USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.75 9.94

Колесо історії. Мальовнича руїна в Луцьку

5 Листопада 2016 10:55
У ХІХ столітті дослідники стали серйозно цікавитися минувшиною Луцька. У цей час в Російській імперії, до якої належала тоді Волинь, виникло кілька осередків, де збиралися небайдужі до старожитностей люди, - інформують Хроніки Любарта.

Це були звичайні «романтики», інколи священики, вчені, математики, громадські діячі, письменники, художники, душа яких хвилювалася, коли вони стикалися зі старовиною. Дехто з них вирушав із Києва, Петербурга досліджувати Волинь, інші тут же жили й починали цікавитися минулим краю. ХІХ століття дало вибухову кількість різноманітних малюнків, акварелей, гравюр міста.

Одна із них вміщена у польському тижневику Tygodnik Ilustrowany 1867 року. Це репродукція дереворита (тобто гравюри на дереві) Гораздовського. На майдані перед замком – віз та воли, багнюка, дерев’яні паркани, місцеві жителі. Цікава деталь – вільний прохід на територію замку справа від головної вежі. У 1863 році В’їзну вежу замку і шматочок стіни біля неї продали на аукціоні за 373 рублі.

Передбачалося, що її розберуть, а отримані матеріали пустять на міські потреби: замощення вулиць, мурування будинків. Унаслідок втручання вищих чиновників розбирання мурів припинили й вирішили зберегти давні руїни.

Малюнок середини ХІХ століття. З часопису Tygodnil ilustrowany
Замок Любарта сьогодні


Олександр Котис
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus