USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Кабмін готує поправки до трудового кодексу: що зміниться

28 Липня 2019 15:26
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман обіцяє нововведення для українців, які працюють за наймом.

Кабмін внесе зміни в законодавство, згідно з якими тривалість відпусток збільшиться, а фрілансери отримають статус працевлаштованих. Про це повідомляє «Сьогодні».

Як зазначається, найбільше має зрости відпустка для вихователів дитячих садків – з 42 до 56 робочих днів, адже їх прирівняли до вчителів, змінивши внутрішні документи МОЗ. За словами прем’єра, нововведення набере чинності з 1 січня 2020 року.

Може бути збільшена тривалість щорічної відпустки для всіх з 24 до 28 днів, дана норма вже є в проекті нового Трудового кодексу. Також Мінсоцполітики підготувало зміни до чинного Кодексу законів про працю: пропонується ввести гнучкий графік роботи з обідньою перервою, яка буде «плавати», узаконити право працівника трудитися віддалено (зараз – на розсуд роботодавця) і легалізувати роботу фрілансерів, які нині часто опиняються поза правовим полем.

Екперти на ринку праці схвально відгукуються про збільшення тривалості відпустки. Фахівці вважають, що за рахунок цього збільшиться ефективність праці. HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна наголошує, що зараз багато фахівців за фактом працюють не 8 годин на день, а 10. Все через те, що їх зарплата залежить від результату – кількості укладених контрактів, продукції, тощо.

«Це збільшує заробіток, але також призводить до професійного вигорання. І часто працівник приходить з тижневої відпустки, не відпочивши, і далі працює неефективно. Тому навіть невелика додаткова відпустка потрібна. Дослідження показали, що минулого року в ЄС збитки від роботи осіб, які не відпочили, склали 17 млрд євро. Це більше, ніж якщо б вони отримали виплати за лікарняними», – зазначила Пашкіна.

Про серйозність проблеми профвигорання розповіла і фахівець з кадрів великого холдингу Вікторія Александренко. Вона пропонує вирішувати її не завдяки збільшенню відпусток, а скорочуючи робочий тиждень.

«На Заході давно мотивують співробітників працювати інтенсивніше, на кінцевий результат, завдяки чому робочий тиждень у них стає коротшим. Все більше використовується віддалена праця, гнучкий графік роботи. Назріла дана проблема і у нас. Можна, звичайно, подовжити відпустки, але роботодавець не зацікавлений в тому, щоб через тривалішу відсутність співробітника на робочому місці знизився випуск продукції, впав прибуток фірми. Тому інші муситимуть довше працювати за себе і за колегу», – підкреслила Александренко.

Щодо узаконення праці фрілансерів експерти відзначили, що це питання вирішене: фрілансери мають працювати за трудовими договорами, з яких роботодавець сплачує внески до Пенсфонду. Якщо ж фрілансер просто отримує готівку на картку, він може сам зробити такий внесок, якщо хоче до старості мати пенсію. Але на практиці так мало хто робить.

Як зазначається, найдовша оплачувана відпустка в Європі у Фінляндії – мінімум 30 днів. У Великій Британії – 28 днів, у Польщі – 26, у більшості інших країн ЄС – 25. А ось в Азії відпочивають набагато менше – загалом 14 днів. В Індії – 12, у Китаї – 10, у Таїланді – 6, на Філіппінах – 5. У Японії зазвичай беруть не більше 5-6 днів відпустки, хоча за законом мають право на 18. У США законом не встановлено оплачувану відпустку, але зазвичай працівникам дають відпочити за рахунок фірми 10-14 робочих днів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Сергій Показати IP 28 Липня 2019 19:29
Погодину оплату праці так і не узаконили, в Украіни свій шлях, дешева раб сила на внутрішньому ринку праці?
Наталка до Сергій Показати IP 30 Липня 2019 12:02
вск узаконено!!! Мінзарплату в погодинному розмірі застосовують на підприємствах усіх форм власності та у фізосіб, які використовують найману працю, у разі встановлення погодинної оплати праці наказом по ПІДПРИЄМСТВУ. Ст.8 Закону про Держбюджет на 2019 р погодинній розмір мінімальної зарплати 25 грн. 13 коп., тобто підприємство має право встановиту і більшу суму оплати праці за 1 годину роботи
Anonymous Показати IP 29 Липня 2019 06:37
Яка погодинна оплата, ви про що, а як же тоді бюджетників дурити? То ж прийдеться усі години ввечері пересиджені на роботі, виходи в вихідні, в табель записувати, і гроші платити... Вони ж вдушаться.
Бюджетник до Anonymous Показати IP 29 Липня 2019 22:42
Хаха я працюю на бюджеті, прихожу на роботу коли хочу, під час роботи відлучаюсь, в 18 00 вже вдома і зп маю 12000 чистими

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus