USD 27.85 28.05
  • USD 27.85 28.05
  • EUR 32.6 32.88
  • PLN 7.5 7.65

І на додачу — портфель мера

На Волині намагаються спустити на гальмах «хлібний скандал». Плата — передача «помаранчевого» Луцька «регіоналам»?

Публікація «України Молодої» «Нічні рейси зернових ешелонів», у якій ми писали про безпрецедентний у державі випадок — крадіжку 70 тис. тонн зерна з Луцького КХП–2, виявила дві яскраві тенденції.

З одного боку, читацький інтерес та величезний суспільний резонанс. На Волині громадські активісти навіть копіювали матеріал нашої газети та роздавали його, статтю про «хлібних злодіїв» передрукували деякі інтернет–сайти.

Натомість місцевим волинським газетам, власниками яких є наближенi до влади особи, порушувати тему заборонили.

З іншого боку, подальше розслідування задокументованого злочину показало: зникнення півторарічного запасу зерна Волинської області мають намір представити таким собі дрібним непорозумінням. І головне — дозволити справжнім винуватцям уникнути відповідальності.

Тримайте його, він проти влади!

Місцевий сайт «Волинь проти корупції» вирішив провести опитування громадськості й визначити, які саме майнові, корупційні скандали у своєму регіоні вони вважають найрезонанснішими.

Вибір був із десяти «номінантів» — справ, про які говорили. Днями підбили підсумки голосування.

Перше місце, всупереч «обітниці мовчання» у пресі, зайняла саме «хлібна справа» — про злочин, який призвів до подорожчання в області хліба, вперше розповіла наша газета.

За цим скандалом iз невеликим відривом iдуть ще дві багатомільйонні оборудки, якими відзначилася Волинь трохи раніше, коли областю керував фігурант скандалу зi зникненням зерна, екс–«губернатор» Микола Романюк.

Ідеться про ремонт міжнародної траси «Київ—Ковель—Ягодин» (вкрадено 2,66 млн. гривень) та зловживання керівництва «Волиньрибгоспу» (збитки — два мільйони гривень).

Натомість місцеві правоохоронні органи, хоча й не могли мовчати, обрали доволі дивну лінію поведінки. Обласний прокурор Андрій Гіль змушений був виступити на телебаченні й розповісти про розслідування справи. Утім жодного конструктиву від працiвникiв прокуратури не почули, і відповіді зводилися до миролюбивого — нічого, мовляв, страшного ми не зафіксували. І головне — жодного слова про відповідальність посадових осіб, без участі яких, очевидно, провести таку масштабну оборудку було б неможливо. Тобто, за логікою правоохоронців, винен у цьому злочині тільки директор КХП, а ось яким чином півтори тисячі вагонів непомітно мандрували територією України, слідчі не знають і знати не хочуть.

Але найцікавішою була реакція працiвникiв прокуратури щодо громадського активіста Андрія Сажнєва, який подав позов до суду проти колишнього керівника облдержадміністрації Миколи Романюка, котрий під час своєї каденіції «не помітив» розкрадання 70 тисяч тонн збіжжя. Відповідь від прокурорів пану Сажнєву спочатку з’явилася... в інтернеті, і лише потім цей лист надіслали адресату. Причому слуги закону, порушивши всі юридичнi та моральнi норми, оприлюднили домашню адресу заявника! Щоб показати іншим незадоволеним: будете рипатися — і з вами так вчинять. «А як, не дай Боже, зі мною щось станеться, то кому дякувати, панове прокурори? Чи ви, може, тепер мене захистите по дорозі з дому до дому?» — написав Сажнєв у своєму блозі. Але прокурорський натяк і справді прозорий: правди, друзі мої, все одно не знайдете — що таке закон, якщо існує політична доцільність?!!

Мандат і недоторканність

Команда колишнього очільника Волині чудово розуміє хиткість своєї позиції: численні арешти чиновників значно вищого рівня, які тривають сьогодні, змушують придумувати креативні рішення з однією метою — як гарантувати собі безпеку. Тим паче, черепашачими темпами розслідування та масштабами зловживань відкрито обурюються навіть деякі обласні чиновники, зокрема голова облради Анатолій Грицюк. Звідси нескладно зробити простий висновок: як тільки правоохоронцям перестануть «рекомендувати» не надто старатися, вони радо доведуть свою ефективність. Надто в ситуації, коли всі ниточки в їхніх руках.

Утім рішення, яке обрали люди з команди екс–«губернатора», особливою оригінальністю не відрізняється: за будь–яку ціну повернутися до стану «недоторканних». Так, Микола Романюк нині претендує на посаду міського голови Луцька. Хоча рівно рік тому головний фігурант трійки найгучніших волинських скандалів стверджував, що не балотуватиметься за жодних обставин. Утім сьогодні ситуація змінилася: пан Романюк намагається посісти посаду, яка може гарантувати йому імунітет від переслідування. І для цього він готовий де–юре і де–факто змінити свої політичні переконання на протилежні.

Не кожен Бандера корисний деяким націонал–демократам

Свого часу, коли партію «Наша Україна» вважали президентською силою, Микола Романюк несподівано для багатьох квапливо влився до її лав. І став таки головою облдержадміністрації! І так само квапливо покинув «нашоукраїнців», коли перебування у їх лавах не обіцяло кар’єрних перспектив. «Рішення Романюка припинити членство в «Нашій Україні» — крок назад від демократичних цінностей, які він досі сповідував», — керівник фракції «Наша Україна» в облраді, народний депутат 4–го скликання Сергій Слабенко намагався якомога м’якше прокоментувати «втрату бійця».

Хоча «бійцем» у «Нашій Україні» пан Романюк був, чесно кажучи, не надто активним. Так, однопартійці з демократичного табору ніяк не могли второпати, чому так дивно голосує їхнiй колега з найпринциповіших питань для цієї політичної сили. Скажімо, чому він не засудив разом iз колегами згубні для України «харківські угоди»? Чому фактично проголосував за антиукраїнські кроки міністра освіти Дмитра Табачника, коли всі демократичні сили виступили з гучним протестом? Зрештою, «лакмусове» питання в облраді про присвоєння звання Героя України Степану Бандері колишній «нашоукраїнець» також не підтримав. Єдиний з обласного осередку.

Прапор Партії регіонів над луцькою мерією!

Використавши старий добрий принцип «Вчасно зрадити — значить, передбачити», екс–очільник облдержадміністрації, на перший погляд, отримав додатковий простір для маневру. Так, сьогодні він балотується на посаду мера від нібито доволі нейтральної «Сильної України». Проте навряд чи зможе сила Сергія Тігіпка дати кандидатові необхідні гарантії, з огляду на рейтинги «сильноукраїнців» у регіоні та прогнозоване місце політсили після виборів. З іншого боку, «тігіпковським» політикам кандидатура Романюка взагалі не цікава. І причина тут більш ніж вагома: фігурант скандалу очолює в області філію «Приватбанку», а це означає, що він є прямим підлеглим олігарха Ігоря Коломойського. А з цим бізнесменом не хочуть мати нічого спільного ні Тігіпко, ні місцева влада.

Тож вихід у фігуранта корупційних скандалів тільки один: робити ставку на силу, яка точно і допоможе, і захистить, якщо слідчі раптом прийдуть додому, — на Партію регіонів. У націонал–патріотичній Волині рейтинги «донецьких» традиційно одні з найнижчих у державі, і Микола Романюк розуміє: кожен голос за нього, отриманий на найближчих виборах, він може вигідно покласти на вівтар біло–блакитних. І тут вигода обопільна i навіть більше. Адже «регіонали», якщо кандидат Романюк покаже більш–менш пристойний результат, отримають шанс закріпитися у чужому для них регіоні.

Однак чому ж тоді голова обладміністрації Борис Клімчук жодного разу не заявив про підтримку Романюка в його боротьбі за крісло мера? Відповідь очевидна: публічно підтримати Миколу Романюка означало б поставити своє ім’я поряд iз фігурантом «хлібного скандалу» й змінити реноме з головного викривача афери на її співорганізатора. До того ж ставити довелося б на постать, яка залежить від багатьох. З одного боку, міліції з кримінальною справою у сейфі, з іншого — олігарха Ігора Коломойського з його бізнес–апетитами. Повністю ж керований ззовні міський голова — далеко не найліпший варіант, виходячи із розстановки сил місцевих еліт.

...У такій ситуації 70 тис. тонн зерна і справді «похоронять». А справді, чого метушитися, якщо місто в правильних руках може подарувати цікавіші дивіденди. Водночас i надто в’їдливих активістів навчать не рипатися. Домашні ж їхні адреси тепер може скачати кожен юзер.


А ТИМ ЧАСОМ...

Армія тебе перевиховає, хлопче!

Коли цей номер газети уже був готовий до друку, до редакції зателефонував позивач у справі проти екс–«губернатора» Андрій Сажнєв і повідомив, що його ... забирають до війська. «До моєї квартири прийшов офіцер iз військкомату і вручив повістку, — сказав «УМ» позивач. — Я мушу бути на збірному пункті вже 10 жовтня». Тобто в розпал скандалу і напередодні виборів: щоб не заважав кому не треба.

Цікаво, що раніше, до того, як він виступив проти впливових в області осiб, Сажнєв абсолютно не цікавив військове відомство: через хворобу серця активіста було зараховано до лав запасу. Нині ж армія вирішила, що гостро потребує ще одного бійця...

Юрій ПАТИКІВСЬКИЙ, («Україна Молода» )
Загрузка...
Коментарів: 39
так значить? Показати IP 7 Жовтня 2010 11:49
Не був би Романюк винним - не забиралиб терміново Сажнєва до армії. Методи знайомі...
хакер Показати IP 7 Жовтня 2010 11:51
Цікаво, коли "невідомі хакери" тепер зламають сайт Волинських Новин за такі публікації?
я Показати IP 7 Жовтня 2010 11:51
Цікаво події розгортаються. А чому ніхто не зачіпає Шибу, його, що уже конкурентом не вважають?Даремно, бо поки чубляться між собою рейтинговіші кандидати, Шиба може проскочити ще раз! ЖАХ!
так і буде до я Показати IP 7 Жовтня 2010 11:57
А так і буде. І буде в нас знов місто все гавніше і гавніше з старим мевом.
знаю Показати IP 7 Жовтня 2010 11:53
Романюк ніколи і нізащо не прийде на дебати з Грицюком - прийдеться відповідати на багато гарячих питан, а сказати то нічого...
TFA Показати IP 7 Жовтня 2010 11:55
Блін, як харять заказні статті. Ви незалежні журналісти, чи продажники??
так до TFA Показати IP 7 Жовтня 2010 11:56
А що, неправду тут написали?
заказ Показати IP 7 Жовтня 2010 12:00
От я розумію, що таку статтю звісно хтось замовив. Але питання в іншому: написане то - чиста правда!
Ігор Показати IP 7 Жовтня 2010 12:00
Незалежні журналісти працюють в обласній державній телерадіокомпанії, а в інших ЗМІ - це так, продажники.)))
Журналіст Показати IP 7 Жовтня 2010 12:41
Продажний журналіст і замовна стаття (джинса) - це два різних поняття. Не забувайте. журналіст передусім спеціаліст з висвітлення певних подій, який продає свій інтелект і результати праці. Це не продажність, це професіоналізм. Продажністю називається відверта брехня (перекручування) обгорнута в форму статті. Відносно замовлення на певні матеріали - вибачте журналіст повинен писати про те, що цікавить суспільство. Звісно можна написати про метеликів Амазонки, але це цікаво обмеженому колу осіб. а оборутки РОМАНЮКА Миколи цікаві громаді міста, поготів напередодні виборів
TFA Показати IP 7 Жовтня 2010 12:42
Суть не в тому, правда чи неправда, суть в тому, що це видання стає політично заангажованим, репутація втрачається... Ганьба!
Олег Показати IP 7 Жовтня 2010 12:51
нормально сказав - "суть не втому правда, чи ні". а в чому ж тоді суть? Саме в тому й сіль як кажуть, що матеріал правдивий!Я дивився інші матеріали цього патиківського, він дійсно нормально рубає. більшість публікацій його скандальні і викривальні. Я дивуюся як він не боїться таке писати. У нас ніхто про це не написавби хай би як він не назвався, чи правдивим чи незалежним журналістом.
Иннокентий Бэст Показати IP 7 Жовтня 2010 12:54
Если написано правду, так почему за это должно быть стыдно????
домовичок Показати IP 7 Жовтня 2010 13:04
"а судьи кто????" Цей передвиборний понос вже просто замахав!(читай за,,,бав)Та набридло, що тільки говорити і писати всі вміють, а як щось толкове зробити в місті - то тільки генделики та брехня процвітає!
TFA Показати IP 7 Жовтня 2010 13:10
Якби це було доведено на 100% і Романюка притягли до відповідальності - тоді будь ласка, новина, публікуйте. А так це схоже на бруд перед виборами. Тут на кожного кандидати можна знайти кучу компроматів, так що краще взагалі не писати подібних речей.
хаха до TFA Показати IP 7 Жовтня 2010 14:47
хаха. хто ж його притягне якщо за ним стоїть партія регіонів????
TFA Показати IP 7 Жовтня 2010 13:13
Народ, зрозумійте. Якби це було написано зразу по гаряичм слідам - прапор в руки з усіма доказами. А не коли наближаються вибори і згаждувати грішки тільки одного кандидата. Це все виглядає не як інакше, як вилиття бруду перед виборами, так що ВН тут явно рейтинг собі піді*рали...
ліберал Показати IP 7 Жовтня 2010 13:28
Стаття брудна і однобока.. Краще напишіть про себе, хто представляє "Молоду Україну" і хто її фінансує, і де гроші у її інвесторів, думаю буде набагато цікавіше, ніж про "міфічне" зерно читати..
скептик Показати IP 7 Жовтня 2010 13:38
Можливо я щось пропоустив, але поясніть, з яких пір посада мера гарантує недоторканість?
QWE Показати IP 7 Жовтня 2010 13:43
Служба в армії-почесний обов"язок кожного громадянина!!!Кожного!!!Якщо так любиш Батьківщину,то чому ж не йдеш служити,активіст Сажнєв?А так за брудні гроші виконувати заказуху перед виборами повинно бути стидно перед лучанами.Де ж ти раніше був!Да і журналіст...
не просто так Показати IP 7 Жовтня 2010 13:45
А дорога до Ягодина геть не міфічна!Там не те,що їхати,там пройти не можна!А що до кримінальної справи,То Шиба краде і взятки бере і великі і всі про це знають,а хоч одна справа відкрита?!А хто за Романюком стоїть?!Ви уявляєте які гроші в Коломойського?Да він те зерно продав,і навідь на місяць йому грошей не вистачило!Що йому варто прокурорів підкупити!Ми і наш вибір їм по-барабану!Вони вже все давно вибрали...
Maks Показати IP 7 Жовтня 2010 14:31
А може зерно було потрібне на фінансування президенських виборів для Тимошенко? А на Романюка виливається багато бруду, бо він єдиний реальний претендент на посаду мера.
да? до Maks Показати IP 7 Жовтня 2010 15:08
А Романюк допомагав фінансувати?
Поміркований Показати IP 7 Жовтня 2010 14:39
За статтею виглядають вуха, а якщо точніше, добре вгодовані писки замовника. На Волині не так багато людей, які готові діяти дуже брудно, та опускатись "нижче плінтуса". За подібними методами політичної боротьби стоять ті самі люди вже багато років. Розумні волиняни все розуміють, пане замовник, а таких є більшість, та впізнають Вас.
думаючий Показати IP 7 Жовтня 2010 14:49
Сподіваюсь злодій відповість за все. Як не зараз то згодом. Думайте люди кого обирати.
дивуюсь Показати IP 7 Жовтня 2010 14:52
Панове, наважитись сказати правду про "недоторканого" мільйонера - це бруд???
Іван Показати IP 7 Жовтня 2010 15:00
Правильно говорить поміркований! За цим всім стоїть Грицько. Так тільки бютівці можуть мочити. Вони й помаранчеву так виграли. Романюк - наш мер. Ну й що що з комсомолу й за ним ПР. Партія регіонів - це сила. І ви ще побачити як ми вміємо працювати. Луцьк стане прекрасним городом, з квітами й добрими дорогами. Голосуйте за Романюка. А зерно, то фігня! На ВОлині є багато ще збіжжя й ніхто з голоду не вмирає. А може того зерна й не було. Короче ніхто Романюка за руку не зловив і Грисюк не крав. Його вже навіть із СІЗО випустили.
Мирний Показати IP 7 Жовтня 2010 15:31
Да до чого тут говорити про обовязок Сажнєва служити в армії. Чуваки, читайте уважно - йому дали відстрочку через хворобу серця. Його комісували, а тепер хочуть по новому загребти що б не рипався проти влади.У 1930 роках, то загрібали з кінцями в нквс, а тепер поки що в армію беруть. А ви сидіть і мовчіть, то ще й не те буде.
Ярослав Показати IP 7 Жовтня 2010 16:19
"Партія регіонів - це сила" - жах!!! Іване, ти де живеш? Явно шо не серед простого народу, бо знав би скільки вже та сила "добра" наробила! Не буде Романюк мером, бо люди в нас вже тої сили наїлися досхочу!!!
Бандура Показати IP 7 Жовтня 2010 16:29
Така "заказуха" що аж противно. Цікаво чому до виборів все зерно на місці було? А тут тільки вибори і все Волиняни вже голодають... Причому причина появи статейки криється в останній частині"А ТИМ ЧАСОМ...Армія тебе перевиховає, хлопче!". А як, же дружка до арімії загрібають треба ж іще на людину відро помиїв вилити.
Мудрий Показати IP 7 Жовтня 2010 16:38
Друзі, до чого тут заказуха?! На всі 10 корупційних скандалів заказуха. Мені наприклад дивно як голова ОДА не міг знати, що робится на хлібокомбінаті. Адже, він постійно підписував звіти на київ як область забезпечена зерном. Ну а чого вже Грисюка випустили? Бо домовилися! Тут ворон ворону око не виклює. А зараз клюють і ми це знаємо, бо вибори. Аби не було виборів. правильно тут пишуть, то ніхто про ці злочини так і не знав би. Інше питання чи посадять цих злодіїїв?!
Дуже мудрий)) Показати IP 7 Жовтня 2010 17:03
Голосуйте за кого хочете!Яка різниця чи крав зерно чи ні?! Хто не грішний? Якщо вкрав і має гроші, то не буде вже красти, а прийдуть голодні й бідні, то з таким завзяттям будуть красти, шо вам і не снилося.Подумайте. В народі кажуть, не біда, що вкрав, а біда, що погано заховав)))
Маркіян Показати IP 7 Жовтня 2010 17:19
Романюк зерно вкрав, бо зима скоро, буде друзів посівати. Зараз це модно )))
Юстас - Івану (15:00) Показати IP 7 Жовтня 2010 17:21
Це точно, Івасику-Телесику, Луцьк стане прекрасним городом. Будемо картоплю вирощувати на клумбах, бо з ПіаРом заживем на городах тільки
Міля Показати IP 8 Жовтня 2010 07:33
Мером буде Токарський. А ці бовдури нехай попіараться. Зрозуміло, що це 100 % заказуха Бондара, який із Зарембою не менше винен у пропажі зерна.
лучанка Показати IP 8 Жовтня 2010 07:42
Як на мене, то на біг-мордах Грицюка, Бондара і Романюка треба написати "Дикість і безвідповідальність". Блін, гроші на вітер викидають, ні щоб допомогти хворій дитині з гімназії. І вони зажерливі мужі мають совість говорити про людяність. Але наш безбашенний народ всерівно когось із цих придурків вибере. Такі закони нашого життя.
Романюк Показати IP 8 Жовтня 2010 09:04
Заспокойтесь, люди! Якщо і робив якісь неправильні вчинки - то тільки людяно і відповідально. Я більше так не буду... Проголосуйте за мене - переконаєтесь.
Міля-2 Показати IP 8 Жовтня 2010 09:35
Пані Міля так любить Токарського, що знайшла собі іншу протилежність - Бондаря! І уже набридла з цим усім з усміа постами.Даруйте квіти й далі йому, дівчинко!!! І бережіть свого чоловіка. Він того вартий
Чайка Показати IP 8 Жовтня 2010 18:43
Задовбав той Сажнєв. Вляпався туди, куди не просили. Від армії відкосив. Всі знають, як це робиться. От тільки не врахував, що прокурорів чіпати не варто. З ними треба дружити. А якщо пишеш якийсь брєд - то за нього варто і відповідати. Бідний нещасний Сажнєв, бідний хлопчик! В армію пішов, бідолашка! І за що йому таке?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.