USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Кажуть: «Всі гроші вкрали, списали на сніг». Мер Луцька розповів, як за день витратили 400 тисяч

15 Березня 2021 17:14
Луцький міський голова Ігор Поліщук вважає, що міська влада цьогоріч непогано впоралася із прибиранням снігу на вулицях.

«На дорогах впоралися непогано, гірше – на тротуарах, але висновки зробили і знаємо, що докупити, щоб прибирати тротуари швидше», – зауважив мер в інтерв’ю «Першому».

Ігор Поліщук розповів, що надалі зроблять ставку на універсальну техніку: не таку, яка призначена суто для зимового утримання, а яку можна використовувати для прибирання бруду в різні пори року.

З його слів, питання прибирання снігу лежить у площині фінансів.

Читати ще: Скільки в Луцьку витратять на прибирання снігу: пояснення міськради

«Це дуже популярна тема для обговорення у фейсбуці: всі гроші вкрали, списали на сніг... Дуже багато людей дивувалися, що 3,5 мільйона виділили на прибирання снігу, – додав міський голова. – І багато хто цього року переконався, скільки коштує сніг: година роботи бобкета коштувала 700 гривень, доставка його – ще 500».

Читати ще: У Луцьку для прибирання снігу залучать 42 одиниці техніки

Бобкет – це найпростіша одиниця техніки. Але 10 годин її роботи коштує вже 7500 гривень.

«Ми ж використовували навантажувачі, самоскиди, подекуди година їх роботи вартує 1200 чи 1500 гривень, – пояснює Ігор Поліщук. – Беремо в середньому, що година роботи техніки – це тисяча гривень. Ми залучили на платній основі близько 40 одиниць техніки. 40 одиниць техніки по тисячі – це 40 тисяч на годину. 10 годин – це 400 тисяч за один день. Я не беру до уваги наші автомобілі «Луцькспецкомунтрансу», які треба заправити. І водіїв, яким треба заплатити. А ще – засипати сіль, щебеневу суміш».

Як зауважив міський голова, можна ідеально чистити місто хоч і щодня, а наприкінці зими побачити, що витрачено 15 мільйонів гривень. На його думку, тут треба шукати розумний баланс.

Ігор Поліщук вважає, що позбавлення премій начальника департаменту ЖКГ Миколи Осіюка та керівника КП «Луцькспецкомунтранс» Володимира Марценюка було ефективним.

Читати ще: «Не бачу підстав у господарську діяльність вплітати політику», – Ігор Поліщук. Інтерв'ю

«Коли були снігопади, вони фактично п’ять діб не спали. Не хочу захищати чи викликати почуття жалю до них. Але дуже багато людей кажуть: «Чим вони там займаються?» Коли найнято 40 одиниць техніки приватної, не треба думати, що ці водії знають, куди треба їхати, що вони на сто відсотків добросовісно будуть виконувати роботу. Кожного треба контролювати, бо потім буде виставлений акт приймання-передачі виконаних робіт. Є ще людський фактор: були випадки, коли водії кидали кермо і казали, що більше не можуть їздити, бо «стомився», бо «вдома жінка свариться», бо «хочу спати», – розповів мер. – Я вважаю, що вони поставилися до цієї роботи максимально добросовісно. Але так, треба докупити техніки для тротуарів, особливо – для вузьких».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
007 Показати IP 15 Березня 2021 17:42
Перша година з доїздом 1000гр подальші 600-650 гр
Лучанин до 007 Показати IP 15 Березня 2021 20:30
Так, теж наймав по такій ціні. Але наведена зверху ціна не сильно відрізняється. Ще потрібно брати до уваги що зима і умови не сильно хороші, а в час великих снігопадів щей можливо ажіотаж, так що думаю ціна досить реальна і не завищена. Проблема ще у наших ідіотських людях, які в часи цих снігопадів тупо позалишали свої зламки на краю дороги. Проспект відродження весь був заставлений такими ідіотами і розчистити нормально сніг не виходить. Так що люди самі трохи думайте своїми дурними головами!
Джек до 007 Показати IP 16 Березня 2021 08:43
НЕМАЄ ТАКОГО.Цього року БОБКЕТИ І ТРАКТОРИ «молотили по повній» бо у нас не бууло варіантів!
Лучанин Показати IP 15 Березня 2021 17:55
Конструктивно. Приємно, що мер реагує на громаду(якою б вона не була)!
Пан мер Показати IP 15 Березня 2021 19:16
Вам випала велика честь мати в Луцку політехнічний університет, можливо там є справжні інженери нехай складуть схеми (макет) доріг ,проведуть метео розрахунки , розрахунки техніки ,розрахунки людей (1чи2 зміни) і тут немає чого соромитись, ви ж не інженер ви політик. Тоді прибирання снігу навіть в СМУ буде виглядати як будене явище а не як стратегічна наступальна операція штурм лінії Манергейма
LLL до Пан мер Показати IP 17 Березня 2021 10:43
Вчився я там... краще не треба)
Луцьк Показати IP 15 Березня 2021 19:39
За 1-2 дня можна було рощистити доступи до пішохідних доріжок2-3 чоловіка на машині впоралися! Люди самі пртоптували стежки...!!
Лучанин Показати IP 15 Березня 2021 20:35
Старе місто особливо дякує за нагромадження техніки...Навіть забагато було ...бобкати не могли розвернутися ...люди вже навіть просили , що "перестаньте прибирати сніг " а то , не звично їздити без снігу...дякуємо за Альпи у старому місті...
лучанин Показати IP 15 Березня 2021 21:06
ну ну.....
Лучанин Показати IP 15 Березня 2021 21:29
Приберіть на Молоді на зупинці сніг .Маршрутки стопорят рух т. к. Неможливо зробити зупинку,,Гостинець,,
Пан Показати IP 15 Березня 2021 22:55
"400 тисяч за один день — робота 40 одиницт орендованої технік". Або ціна одного китайського нового тракторця, котрий і тротуар прибере і на проїжджій частині справиться. І котрий залишится у власності. Тому готуй сани літом, а воза взимку, мере!
Джек до Пан Показати IP 16 Березня 2021 22:58
Купити одну одиницю і щоб цілий рік стояла-є мозок?
Фонтан Показати IP 16 Березня 2021 05:19
А краще фонтан збудувати
чат Показати IP 16 Березня 2021 05:44
Приберіть гори брудного снігу біля готелю ,,Україна"
Джек до чат Показати IP 16 Березня 2021 22:57
Це має прибрати той хто його там чистив.а чистив власник Україна
Не спішіть Показати IP 16 Березня 2021 11:04
...більш снігу не буде - ця зима насипала на 5 зим вперед ! ПС. 1) це не велика ціна бобката в нічний час в мінус 15 і поміж заметених машин. 2) було б добре, щоб якось повідомляли перед уборкою снігу ,щоб вчасно позаберати автівки з узбіч.