Кабмін запропонував створити Нацкомісію регулювання компослуг та заручитися підтримкою мерів
Кабінет міністрів найближчим часом подасть до Верховної Ради законопроект, що передбачає створення Національної комісії регулювання комунальних послуг. Через тиждень керівництво МінЖКГ планує провести зустріч з мерами найбільших міст, щоб заручитися їхньою підтримкою в питанні створення Нацкомісії. Про це повідомляють «Волинські Новини».
Передбачається, що комісії передадуть повноваження із встановлення тарифів на тепло-, водопостачання і водовідведення, які на даний момент регулюють місцеві органи влади, -повідомив міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко, – пише Кореспондент.
Окрім встановлення тарифів, новий держорган візьме на себе контроль над виконанням ліцензійних вимог і законодавчих норм у сфері ЖКГ. Згідно із законопроектом, Нацкомісія зможе штрафувати за порушення ліцензійних вимог або невиконання її рішень на суму від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів.
«Ми передамо цьому органу більшість функцій міністерства. Думаю, вона зможе навести порядок на ринку комунальних послуг, який зараз перебуває у важкому становищі», – заявив Кучеренко. Екс-міністр з питань ЖКГ Олександр Попов вважає, що створення Нацкомісії відповідає світовій практиці – незалежний регулятор комунальних тарифів є практично в кожній країні. «Нинішня ситуація в Україні свідчить, що тарифи потрібно терміново виводити за рамки політики», – зазначає депутат. Раніше разом зі своїми колегами по Партії регіонів Попов підготував аналогічний законопроект. Нещодавно він обговорювалося на нараді в міністерстві, однак, судячи з усього, члени уряду відкинули цей документ.
На даний момент в питанні створення Нацкомісії уряд поки не досяг згоди з місцевою владою, зокрема, з Асоціацією міст України. На думку мера Дніпропетровська Івана Куліченка, регулятор тільки внесе деструктив у місцеве самоврядування. «У таку комісію, яку пропонує МінЖКГ, потрібно буде ходити і кланятись за кожним рішенням», – вважає він.
За інформацією Дела, через тиждень керівництво МінЖКГ планує провести зустріч з мерами найбільших міст, щоб заручитися їхньою підтримкою в питанні створення Нацкомісії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Передбачається, що комісії передадуть повноваження із встановлення тарифів на тепло-, водопостачання і водовідведення, які на даний момент регулюють місцеві органи влади, -повідомив міністр з питань ЖКГ Олексій Кучеренко, – пише Кореспондент.
Окрім встановлення тарифів, новий держорган візьме на себе контроль над виконанням ліцензійних вимог і законодавчих норм у сфері ЖКГ. Згідно із законопроектом, Нацкомісія зможе штрафувати за порушення ліцензійних вимог або невиконання її рішень на суму від 50 до 100 неоподатковуваних податком мінімумів.
«Ми передамо цьому органу більшість функцій міністерства. Думаю, вона зможе навести порядок на ринку комунальних послуг, який зараз перебуває у важкому становищі», – заявив Кучеренко. Екс-міністр з питань ЖКГ Олександр Попов вважає, що створення Нацкомісії відповідає світовій практиці – незалежний регулятор комунальних тарифів є практично в кожній країні. «Нинішня ситуація в Україні свідчить, що тарифи потрібно терміново виводити за рамки політики», – зазначає депутат. Раніше разом зі своїми колегами по Партії регіонів Попов підготував аналогічний законопроект. Нещодавно він обговорювалося на нараді в міністерстві, однак, судячи з усього, члени уряду відкинули цей документ.
На даний момент в питанні створення Нацкомісії уряд поки не досяг згоди з місцевою владою, зокрема, з Асоціацією міст України. На думку мера Дніпропетровська Івана Куліченка, регулятор тільки внесе деструктив у місцеве самоврядування. «У таку комісію, яку пропонує МінЖКГ, потрібно буде ходити і кланятись за кожним рішенням», – вважає він.
За інформацією Дела, через тиждень керівництво МінЖКГ планує провести зустріч з мерами найбільших міст, щоб заручитися їхньою підтримкою в питанні створення Нацкомісії.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
У Франції поліція під час рейду проти наркоторговців виявила викрадену картину Пікассо
Сьогодні 00:15
Сьогодні 00:15
Лише кожен четвертий американець вважає, що війна з Іраном була того варта. Опитування
23 Червня 2026 23:42
23 Червня 2026 23:42
Смертельна поїздка на Львівщині: власник прокату дав 17-річній дівчині несправний квадроцикл без гальм
23 Червня 2026 23:21
23 Червня 2026 23:21
⚡️Наш Telegram-канал. Оперативні новини з Волині, України і світу⚡️
23 Червня 2026 23:14
23 Червня 2026 23:14
Клуб УПЛ підписав футболіста з Ковеля
23 Червня 2026 23:01
23 Червня 2026 23:01
Медведчуку оголосили підозру у виправданні збройної агресії РФ
23 Червня 2026 22:40
23 Червня 2026 22:40
На Волині дикі кабани витолочили картопляне поле
23 Червня 2026 22:20
23 Червня 2026 22:20
18 днів без зв'язку і зі зламаними ребрами: з Миколаївського ТЦК звільнили шістьох чоловіків
23 Червня 2026 22:00
23 Червня 2026 22:00
На Волині судили патрульного, який вчив водія давати хабарі і просив 250 доларів
23 Червня 2026 21:41
23 Червня 2026 21:41

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.