуто максимальні зусилля на те, щоб Львів впав як столиця націоналізму. І Львів впав...як столиця націоналізму. І про це свідчить вибори на мера міста, людини, яка настільки далека від націоналізму, як я від космополітизму», – каже Ірина Фаріон.
Як інформували, раніше мовознавицю Ірину Фаріон звільнили з посади професора «Львівської політехніки».

Нагадаємо, в одному зі своїх інтерв’ю народна депутатка України сьомого скликання зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 25
Лучанка Показати IP 24 Січня 2024 15:47
Бо ми любимо українську культуру і мову, ми нею живемо. Дякуємо, пані Ірино, за гарні слова про наше місто!
Лучанці до Лучанка Показати IP 25 Січня 2024 09:32
Любимо українську, правда з суржиком, але не об-ємо захисників України.
Всім Показати IP 24 Січня 2024 16:32
На роботу хотіла влаштуватися ?
Дмитро Показати IP 24 Січня 2024 17:14
Комуністка партійна і нацистка!
Гей з дороги! до Дмитро Показати IP 24 Січня 2024 20:57
Пристосування, при комунякам комуняка, при незалежних патріот. Так і їде.
Маннергейм Показати IP 24 Січня 2024 17:26
Пропоную в часи війни питання релігії, національності та МОВИ взагалі не піднімати
К.лучанин до Маннергейм Показати IP 24 Січня 2024 19:17
Війна і почалась саме з мови і національності. Хіба не чув виступ путіна у 2022р? Його теза не змінилась і не зміниться. Його мета знищити Україну як державу.
До до К.лучанин Показати IP 25 Січня 2024 09:25
Війна почалась через усвідомлення кацапами простої істини - без України, її народу російська імперія неможлива. А мова - це лише привід
Анонім Показати IP 24 Січня 2024 20:48
П*здит =)
Здоровий глузд Показати IP 24 Січня 2024 21:46
Проходив біля університету. Курили біля вхідних дверей студенти обох гендерів. Матюкались виключно московською мовою. А такий колись гарний педінститут був .....
Орест Показати IP 24 Січня 2024 22:43
Вну- це селяни, не спорчені кацапською
Олекса до Орест Показати IP 25 Січня 2024 09:57
"спорчені"????? ;-)) Що сказала б на це слово філолологиня?
Гоцул Показати IP 24 Січня 2024 23:40
Це дійсно так ...Населення сучасного Луцьку в основному сформовано з вихідців з сільської місцевості за рідкім виключенням, тому мовної проблеми тут не існує. Кремінь і Фаріон за Луцьк можуть спати спокійно ...
Олекса до Гоцул Показати IP 25 Січня 2024 09:53
Мовна проблема ось завітала ...
Лесезнавець Показати IP 25 Січня 2024 08:26
Всьо, харашо, магазін, сігарєти, нохті, сільодка - мова найукраїнськішого міста майбутнього !
Професорка Показати IP 25 Січня 2024 09:29
Чудова Жінка! Патріотка, професорка, філологиня, небайдужа, смілива, послідовна, боркиня за історичну правду, за українську мову, за українську націю!
123 до Професорка Показати IP 25 Січня 2024 19:10
борчиня)
Так Показати IP 25 Січня 2024 09:30
Хто така Фаріон, щоб так перейматись її комплементом? Що вона зробила для повернення у Львів української мови? Але обгадити захисників України їй таки вдалось.
Олекса Показати IP 25 Січня 2024 09:47
Так все нахвалює, так нахвалює... Хоче осісти мабуть? Зі Львова виперли - тепленького місця шукає... А як почує місцеву мову та проХВесорка та почне всіх тут навчати правильної вимови?
Академік Показати IP 25 Січня 2024 13:51
Вважаю, що Фаріон треба відправити до таборів з російськими військовополененими, Нехай навчає орків українській мови, щоб ті в подальшому розуміли адміністрацію підконтрольну українській державі.
Анонім Показати IP 25 Січня 2024 21:08
Її думка,і що вона рахує мене не цікавить
Варшава Показати IP 26 Січня 2024 07:02
Так,СИЛЮКИ перебралися в Луцьк
Орест Показати IP 26 Січня 2024 10:06
Я мав на увазі, що село-це колиска нації, вільна від росмови. А ті хто зрадили свої села, купили дисертації в маскві мають бути позбавлені наукових звань в Україні. Жополизи Медведчука йдіть на пенсію.
Дід Микола Показати IP 26 Січня 2024 11:19
Оресте. Село перестало бути колискою нації відтоді, як селяни перетворились на колгоспників. Тому усіх, хто свого часу чкурнув до міста можна вважати представниками української нації більш, аніж тих, хто там лишився і прийняв правила соціалістичного інтернаціонального життя
Анонім Показати IP 26 Січня 2024 14:29
Фаріон помиляється. В 2014 році по сусідству зі мною хату купили вихідці з Донецька. У 2022 році з іншого боку купили хату харків’яни. А сусідську тимчасівку винаймають одесити. Отож ми змушені слухати російську мову, а там де одесити то ще й з матюками, справедливості ради господар, що надає в оренду їм приміщення мати теж гне постійно триповерхові. Так от російська з трьох сторін звучить цілодобово. Мало того що вони в своїх регіонах розмовляють російською , то зараз ще й притягнули це в наш більш україномовний простір.